• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ile dziennie się uczyć (Programowania) ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,548 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marek921 Nowicjusz (130 p.)
edycja 18 marca 2019 przez Marek921
Hej,

ile dziennie powinienem poświęcać czasu na naukę programowania aby zdobyć pierwszą pracę jako Front End Developer na tą chwilę znam podstawy HTML5, CSSA, JavaScript, PHP, React. Dziennie poświęcam czas po 8h - 10h przed komouterem na nauke oraz na aktywności dodatkowe w postaci tworzenia kursu Reacta, projektów do portfolio, doszkalania języka angielskiego ale czuję że za długo nad tym siedzę i mam mętlik w głowie. Coraz bardziej dochodzi do mnie że jeszcze więcej nie wiem. Jak wy się uczycie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2019 przez orez Nowicjusz (160 p.)
edycja 18 marca 2019 przez orez
Ucz się tyle ile chce, nauka przecież nie szkodzi, tylko daje ci większe możliwości, albo dziel tematy, a jak się czegoś nauczysz to daj oczom odpocząć od ekranu. Rób co uważasz.
5
komentarz 18 marca 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Co to jest "oczą"? :/
1
komentarz 18 marca 2019 przez orez Nowicjusz (160 p.)
Oko, gałka oka
2
komentarz 18 marca 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Koledze chodziło o to, że piszemy "oczom" wink

0 głosów
odpowiedź 19 marca 2019 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Nie ma tutaj żadnej reguły, jeśli czujesz, że możesz się uczyć 10h - to tyle się ucz. Jeśli czujesz, że "nie masz mocy", nic nie zrobisz, to nic nie rób, żebyś się nie zmęczył, nie zniechęcił do nauki programowania.
komentarz 19 marca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tylko z tego co mowia badania, tylko pierwsze 4h nauki jest efektywne, bo wtedy przyswaja sie największą ilosc wiedzy, a z koljenymi minutami przyswajalnosc spada
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2019 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Traktuj dane zagadnienie jako cel i dziel ten cel na codzienne mniejsze cele, które zrealizujesz danego dnia - jeżeli  nie rozplanujesz sobie nauki i nie zrozumiesz przez ten rozgardiasz podstaw potrzebnych do dalszej pracy to później będzie to miało swoje konsekwencje, bo jeżeli masz niestabilny fundament to cała konstrukcja Ci się rypnie :)

Mówisz, że poświęcasz 8-10h na naukę, ale czy ta nauka jest efektywna? Rozumiesz to czego się nauczyłeś i byłbyś w stanie np. zdobytą wiedzę w bardzo  prosty sposób przekazać osobie, która nie zna się na temacie? Wykorzystujesz nowo nabyte umiejętności w praktyce?

Piszesz "Znam podstawy HTML5, CSSA, JavaScript", ale co Ci z samych podstaw? Łapiesz wiele srok za ogon zamiast skupiać się na opanowaniu danego języka i to moim zdaniem jest błąd.

Wymyśl projekt i nad nim pracuj a wraz z jego rozrastaniem poznawaj potrzebne ci technologie do realizacji jakiejś funkcji. Nikt od Ciebie nie będzie wymagał żebyś był chodzącą encyklopedią programowania :) Ktoś daje ci jakiś projekt do wykonania a ty musisz dysponować mechanizmami, które doprowadzą cię do jego skutecznej realizacji.
komentarz 19 marca 2019 przez Marek921 Nowicjusz (130 p.)
Co do tych podstaw to chodziło mi o, HTML5 (Potrafię tworzyć strukturę strony zgodnie z najnowszymi standardami języka HTML5), CSS3(- Tworzę proste animację, nadaje wygląd poszczególnym elementom na stronie, pozycjonuje elementy używając Flexboxa, Grida, tworzę responsywne strony dopasowujące się do urządzeń mobilnych, korzystam z preprocesora Sass (mixiny, zmienne), JavaScript(Nadaje zdarzenia dla poszczególnych elementów, staram się pisać kod w specyfikacji ES6, potrafię wykorzystać API w celu dynamicznego wyświetlenia danych), PHP(Potrafię stworzyć proste systemy rejestracji, logowania, panel admina.), mam też kilkanaście projektów w portfolio wrzuconych na githuba z których dostałem pozytywny feedback dlatego pomyślałem że warto przejść teraz na Reacta (trochę doświadczenia miałem bo miałem do czynienia z Vue.js - prosta to do lista połączona z firebasem). Wydawało mi się, że to już jest ten etap.
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2019 przez Olek12345 Nowicjusz (140 p.)
Tyle ile dajesz radę. Jak dopada Cię zmęczenie alb znużenie to nie warto. Tak samo moim zdaniem nawet jak czujesz się bardzo produktywny to lepiej skupić się na jeden rzeczy zamiast na siłę pochłaniać wiedzę.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 725 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez yupy Nowicjusz (230 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 193 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 629 wizyt

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...