• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ile czasu dziennie kodujesz? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
724 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez yupy Nowicjusz (230 p.)
Jeśli zdublowane pytanie to przepraszam, po przesłaniu wpadłem na pomysł zamieszczenia ankiety, lecz nie było możliwości w edycji.

 

Cześć. Chcę zapytać ile czasu dziennie spędzacie pisząc kod? Pytam dlatego, że rozważam karierę w IT jako alternatywę dla medycyny, zastanawiam się czy jest sens już teraz zaczynać. Sprawa nieco problematyczna, bo pracuję, trenuję i przygotowuję się do matury, mam mało czasu, 2-3 godziny dziennie maksymalnie w dni pracy. Zastanawiam się czy warto mi już teraz zaczynać. Chciałbym, ale wielokrotnie widziałem na różnych forach, że niektórzy programują po 6-12, nawet 18 godzin dziennie. W takim wypadku ja tygodniowo mógłbym robić tyle, co inni w 1 dzień. Stąd wątpliwości. Ile zatem kodujecie dziennie?
Możliwe odpowiedzi:
<1h (7 głosów, 20%)
1-2h (11 głosów, 31%)
2-3h (9 głosów, 26%)
3-5h (2 głosów, 6%)
>5h (6 głosów, 17%)
1
komentarz 18 października 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)
Pytanie jest skierowane do wszystkich, czy do jakiejś konkretnej grupy? Jeśli ktoś w tym pracuje, to z automatu będzie >5h.
komentarz 18 października 2018 przez yupy Nowicjusz (230 p.)
Racja no i też zapewne zależy od tego który to język itp. Z pytaniem chcę trafić do grupy, która dopiero zaczyna pracę w IT i nie wlicza w to czasu w pracy a także do osób, które się uczą. Ale bardzo mocno docenię głosy osób, które są w branży od wielu lat i podpowiedzą mi jak by to wyglądało z ich dzisiejszym doświadczeniem, gdyby zaczynali.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 października 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
zdecydowanie przesadzali albo wliczali w to prace.. na spokojnie poswiecaj tyle ile masz czasu i ochoty
3
komentarz 18 października 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Niektórzy też wliczają mini przerwy
Np są osoby które mówią że poświęcają 4 godziny dziennie, mimo że jest to jakieś 1:30, albo 2h
Dlaczego? Jak zaczynam o 17 a kończe o 21 to są przecież 4 godziny
A to że połowa czasu to mini przerwy na odpisanie komuś, wyjście do wc, wyniesienie śmieci, zabawa z psem, chwilowa przerwa, rozmowa z kimś w domu itd, to nic takiego bo ile czasu to może zajmować?
+1 głos
odpowiedź 19 października 2018 przez yupy Nowicjusz (230 p.)
Dzięki serdecznie za sporą liczbę głosów. Zatem pozostaje tylko wybrać język i zacząć działać skoro te 2 godziny dziennie to jest taki optymalny czas, szkoda tracić te 2h na jakieś głupoty skoro można pożytecznie wykorzystać. :) Pozdrawiam Was!
0 głosów
odpowiedź 19 października 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Ja 1-2 w tygodniu, głównie wieczorami po szkole i spacerze z psem wykonaniu obowiązków domowych. Na weekend dłużej jak mam czas

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,544 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 192 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 1,908 wizyt

92,563 zapytań

141,415 odpowiedzi

319,593 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...