• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Scieżka rozwoju programisty Java, pójście w EE

Object Storage Arubacloud
+1 głos
511 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Moonshine Mądrala (6,360 p.)
Witam, chcę się rozwijać właśnie w stronę JavyEE. Standard Edition znam w stopniu myślę pozwalającym na wdrożenie do "powazniejszych frameworków". W stopniu pozwalającym na pisanie prostych aplikacji webowych znam również SQL. Nie proszę o podanie mi materiałów na tacy. Ale proszę o opinię kogoś doświadczonego, o nakierowanie na ścieżkę rozwoju tak, by w przyszłości nie mieć problemu ze znalezieniem pracy. Założyłem sobie, że będę się uczył kolejno:

-JSF

-JEE

- No i tutaj doszedł by Spring i Hibernate.

Ale czy w obecnym czasie jest sens uczyć się JSF, nie jest to technologia wychodząca z rynku?

Jeśli tak czy dobrym pomysłem jest zacząć właśnie od niego ?

A może sam jesteś programistą bądź rozwijasz się w tym kierunku i jesteś w stanie mi pomóc?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez playerony Pasjonat (15,240 p.)
Pozwole sobie na mały odkop, gdyż wyślę że jest więcej osób na twoim miejscu w chwili obecnej. Myślę, że jak najbardziej warto się nauczyć JSF, ale jeżeli chodzi o robienie w tym projektu to nie ma zbyt dużego sensu, gdyż ze swiecą szukac ofert gdzie wymagany jest JSF. Aczkolwiek jego znajomość może być jakimś plusem podczas rekrutacji. Sprawa wygląda zaś inaczej jeżeli zaczniesz od Spring + Hibernate. Tutaj myślę, że nie ma co się rozwodzić nad tym, że znalezienie pracy po ogarnięciu tych dwóch frameworków jest dość duże. Zwłaszcza jeżeli twój projekt będzie zawierał elementy SPRING SECURITY. Oczywiście zapomniałem dodać, że Spring jest konkurencją dla JEE.
komentarz 30 grudnia 2016 przez beza Użytkownik (830 p.)
A w jakiej kolejności polecasz uczyć się technologii? Ja sobie planowałam tak: 1. jpa i servlet 2. Podstawy Springa  3. Napisanie przynajmniej 1 projektu do portfolio z wykorzystaniem Springa 4. Szukanie stażu/pracy (wystarczy?)  5. w przypadku znalezienia stażu/pracy: uczenie się technologi w zależności od potrzeb w firmie
komentarz 30 grudnia 2016 przez playerony Pasjonat (15,240 p.)
Ale przy projekcie jako JPA wykorzystaj Hibernate i powinno być okej
komentarz 30 grudnia 2016 przez beza Użytkownik (830 p.)

OK, dzięki smiley

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xydden Gaduła (4,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 234 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2017 w Java przez Azolt Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...