• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak sprawdzić szczegółową aktywność na koncie onet

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,387 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Różyczka202 Nowicjusz (140 p.)
Witajcie to znowu ja, panikara ostatnich miesięcy.... Jak juz pisałam w poprzednim poście ukradli mi jakiś czas temu telefon na którym byłam zalogowana w aplikacji do mojego konta onet. Jak zwykle wszystkim zbyt się przejmuje i obawiam się ze jakaś osoba trzecia mogła mi grzebać w skrzynce, miałam tam osobiste rzeczy więc troche schizuje że ktoś np może mnie nimi w przyszłości szantażować... W chwili kradzieży telefon nie miał dostępu do internetu (z danych kom też) karta sim od razu po zdarzeniu zostala zablokowana u operatora. Bardzo się obawiam jednak o moje konto na onecie i o jeden profil na internecie do którego na utraconym telefonie byłam "zapamiętana" do poczty i do wcześniej wspomnianego konta zmieniłam już hasła jednak do onetu po kilku godzinach a do profilu w wyszukiwarce dopiero po kilku dniach. bardzo zależy mi na sprawdzeniu czy była jakas aktywność na tych kontach przez osobe 3, czy ktos może tam wszedł. czy gdybym zwróciła się np do informatyka to on mógłby mi sprawdzić czy np od tej godziny do tej na onecie była jakaś aktywnośc i to samo pytanie co do drugiego konta. jeśli o to chodzi to pisałam do administratora żeby sprawdził mi czy w pierwszzych dniach od kradzieży była jakaś aktywność ale u niego nie zapisują sie wszystkie logowania (moze dlatego ze jestem zapamiętana) Bardzo proszę naprawde o jakaś porade i pomoc w sumie to wątpie troche ze jest to możliwe bo przecież internet był najprawdopodobniej wyłączony ale ja jestem zielona w tym temacie i zawsze lepiej zapytać niż potem żałować
komentarz 3 lipca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ło matko wrzucać nagie foty na Oneta to tak jakby oplakatować nimi osiedle ;) Onet nie ma nic wspólnego z prywatnościa ;)
komentarz 4 lipca 2020 przez Różyczka202 Nowicjusz (140 p.)
a kto powiedział ze "wrzucam nagie foty" nie każda prywatna rzecz na koncie musi być z tym związana, po prostu miałam tam dużo rzeczy prywatnych i nie chce aby ktoś niepowołany miał do nich dostęp

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Nie wiem jak Onet, ale niektóre konta mają wykaz ostatnich np. 10 czy 20 logowań (podają IP, czas, datę, itp.). Jak chcesz mieć dość dobrze zabezpieczone (w 100% się nie da), to w zasadzie pozostaje tylko GMAIL z 2FA (dwustopniowa autoryzacja).
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Bardzo polecam w takich przypadkach przywrócić telefon do ustawień fabrycznych np. przez stronę (dla androida).

Co do pytania, to polecam zapoznać się z tym. Przede wszytkim punkty 3-5

komentarz 4 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Jeśli telefon miał najnowszą aktualizacje zabezpieczeń, i hasło jest silne, myślę że złamanie go może być trudne, jednakże sprawdziłbym czy na pewno nie został on podłączony do sieci, wtedy możnaby zdalnie "zabezpieczyć dane" po prostu je kasując.  

Co do siły hasła polecam sprawdzić ją tutaj: Link. Jest to strona całkowicie bezpieczna więc bez obaw może Pani owe hasło przetestować

komentarz 4 lipca 2020 przez Różyczka202 Nowicjusz (140 p.)
pozwole sobie zadać kolejne  pytanie (przepraszam ze tak drąze temat)

czy dużo jest możliwośći aby złodziej pobrał, skopiował, ipt zawartośc mojej poczty i np. pobrał ją, ściągnął na swoje urządzenie

1.czy jeśli internet był wyłączony a złodziej np odblokował moj telefon to rownie żgdyby nie włączył internetu) może pobrać moje wiadomość np na swój komputer, telefon?  

