• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką szkołę wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Shefi Nowicjusz (120 p.)

Witam!

Za niecały rok kończę szkołę podstawową i chciałabym iść dalej w kierunku programowania. Jaką szkołę najlepiej wybrać? 

Pójść do technikum uczyć się samodzielnie, robić kursy, chodzić na zajęcia dodatkowe, a potem ubiegać się o pracę? (ewentualnie zrobić studia)

Czy może pójść do liceum, również uczyć się samodzielnie, potem pójść na studia i dopiero po studiach ubiegać się o pracę?

Czy jest w ogóle szansa, że jakaś firma zatrudni osobę bez studiów ze względu na doświadczenie, czy to praktycznie niemożliwe?

Jeżeli możecie mi jakoś doradzić, może zupełnie inaczej niż ja myślę, to przedstawcie swoje propozycje. Mam jeszcze trochę czasu, by się zastanowić. :D 

komentarz 12 września 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
To pytanie wraca jak bumerang na tym forum. Poszukaj w zadanych pytaniach
1
komentarz 12 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Pójść do technikum uczyć się samodzielnie  

  pójść do liceum, również uczyć się samodzielnie

To po co w ogóle idziesz do szkoły skoro będziesz się uczył samodzielnie? Dlaczego zakładasz, że szkoła Cię niczego nie nauczy?

1
komentarz 18 września 2018 przez bamboo Nowicjusz (240 p.)
Popieram, młodzi narzekają, że szkoła nic ich nie uczy, a tak naprawdę sam zamysł edukacji informatyki i pokrewnych jest w szkole średniej dobry - to pokazanie podstaw i możliwych kierunków, w które możemy iść, czy to w aplikacje desktopowe, webowe, w sprzęt, czy w montaż kabli sieciowych. Fakt, sposób przekazywania tej wiedzy przez pedagogów pozostawia czasem sporo do życzenia, jednak który informatyk nie zgłębia wiedzy samodzielnie? ;)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 września 2018 przez gakowalski Gaduła (3,080 p.)
Liceum czy technikum nie ma większego znaczenia, nie zrobi z Ciebie lepszego lub gorszego programisty. Natomiast zwróć uwagę na profil danej szkoły: liceum czy technikum informatyczne albo technikum elektroniczne dostarczy więcej przydatnej wiedzy dla programisty niż inne profile.

Co do zatrudniania osób bez studiów i ze względu na doświadczenie to tak, jest to praktycznie możliwe, aczkolwiek osoba studiująca cokolwiek (niekoniecznie informatykę!) jest atrakcyjna dla pracodawcy, bo wówczas nie musi on płacić ZUS-u za takiego pracownika. A przynajmniej tak kiedyś było, nie śledzę zmian prawnych i nie wiem czy to tak jest nadal.
0 głosów
odpowiedź 28 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Na moim przykładzie
Jeśli chcesz chcesz się sam rozwijać (mam znajomych którzy uczą się w domu poziomu szkolnego, żeby mieć prościej na lekcjach, a nie żeby być dużo do przodu), to nie ma kompletnie znaczenia, bo twój tydzień w domu na spokojnie, będzie jak jedna klasa z jednego przedmiotu

Ale technikum ma jedną zalete, lepiej jest siedzieć przy kompie i coś sobie grzebać, niż siedzieć w ławce
Często pojawiają się dyskusje o życiu z kolegą, z którym robisz ćwiczenie itd
Można porozmawiać o czymś z nauczycielami (niektórymi), co prawda często są zacofani o jakieś 10 albo 15 lat, ale można coś opowiedzieć

lepsze to niż przedmioty typu polski/chemia/geografia/matematyka, gdzie wszyscy siedzą w ławce i często jest sztywna atmosfera (przynajmniej ja taką spotykałem)

Kosztem tego, że pierwsze 3 lata technikum masz 5 lekcji więcej tygodniowo
I masz dodatkowy rok, gdzie masz tyle godzin tygodniowo, ile osoby z liceum

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 379 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 542 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maciekwo Początkujący (250 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 693 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...