• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne a fizyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
574 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ferens Nowicjusz (120 p.)
Witam,

prosto z mostu - skończyłem technikum kompletnie nie związane z informatyką. Dostałem się na studia informatyczne na wyższej szkole zawodowej i chodzę na nie od października. Na obecną chwilę - nadrabiam materiał z matematyki rozszerzonej, który bardzo mi pomaga w zrozumieniu materiału na poziomie studiów. Jest ciężko, ale jakoś dam radę. Największy problem mam z fizyką. Przed rozpoczęciem studiów powiedziano mi, że nie ma tego przedmiotu w programie, ale cóż. Nie mam podstaw, przez co zrozumienie fizyki na tym poziomie graniczy z cudem. Próbuję czytać książki Halliday'a, ale one nie wydają się być dla osób totalnie początkujących. Po co to piszę? Może ktoś z was był w podobnej sytuacji? Może możecie polecić jakieś inne książki lub źródło wiedzy? Chciałbym mimo wszystko te studia skończyć...
komentarz 2 listopada 2019 przez Alexandra96 Początkujący (280 p.)
Polecam Ci kanał na yt Fizyka od Podstaw , tam masz wszysatko wytłumaczone od początku a juak przerobisz to potem https://www.youtube.com/playlist?list=PLI52qDVconG_Y4sll3D4ycQ0ghq6uT9QX tam jest materiał fizyki z szkoły średniej podstawa/rozszerzenie co na studiach powinno Ci wystarczyć by zrozumieć dalszy materiał :)
komentarz 2 listopada 2019 przez Ferens Nowicjusz (120 p.)
Dzięki, to będą piekielnie trudne miesiące. Jak zwykle ambicje pożarły mnie z butami.
komentarz 3 listopada 2019 przez Alexandra96 Początkujący (280 p.)
Chętnie posłuchałabym twojej historii , aczkolwiek życzę powodzenia :))

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 listopada 2019 przez niezalogowany
https://www.youtube.com/watch?v=US50BswICpE i podstawy załatwione.

Na studiach miałem takie przedmioty, że jak po semestrze potrafiło się bez problemu operować słownictwem, bez kompletnego zrozumienia tematu to już był sukces. Nawet nie śmiałem zajrzeć do innych źródeł niż notatki z wykładów. Bo i tak bym nic nie zrozumiał.

To jak w dowcipie o języku chińskim. Student a kiedy egzamin? Chyba że doradcą ministra chcesz zostać i potrafisz przerobić 20 książek z jednego przedmiotu na semestr. Jak jakiś wykładowca opowiadał o swoim studencie
komentarz 2 listopada 2019 przez Ferens Nowicjusz (120 p.)
Gdybym miał do ogarnięcia wyłącznie Fizykę to pół biedy. Siadam po zajęciach i tyle, ale jednak matematyki i programowania spacerkiem nie przejdę. Poszedłem na tę informatykę, bo mają tam specjalizację grafika komputerowego, czyli coś, czego od wielu lat sam się uczę. Na ASP się nie dostałem. Cóż, zobaczymy po pierwszym semestrze czy jest sens poświęcać wszystko na skończenie tych studiów. Dzięki.
komentarz 3 listopada 2019 przez niezalogowany
edycja 3 listopada 2019
ja informatyki nie studiowałem ale w mojej opinii.

-przykładanie się do zawodowych przedmiotów jak najbardziej wskazane.

-a do teoretycznych w nazwie i co do zasady to lepiej, się popytać starszych roczników gdzie jest luz a gdzie cisną, bo może za same chodzenie na wykłady zaliczenia wstawiają.

Edit:: Ale żeby nie było, nie jestem przeciwko teoretycznym przedmiotom (zakres na studiach to jest bardziej reklama tematu), bo to jest wiedza tajemna i może się okazać, że jeżeli jesteś specjalistą w danej dziedzinie to zaproszę Cię dwa razy w życiu do rozwiązania jakiegoś bardzo poważnego problemu, a praca?

Aczkolwiek dzięki nim czasami możesz odpowiedzieć sobie dlaczego?, a nie tylko ze tak się robi lub nie robi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 524 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,022 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Scratch32 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,751 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ryu Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...