• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak możliwości zalogowania wordpress i pusta tabela users w phpmyadmin

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,133 wizyt
pytanie zadane 30 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Fidell Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Mam pewien problem, którego nie potrafię rozwiązać, a niestety jestem zupełnym laikiem w tych kwestiach i dopiero próbuję zrobić pierwszą stronę internetową.

Cel: zainstalować Wordpressa na xampp/mamp i "uczenie" się robienia stron.

Proces: Instaluję xampp / mamp, robię wszystko zgodnie z poradnikami, pobieram wordpressa, wypakowuję go do docelowego miejsca (htdocs) instaluję worpdressa. Problem pojawia się na ostatnim etapie, w którym zatwierdzam wszystko i przechodzę do ostatniego kroku. Wtedy zamiast witryny "sukces, użytkownik, hasło, zaloguj się" wyskakuje logo Wordpressa i biały pasek. Po cofnięciu strony lub odświeżeniu wyskakuje komunikat o tym, że już zrobiłem konto. Niestety korzystając z nazwy i hasła nie mogę się zalogować. Próbowałem wszystkie kombinacje, moja nazwa i hasło, root i root, adres mail etc. Wyskakuje informacja, że nie ma takiego użytkownika.

Próbowałem z wyłączonym antywirusem, z wyłączoną zaporą internetową, ze zmianą niektórych wierszy w plikach wp-config.php (zmiana rozmiaru bazy, wpisu "false" na "true" etc), restartowałem komputer, robiłem ponowne instalacje, sprawdzałem proxy i zmieniałem nawet nazwy folderów z wtyczkami aby je wykluczyć (czy to nie one powodują tę sytuację). Sprawdzałem też w różnych przeglądarkach internetowych. Klikałem również zbadaj na ostatniej witrynie instalacji wordpressa, ale nic tam nie ma w zasadzie. Dodam, że na innym laptopie na tej samej sieci wszystko działa jak należy.

Mój system: Win 10 (legalny)
komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany
pokaż linka za pomocą którego odpalasz tego WordPressa lokalnie
komentarz 30 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

odpalam go przez http://127.0.0.1/wordpress  i panel instalacji startuje normalnie. 

Natomiast najpierw w przypadku MAMPa, którego miałem najpierw odpalałem go w ten sam sposób tylko przez localhost:80 (bo tak mam ustawione u siebie, nie standardowe 8888) i też działało

komentarz 31 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

Dobra, będę próbował coś dalej z tym wymyślić, przejrzę ten poradnik który mi podesłaliście. Bazy users w bazie wordpress jak mówiłem są puste więc nie mam za bardzo jak nawet w nich cokolwiek zmieniać. 

Dzięki 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
Hasło powinieneś ustalać podczas instalacji wordpresa, nie jest to email. Zazwyczaj domyślny login do wordpressa na xampp to root, a na serwerze zewnętrznym admin. Ewentualnie wejdź do bazy danych(nwm gdzie jest bo xampp to localhost i w różnych miejscach ona jest) znajdź folder wp_users w bazie danych, a w nim user_pass Tam po prostu edytując plik możesz ręcznie ustawić nowe hasło dla użytkownika. Hasło na pewno nie brzmi jako root, albo inne takie. Powinieneś je ustalić podczas instalacji wordpressa(wordpress często wymyśla swoje losowe hasło, którego nie trzeba zmieniać i można zostawić). Może przeoczyłeś okienko z hasłem jak go instalowałeś po prostu.
komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany

nie podpowiadaj koledze głupot!

Nie może po prostu wpisać hasła do bazy, gdyż w bazie danych przechowywane są zaszyfrowane i należy je tam podać w odpowiednim formacie szyfrowania, a aktualnie WordPress zmienił szyfrowanie na bardziej dynamiczne, więc to nie jest zwykły MD5 który wystarczy sobie wygenerować.

