• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką szkołę wybrać żeby nie żałować?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez PatryCheck Nowicjusz (190 p.)
Witam, chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył co mniej więcej nauczę się w danej szkole na danym profilu.

Zgaduje, że podobne pytania pojawiały się masowo, ale im więcej takich pytań czytam tym mniej jestem pewny jaką szkołę wybrać żeby rozwijać się jako programista.

Jeśli chodzi o wybór mogę wybrać technikum informatyczne lub technikum programistyczne albo liceum mat-fiz-inf

Bardziej mnie interesuje jaki sens może mieć technikum programistyczne, ponieważ ten profil dopiero powstał.

Z góry dziękuje
komentarz 9 maja 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Użyj normalnej czcionki bo nic nie widać

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 maja 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
wybrane 9 maja 2019 przez PatryCheck
 
Najlepsza

Napisałem kiedyś o tym posta na blogu 
https://wp.me/paEPwh-A 

A co do technika programisty... poziom edukacji jest oparty na poziomie uczniów
Zazwyczaj wygląda to tak, że jakieś 90% to osoby które przyszły "bo opis wyglądał ciekawie", więc wszelkie podstawy trzeba im tłumaczyć 10 razy dłużej niż osobie która chce się tego nauczyć 

Stąd zabawne sytuacje gdzie w tydzień można spokojnie nauczyć się materiału, który jest przewidziany na rok... który dla takich osób często bywa nawet zbyt krótkim okresem 

komentarz 10 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

poziom edukacji jest oparty na poziomie uczniów 

Do tej pory często miałem odmienne zdanie w stosunku do Twojego, ale to powyżej to po prostu bzdura wykreowana przez pryzmat jednej kiepskiej szkoły, którą wybrałeś. 

komentarz 10 maja 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
To nie szkoła tylko kraj

Wymogi są określane przez CKE a nie poszczególne szkoły

Z jednej strony masz super wyniki egzaminów w szkole
Z drugiej strony masz program nauczania, którego rok można zrealizować w tydzień

Nie zarzucisz że jest zła, bo przecież wyniki egzaminów są bardzo dobre
Nie powiesz że jest dobra, bo jeśli coś cie prywatnie interesuje, to tylko tracisz czas powtarzając podstawy
komentarz 10 maja 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
W technikum uczą raczej robienia aplikacji internetowych a w liceum raczej algorytmów. Jak teraz to widzę to wolałbym wybrać  liceum bo aplikacje internetowe są na pewno przydatne i na nie są zamówienia, ale są nudne i wolałbym poznać algorytmy matematyczne takie jak eliminacja Gaussa.
komentarz 10 maja 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

aplikacje internetowe są na pewno przydatne i na nie są zamówienia, ale są nudne i wolałbym poznać algorytmy matematyczne takie jak eliminacja Gaussa.

@mrspocki1, kto co lubi. Różnica jest taka, że z umiejętnością tworzenia aplikacji dostaniesz pracę, a ze znajomością samej podstawy algorytmów to kwalifikujesz się raczej tylko na studia.

 To nie szkoła tylko kraj

Wymogi są określane przez CKE a nie poszczególne szkoły

@marcin99b, tu masz informator:

http://archiwum.cke.edu.pl/images/stories/0000000000000002012_informatory/informator_z125_351203_ti_popr.pdf

Znajdź mi tutaj cokolwiek na temat:

  • Programowania na androida
  • Javy (+ Swing)
  • Postgresie (+ PL/SQL)
  • SFMLu
  • i wielu innych rzeczy. 

Ja w technikum musiałem przez to przejść i zaliczenie wszystkiego było warunkiem zdania... To nie była wiedza z kółek zainteresowań.

Myślę, że wbrew temu co głosisz w odpowiedziach na podobne tematy oraz na swoim blogu nie masz racji. Pora przyznać się po prostu do tego, że wybrałeś kiepską szkołę. I teraz podpisujesz pod tym cały kraj.

komentarz 10 maja 2019 przez mrspock1 Mądrala (6,420 p.)
No tak, na pewno jest duże zapotrzebowanie na aplikacje internetowe ale ja robiłem już takie rzeczy, serwisy. Jest przy tym dużo pracy ale to nie jest ciekawe. Sto razy krótszy program może być ciekawszy. Ja się robi rzeczy tylko dla zarobku a nie da przyjemności to można w ogóle mieć inny zawód. Można też się wykończyć w takiej pracy.

 

Zwróćcie uwagę na zmiany na świecie jakie zachodzą. Włochy wprowadziły bezwarunkowy dochód podstawowy. 780 euro miesięcznie. To jest sygnał tego, że nie pracuje się po to żeby przeżyć. Nie należy się kierować panicznym strachem związanym z wyścigiem szczurów dla zdobywania pieniędzy.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2019 przez Nieprofesjonalny Użytkownik (890 p.)

Cześć, ja stałem przed podobnym wyborem. To czego będziesz się uczył na danych profilu możesz znaleźć w internecie, ale ok. W techniku informatyku masz skręcanie komputerów, oraz programowanie i administrowanie stronami internetowymi oraz bazami danych. W techniku programiście -> https://zschie.pl/wp-content/uploads/2019/02/t.programista.pdf

Na mat-fiz-inf wydaje mi się że będziesz miał po prostu więcej matmy fizyku i trochę informatyki.

Według mnie jeśli idziesz na technika programistę to do dobrego technikum. Jeśli nie masz szans do takiego iść, moim zdaniem powinieneś iść do liceum, a programowania uczyć się w domu. Ja na pierwsze miejsce wpisałem technika programistę, w bardzo dobrym technikum (technikum łączności w Krakowie), a na inne miejsca mat-fiz w liceach

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shefi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 542 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maciekwo Początkujący (250 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 693 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,656 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...