• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki które pomogą w rozwoju programisty - książki bez kodu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
877 wizyt
pytanie zadane 10 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Zróbmy listę książek które pomogą w rozwoju naszej kariery informatycznej ale nie są związane z kodem.

Od siebie polecam "Miliarderzy z przypadku" Bena Mezricha - na podstawie tej książki powstał film "The Social Network" który również polecam.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 października 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Biografia Jobsa autorstwa Waltera Issaccsona jest całkiem fajna - zwłaszcza dzieciństwo Jobsa, jego pierwsze kontakty z Wozniakiem, edukacja i początki firmy - później się robi trochę światopoglądowo mocno i zaczyna wiać nudą jeśli chodzi o sprawy potrzebne programiście :) Nie jestem fanboyem (właściwe fangirl(em? ką?)) Apple'a - nie mam żadnego urządzenia z jabłuszkiem, ale książkę dostałam w prezencie i bardzo mnie wciągnęła :)

Do tego fajna książka na rozruszanie mózgownicy - "Czy jesteś wystarczająco bystry, by pracować w Google?". Bardzo fajnie przedstawione, jak bardzo ważna jest kreatywność i jak wybrnąć z dziwnych sytuacji na rozmowach kwalifikacyjnych.

I nie mogę jeszcze polecić, bo dopiero czeka na mnie na półce - Getting Things Done. Podobno bardzo dobra jeśli chodzi o motywację i osiąganie celów - słyszałam mnóstwo opinii, a rozwojowe blogi i strony huczą od różnych wariacji tej metody :)

No i szukam właśnie jakiegoś wydania "Slight Edge" :D Może jak zrobimy jakiś szum to w końcu jakieś wydawnictwo pomyśli o wydaniu polskiej wersji? :)
0 głosów
odpowiedź 10 października 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

Clean Code oraz Cleaner Code  - Robert C. Martin

poza tym dla ludzi związanych z gamedev: 

5 game design - theory and practice - Richard Rouse III

Game design -  Bob Bates

Niestety z tych dwóch powyższych dowiedziałem się mało. Gdybym sam grał w gry częściej niż raz na miesiąc/dwa  i śledził trendy, to pewnie w ogóle nie byłyby warte zachodu. 

 

 

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 512 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 5,307 wizyt
+4 głosów
3 odpowiedzi 259 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Sprawy forum przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...