• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza praca w JS Kraków

Object Storage Arubacloud
0 głosów
430 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
Mam pytanie. Bo nie wiem co mam dalej robić. Uczyłem się JS html/css, trochę node.js i teraz się uczę react.js. I chciałem się gdzieś dostać na staż, albo do pracy w Krakowie. Pisałem na kilka ofert stażowych gdzie było coś związanego z JS. To było tylko kilka firm(tam gdzie była jakaś oferta o staż). Dostałem odpowiedż, test z schibsted(online), zostałem zaproszony na rozmowie kwalifikacyjnej ale nie zostałem przyjety. I na tym się skończyło. Teraz nie wiem. Widzę że dużo ofert jest z Warszawy dla jakiś JS/Frontendów. Czy ciężko jest dostać jakąś pierwszą pracę we frontendzie w Krakowie? Lubię pracę na frontendzie. html/css/js/react. Ale nie wiem czy to nie jest wystarczające. Mam wrażenie że w javie albo gdzieś indziej byłoby dużo łatwej się gdziekolwiek dostać, czy to prawda? W tym pytaniu ogólnie to chodzi mi o to jak wygląda sytuacja z frontendem w Krakowie.
komentarz 3 maja 2020 przez Jan943 Nowicjusz (100 p.)
Siemano, a mógłbyś powiedzieć jak wygladal ten test???

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

W tym pytaniu ogólnie to chodzi mi o to jak wygląda sytuacja z frontendem w Krakowie.

Trochę dziwne pytanie, a odpowiedź dość oczywista. Sytuacja wygląda tak, że jak firma stwierdza, że mało umiesz i będziesz tylko obciążeniem, to Cię nie biorą do pracy. Żeby stwierdzić, czy Twoje umiejętności są wystarczające, musiałbyś pokazać jakiś przykładowy projekt, który robiłeś w tych technologiach. Samo wymienienie technologii nie pozwala zweryfikować poziomu Twojej wiedzy.

komentarz 15 maja 2019 przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
Ale nie o to chodzi. Czy umiem czy nie umiem.
komentarz 15 maja 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

To o co chodzi, skoro pytasz:

Czy ciężko jest dostać jakąś pierwszą pracę we frontendzie w Krakowie?

?

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a może problem leży nie w firmach tylko po prostu jeszcze za wczesnie dla Ciebie na pracę? wiele osób dzis uważa, że jak umie zrobić proste todo to jest gotowa, a to nie prawda :)

możesz dac np. tutaj z dwa swoje projekty na gh jakimi chciałbyś się pochwalic w cv i pomożemy coś doradzić.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jeśli to była ok firma, to powinieneś wyciągnąć wnioski z rozmowy. Poproś ich o feedback, zapytaj co było nie tak, jak powinno oraz czego powinieneś się uczyć.

Pamiętaj żeby celować w firmy, które otwarcie chwalą się stackiem. Lepiej walczyć o stanowisko w firmie z reactem, reduxem czy nawet vue, którego będziesz musiał się douczyć, niż o stanowisko HTML/CSS/JS. Za takim kryptonimem może kryć się gorączka krwotoczna i wyrywanie włosów z głowy podczas pracy smiley

komentarz 15 maja 2019 przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
tak dostałem feedback. Chyba dość dobrze napisany. Co to ostatnie zdanie znaczy?
Jeśli ktoś wymaga js, a nie ma nic o fremworkach, to oznacza że oni pracują głównie na js?
2
komentarz 15 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Niektóre firmy nie przykładają żadnej wagi do jakości. Nie zajmują się dostarczaniem oprogramowania, tworzą rzeczy, które mają działać, być odebrane przez klienta i tyle. Taki model ma wiele agencji marketingowych oraz korporacji. Z jednej strony nauczysz się tam zaradności, może trochę zarobisz. Poza tym taka praca nie ma żadnych zalet.
komentarz 15 maja 2019 przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
a o co chodzi w takich ofertach gdzie jest napisane

java, .net,  js, jquery- na poziomie podstawowym. Przecież to 3 różne technologie. I w takiej firmie czego się wogóle wymaga. Ostatnio taką ofertę widziałem. I nie wiem co o tym myśleć. Naprawdę wymagają podstawowej wiedzy z tego zakresu?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez Małgorzata Orłowska Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 381 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sporting3619 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,116 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...