2. to samo pytanie tylko z z internetem gdyby to zrobił z włączonym internetem to przyszłaby mi jakaś wiadomość ze ktoś coś pobrał na konto np

oraz chciałam zapytać czy taka operacja nie wymaga podania hasła do konta onet z którego chce sie ściągnąc, pliki przed zrobieniem takiej operacji w celu np. potwierdzenia ze jest się właścicielem konta?
komentarz 4 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Co do pierwszego pytania nie za bardzo rozumiem pojęcie "liczby możliwości" w tym aspekcie, niemniej istnieje możliwość, że złodziej pobrał zawartość poczty, jednak wszystko zależy od konfiguracji Pani poczty. Zakładając, że udało mu się uzyskać dostęp do poczty, ale nie uzyskał dostępu do internetu, najprawdopodobniej miał on dostęp tylko (jeśli w ogóle) do wiadomości tekstowych, bez żadnych plików. Jednak wszystko, jak już wspomniałem, zależy od ustawień aplikacji.

Gdyby internet był włączony, to taka aktywność najprawdopodobniej nie zostałaby zarejestrowana (chociaż z całą pewnością byłaby możliwa), jednak sam fakt podłączenia do internetu byłby odnotowany przez strony, które Pani już podałem.

Niestety  takowe operacje nie wymagają podania hasła, ale istnieje szansa, że złodziej mógł przesłać interesujące go dane poprzez Pani pocztę na swoje urządzenie, (a taka aktywność pojawiłaby się w zakładce). Radziłbym w miarę możliwości monitorować zakładkę "wysłane" na Pani koncie, a jeżeli pojawi się tam mail do Pani rodziny/znajomych, którego nie jest Pani autorem, bezzwłocznie proszę ich o tym poinformować. Mogą to być próby wyłudzenia wrażliwych danych lub pieniędzy.
komentarz 4 lipca 2020 przez Różyczka202 Nowicjusz (140 p.)
Tz. Sprawdzałam ostatnia aktywność na mojej poczcie na aplikaplikacji i była to moja aktywność  ( w czasie gdy telefon był ze mna ) nic nowego nie zostało zarejestrowane (a raczej nie ma możliwość wejść w aplikacji z włączonym Internetem na pocztę aby aktywność nie została odnotowania?  ) więc raczej o kazystanie osoby niepowołane z mojej poczty przy włączonym Internecie bym sie nie martwiła.

O jakich ustawieniach aplikacji pan mówił  bez włączonego Internetu ?  Na poczcie nie zauważyłam podejrzanych aktywności, jakiś nowych wiadomości itp. W sumie jedynie o co soe boję ze ktos pobrał zawartość poczty na swoje urządzenie
komentarz 4 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)
Tak jak wspomniałem, aktywność może zostać odnotowana jedynie, jeśli złodziej włączył internet, ale i istotne zmiany na Pani koncie, też są możliwe jedynie za jego pośrednictwem. (mówiąc "istotne zmiany" mam na myśli np. zmianę hasła, wysyłanie wiadomości oraz w niektórych przypadkach (te rozwinę poniżej) pobierać całe wiadomości (razem z adresami osób, które je wysłały). Większość z nich to bardzo powszechne praktyki hackerskie, więc jeżeli złodziejowi w ogóle zależy na zawartości Pani skrzynki mailowej, to najprawdopodobniej właśnie to zrobił.

Najprościej rzecz ujmując, bez internetu, można dokonać jedynie operacji, które zmienią daną rzecz tylko na tym jednym urządzeniu (np. wygląd aplikacji). Dlatego właśnie najczęściej zakłada się, że złodziej uzyskał do niego dostęp (sama zmiana wyglądu aplikacji niewiele złodziejowi daje).

Jeżeli wiadomości nie były automatycznie pobierane, to nie obawiałbym się o bezpieczeństwo Pani danych, niemniej zachęcam do chociażby czasowej zmiany hasła. Może Pani, o ile to możliwe, samodzielnie sprawdzić jak bardzo zagrożone są wiadomości wyłączając internet i sprawdzając czy:
a) może Pani odczytać wiadomości? - Jeśli tak, złodziej może uzyskać dostęp, oraz przekopiować ich tekst,
b) może Pani pobierać przesłane pliki? - Jeśli tak, złodziej może pobrać na swoje urządzenie zarówno tekst, jak i pliki zamieszczone w wiadomości

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 950 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,668 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez faydee777 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...