• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Środowisko do rozwoju młodego programisty - wybór laptopa

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
662 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie :)

Mam pytanie co do wyboru sprzętu, stoje właśnie przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i potrzebuje dobrego i taniego laptopa który ogólnie będzie przeznaczony może do niewielkiego korzystania z internetu, tworzeniu prezentacji a głównie mi chodzi aby można na nim było programowac. Od ponad roku uczę się c++ i teraz jakoś stoję przed takim problemem, mam nadzieje że ktoś kto specjalizuje się w E12 albo po prostu ma dobre chęci mógłby pomóc :) dziękuje z góry.

12 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Do twoich zastosowań wystarczy praktycznie każdy laptop. Chyba, że masz zamiar czasami np. pograć. Pozdrawiam.
+4 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Do programowania nie potrzeba dobrego PC :) Wystarczy BARDZO przeciętny.
+3 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Polecam:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/9099358#from84443

Procek i5 bez literki "U", bez systemu (od razu Linuxa na nim instaluj, w kóncu do pracy).
komentarz 8 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
kupiłem podobnego lecz świetnej firmy LENOVO, trochę taniej i do tego miał 1Tb ;) i z dedykowana grafika radeon 8750 ktora mimo wszystko ciagnie najlepsze gry na wysokich/srednich ustawieniach.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Też polecam.
+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
W jakim przedziale cenowym szukasz ?
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Ja zalecam liceum, programowania i tak głównie uczysz się samemu, ciężko znaleźć dobre technikum, a np. w liceum w moim mieście bardzo dobrze uczą programowania, jak i fizyki czy matematyki które też są dobre dla umysłu programisty.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
A podstawowo programować można już praktycznie na każdym komputerze, wybierz laptopa który będzie Ci odpowiadał np. odpowiednim ekranem, wydajnością do gier itd.

Polecam duży ekran do programowania.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Laptopy poleasingowe wchodzą w grę? Do jakiej ceny max laptop?

Jeśli tylko nowe to:(Zamierzasz korzystać z Windowsa?)

-  Z najtańszych i warty zainteresowania to  Lenovo B50-30 - procek 2x intel celeron, zwykła intel HD, Na plus system + matowa matryca

Są też droższe laptopy, a matrycami Full HD itd. Z lepszym prockiem, grafiką itd.

Co do programowania, internetu - wystarczy ten laptop za 1100 zł. Nie potrzeba jakiś super podzespołów (chyba, że masz w planach unity 3D + obróbkę video, proramowanie w 3D)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Unity 3D, nie obraź się ale według mnie jest to wielkie badziewie przez ogromne ,,B"  nie zamierzam schodzić do Unity, ale może open gl, directX ale to troszke czasu jeszcze, kupiłem książkę Stephana Prata i chce ją pięknie i dokładnie przestudiować by nie zostawiać u siebie śladów opuszczenia lekcji z programowania.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Właśnie mam ograniczenia cenowe według mnie do 1500 zł było by dobrzę. Do gierek no może jednej starszej z 2008 ale ogólnie programowanie, więc z linuxem zapewne bym chciał.

 

 

Edit ///

Nie potrzeba mi pc ma być przenośny ponieważ będę dużo się przenosił tak na serio, od szkoły do domu od domu gdzieś dalej, jeszcze internat, przyokazji do babci zajść pc jest zbędny tylko laptop.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Grabarz Bywalec (2,880 p.)
Zdane E12, nie świadczy o tym, że ograniasz się w sprzęcie. To świadczy tylko, że jesteś na tyle kompetenty, aby rozkręcić i złożyć komputer szkolny, na którym się przygotowywałeś.

Nie polecam laptopa, jak się rozkręcisz to będziesz musiał mieć cały czas go podłączonego do gniazdka. Czasem mi schodzi po 14h na dobe programować, nie wyobrażam sobie tego robić na laptopie.

Dopóki nie musisz nosić sprzętu do szkoły, warto sobie zainwestować w stacjonarny i energooszczędny. Z tego co widzę, to nie masz zamiaru grać i oglądać filmów więc taki typ by ci najlepiej przypasował.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Tak tylko kurde, stacjonarny mam teraz jeden starczy, no ale ja się stąd wyprowadzić mam zamiar no / mieszkać na 50 % tu 50% w mieście. I też nie  zmaierzam po 14 godzin programować chce mieć życie również prywatne, mam dopiero 15 ( niedługo 16) lat chce wyszaleć się jakoś zadbać o siebie, a nie jak to mówią niektóry, być nerdem przed kompem. Wiem że przyszłość będzie wyglądała blisko temu ale no mówię, aktualnie to regularność prede wszystkim.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez AJJ Początkujący (380 p.)

Witaj,

Widzę, że już inni Ci doradzili co do laptopów, ale jest jeszcze jedna możliwość.

Kupno PC, który za te same pieniądze co laptop będzie nieporównywalnie potężniejszy a za zaoszczędzone pieniądze tablet, który pomoże w zakresie mobilności. Taka baza w domu + mały tablecik w podróży (oczywiście urządzenia powiązane ze sobą różnymi chmurami itp.) to moim zdaniem świetne roziwązanie, chyba że na prawdę Twoja sytuacja wymaga typowo przenoszenia swojej "bazy" na jakieś odległości.

Myślę, że warto wziąć to pod uwagę, pozdrawiam smiley

 

0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez ® Użytkownik (560 p.)
Ja w ubiegłym roku kupilem sobie Lenovo g510  i jestem bardzo zadowolony tyle , ze moj budzet to bylo 2500zł,  core i7 ...  Ale ze slabszymi bebechami tez zmiescisz sie w 1500 zł.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
No może się i zmieszcze, są może konkretnie jakieś propozycję co do tego laptopa? zależy mi żeby te 3-4 lata przetrwał przynajmniej.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez MatexQ Bywalec (2,260 p.)
W budżecie do 1800zł znajdziesz lenovo G510 i3-4000M. Dysk masz 256GB SSD i w x-kom dodatkowo dostajesz terowy dysk zewnętrzny. Minusem może być tylko jego rozdzielczość (1366x768), ale nie ma co więcej oczekiwać - dobrego sprzętu z dobrą matrycą.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 527 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 878 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...