• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia Informatyczne

Object Storage Arubacloud
+1 głos
415 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szubidubiczuk Nowicjusz (150 p.)
Nie jestem pewny czy to odpowiednie miejsce na tego typu pytanie, ale zapytać nie zaszkodzi. Jestem uczniem 3 klasy liceum na profilu humanistycznym, ale na 3 miesiące przed maturą stwierdziłem że polonistyka czy psychologia to to nie jest to czym chce się zajmować do końca życia. Postanowiłem więc zrobić rok przerwy, ostro uczyć się matematyki rozszerzonej i za rok pisać z niej maturę, a potem dostać się na studia informatyczne. Chce was spytać,czy rok intensywnej pracy pozwoli mi osiągnąć wystarczający wynik żeby dostać się na informatykę? Nigdy nie miałem problemu z matematyką, ale miałem tylko podstawę więc się waham. Ciekawi mnie informatyka, czytam teraz książkę o pisaniu w C++ i naprawdę mi się to podoba, ale nie wiem czy nie porywam się trochę z motyką na słońce.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 marca 2019 przez Kaper99 Użytkownik (660 p.)
Popieram przedmówcę, dostać się na te studia to pół biedy, bo tutaj czekają na Ciebie liczne atrakcje jak np. matematyka dyskretna. Jestem na pierwszym roku i jedyne czego się uczymy to matematyka, programowanie zeszło na drugi plan.
Jeśli matematyka Ci leży i wiesz, że dasz rade się przygotować no to jasna sprawa. Próbuj!
+2 głosów
odpowiedź 19 marca 2019 przez Akiro Bywalec (2,910 p.)
Jestem na 3 roku studiów informatycznych i generalnie mam już wyrobioną opinię na ogólnie studiowanie. Według mnie studia nie są wcale potrzebne żeby zostać programistą. Na studia informatyczne warto iść jeżeli nie masz sprecyzowanych zainteresowań technologicznych. O ile na pierwszym roku są przedmioty matematyczne to na kolejnych już wiele ciekawych języków (to też zależy od programów studiów). Ja osobiście siedzę we front-endzie, bo mimo zaawansowanej znajomości javy, cpp, pythonów, bashów i innych koszmarów to najbardziej zauroczył mnie html, css, js, angular, react, nodejs, a najlepsze jest to, że nic z tego nie miałem na uczelni :)

Generalnie już wracając do pytania to na luzie można się spiąć nawet w kilka miesięcy żeby zdać rozszerzoną matmę na poziomie 50%-60%, informatyka na maturze jest chyba nieco łatwiejsza jeśli się wie o co chodzi. Ja zdawałem fizyke przez co swojego czasu ledwo się dostałem bo fizyka na maturze łatwa nie była. Jeszcze odniosę się do czytania książek o programowaniu. Od tego Krakowa nie zbudujesz, żeby dowiedzieć się czy naprawdę Ci się to podoba to napisz kilka programów, zobacz czy masz z tego fun i chcesz to robić dalej. Bo ja też czytałem wiele książek o gotowaniu i obrazki są fajne i mi się podobają ale jak przychodzi co do czego to średnio chce mi się to robić :D
komentarz 20 marca 2019 przez Szubidubiczuk Nowicjusz (150 p.)
Jasne, masz racje, wiedza ksiązkowa nie daje pelnego wyobrazenia o programowaniu i dopiero po solidnej dawce praktyki będę mógl zobaczyc czy to na pewno dla mnie. Tak czy siak jednak skoro to mozliwe to spróbuje podejsc do tych matur, nawet jak nie informatyka to otworzyłyby mi drogę do innych ciekawych kierunków.
+1 głos
odpowiedź 19 marca 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Nie porywasz się z żadną motyką na słońce. Lecisz w to jak cokolwiek innego, jak ci się podoba to się uda. Nie gwarantuję ci, że dostaniesz się na studia oczywiście, ale to nie najważniejsze. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, to porób sobie arkusze z zeszłych lat mierząc czas a potem porównaj progi wejściowe na interesujące cie uczelnie z odpowiadających lat. Anyway... no jak się nie dostaniesz, to nie oznacza jakiegoś końca. Po prostu ogarniaj temat tak jak to robisz teraz, a jak będziesz chciał to spróbujesz w następnym roku. Jeśli jednak chcesz zwiekszyć swoje szanse, to polecam napisać mature z infy - zdecydowanie prostsza a przelicznik często ten sam. Skoro uczysz się C++, to za rok to nie wpowinien być dla ciebie żaden problem, żeby napisać na ~70-80% tylko ogarnij sobie teorie arkusze z zeszłych lat (również część teoretyczną skoro nie miales tego w szkole) i obsługe MS Excela. Matmy oczywiście też się ucz mocno, bo nawet jak sie dostaniesz na studia z matury z infy, to pewnie wylecisz z powodu zaległości w matmie.
komentarz 19 marca 2019 przez Szubidubiczuk Nowicjusz (150 p.)
Ok, dzieki za odpowiedź i rady, pomogło mi to podjąć decyzje. No, to biore sie do nauki.
+1 głos
odpowiedź 19 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Z mojego doświadczenia rok to wystarczająca ilość czasu by porządnie się przygotować. Rozważ również mature z informatyki. Jeśli szukasz korepetycji to polecam ci stronkę e-korepetycje.net
komentarz 19 marca 2019 przez Szubidubiczuk Nowicjusz (150 p.)
Ok, dzięki za info.
komentarz 19 marca 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Proszę :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 477 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,324 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,749 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ryu Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...