• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w Motoroli a studia zaoczne od drugiego roku.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,100 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shino Nowicjusz (160 p.)
Witam. To mój pierwszy post tutaj. :-)

Mam przed sobą dylemat. Mam możliwość pracy w Motoroli na pełen etat jako programista (na razie raczej jako tester bądź twórca skryptów, itp.), co wiązałoby się z przeniesieniem na studia zaoczne. Kończę teraz pierwszy rok Informatyki na WIEiT na AGH i zastanawiam się, czy przejście na studia zaoczne tak wcześnie jest dobrą opcją, biorąc pod uwagę, że jest spora szansa, że będę mógł pracować w Motoroli. Wybrałem studia daleko od domu dlatego, że podobał mi się program studiów, chciałem się też usamodzielnić. Czy jest sens pracy w korporacji w takim wieku, czy lepiej poczekać na późniejsze lata? Na moje oko, nie będę w stanie pogodzić pracy i nauki na studiach dziennych do uzyskania stopnia inżyniera, chyba, że będę pracował np. zdalnie na pół etatu, na zlecenie czy coś w tym stylu... Co uważacie? Pytam się, bo nie wiem, co bardziej mogłoby mi się opłacić... Sama praca jest całkiem interesująca i myślę, że mógłbym nauczyć się z czasem jakichś praktycznych rzeczy, jednakże studia dzienne oferują większą dawkę wiedzy i z tego, co wiem, praca i nauka zaocznie jest trudniejsza, aniżeli studiowanie dzienne.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

PS. Dodam, iż chciałbym pracować jako programista Golang, C, C++ bądź języków tego pokroju. Lubię niskopoziomowe, systemowe rzeczy. Dlatego, nawet, jeżeli nie Motorola, to może szansa pracy w innej firmie?... W Motoroli używałbym najwyżej Python.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)

 

jednakże studia dzienne oferują większą dawkę wiedzy

Tak a człowiek był na marsie...

komentarz 30 maja 2017 przez Shino Nowicjusz (160 p.)
Patrząc na przedmioty w syllabusie, jestem w stanie tak stwierdzić. Ile z tego się przyda w pracy, nie wiem, podejrzewam, że więcej, aczkolwiek, czy to zrównoważy to, czego mógłbym nauczyć się w prawdziwej pracy...
komentarz 24 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
wiedze dla Ciebie, nie wiedze do Programowania czy swiata IT :D
+1 głos
odpowiedź 28 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Siemano, pracowałem w Motorolii przez jakiś czas- też z krakowa jestem, nie wiem w którym biurze- ale pracy tam nie polecam :D. Chyba, że nie chcesz się rozwijać.
komentarz 28 maja 2017 przez Shino Nowicjusz (160 p.)
Hej, a mogę wiedzieć, co robiłeś? :-P
komentarz 24 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@Wiciorny, też pracowałem w Motorolii KRK, nie polecam... :) Java- telco byłem developerem.
Nie wiem jak przyuczają ale :D tak jak traktujemy studentów to pewnie słabo 

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Pytanie pierwsze, jest sens abyś robił inżyniera?
Pytanie drugie, po co płacić za studia i w wolnym czasie ( tak weekend to wolny czas ) męczyć się nimi dodatkowo za nie płacąc?

Jeśli twoja pierwsza odpowiedź to tak a druga to yyyy... to weź pracę na etat, który pozwoli Ci studiować i pracować ( pierwszy miesiąc ciężki, ale później studia w ogóle stracą dla Ciebie sens i będziesz chciał już tylko pracować - własne doświadczenia ). Miłej nocy
komentarz 28 maja 2017 przez Shino Nowicjusz (160 p.)
Dzięki za odpowiedź. X)
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez Shino Nowicjusz (160 p.)
Czy jeszcze ktoś mógłby się wypowiedzieć? Chciałbym usłyszeć opinie i doświadczenia chociaż kilku osób.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,234 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez andres13 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 707 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...