Powtarzam: NIE WOLNO wpisywać hasła bezpośrednio w bazę danych bez odpowiedniego szyfrowania!

komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)

Tylko, że to jest xamp, tutaj wordpress jest używany offline i wszystkie pliki mamy u siebie na dysku w katalogu localhost. To jest zupełnie co innego niż zewnętrzny hosting. Dlaczego nie wolno? A co się takiego stanie jak coś takiego zrobi i to nie zadziała? Zawsze można potem usunąć wszystkie pliki i zainstalować od nowa wordpressa patrząc jakie hasło on wygeneruje co zreszą najbardziej polecam. Moim zdaniem zawsze można testować różne sposoby, tym bardziej na xamppie. Nie ma tam żadnych danych, dopiero zaczyna go instalować, chce go wykorzystywać tylko do nauki, jak nie zadziała to może od nowa ręcznie zainstalować wordpressa i nawet wysilać się przy tym nie musi bo na xamppie na lokalnym dysku to po prostu wrzuca sobie dane do folderu odpowiedniego. Jeżeli nie to to jedyną alternatywą jest całkowite usunięcie danych i instalacja wordpressa od nowa. Wszystkie zmiany zawsze można cofnąć, a autor nie ma nic do stracenia z tego co widzę. 

Nawet u mnie na hostingu online gdzie mam dużo do stracenia w momencie edycji pliku wp_user kompletnie nic nie straciłem(przetestowałem dzisiaj i nie na xamppie tylko na serwerze linux.pl przez mysql) ;)

Podaję sposoby, które mogą się przydać przy próbie dostępu do wordpressa na xampp bez reinstalacji/odzyskiwania hasła. Bo oczywiście zawsze można przeinstalować wordpressa i ustawić nowe hasło, albo spróbować zmienić hasło tylko... na xamppie pod ćwiczenia to raczej nie ma żadnego znaczenia. Tam nie ma z tego co czytam jak na razie żadnych ważnych danych i chodzi tylko o to, żeby autor mógł sobie posprawdzać co jak działa na lokalnym dysku.

 

komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
Poza tym, zawsze koniecznie trzeba mieć możliwość w ingerencji w bazy danych i przeprowadzania ręcznych zmian. Jakbym nie mógł ręcznie dokonywać zmian w bazie danych to bym chyba się załamał bo korzystam z tego regularnie przy stronach latających po sieci, a temat dotyczy tylko xamppa ;)
komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany
hasło w wordpressie jest szyfrowane i wpisanie go z "łapy" do bazy danych nic nie da.
komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
No oki jak nic nie da to nic nie da. Zawsze warto spróbować, a autor nie ma nic do stracenia. Ja podpowiadam tylko co można spróbować zrobić bo w innym wypadku to pozostaje tylko i wyłącznie całkowita reinstalacja wordpressa, lub próba odzyskania hasła(która na xampp z tego co wiem często zawodzi).

 

Edit: dawno nie korzystałem z xamppa bo już od dawna swoje strony bezpośrednio na hostingu tworzę, ale jednak dostęp do bazy danych i jej legalna edycja(z poziomu admina) powinna być jakoś dostępna. Jeżeli nie jest to ten xampp jest ubogi bardzo. Na hostingach online jak robię to nawet przez filezillę to działa. Przy czym jakby ktoś nie był zorientowany edycja baz danych to nie jest to samo co dane do wp. U mnie np. dostęp do danych poprzez mysql, albo phpmyadmin mam na hasła zupełnie inne niż te na które loguję się do wordpress.
komentarz 30 października 2018 przez Comandeer Guru (602,330 p.)

wpisanie go z "łapy" do bazy danych nic nie da.

Tylko, że WP ma "ficzer", który to umożliwia → https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-reset-a-wordpress-password-from-phpmyadmin/ 

komentarz 30 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

@lecimyzzyczeniami,

Nie przeoczyłem okienka, ponieważ najpierw sprawdziłem kilka różnych poradników, żeby nie robić nic na ślepo, ponadto proces instalacji i deinstalacji przerobiłem dobre 5 razy (wraz z usuwaniem elementów z dysku i pobraniem nowych, tak na wszelki wypadek, resetem laptopa etc).

O tym "root" wiem, czytałem. I tak, wiem o losowym haśle, które nawet sobie przepisywałem. Ponadto w phpmyadmin w wordpress w miejscu "users" jest pusta tabela, zero wyników. 

 

komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
A próbowałeś utworzyć ręcznie własną bazę danych dla tego wordpressa i wrzucić ją na localhost? Możliwe, że w takim wypadku wp w ogóle nie tworzy bazy danych(skoro jest pusta) i trzeba ją wygenerować samodzielnie. Oczywiście tutaj za pomocą mysql bym tworzył bazę.
komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany

@Comandeer, tak, z tym, że to "ficzer" phpMyAdmin, a nie czysto WordPress'owy

komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
Bez phpmyadmin i mysql od razu można sobie darować wordpressa. To są absolutne podstawy przy instalacji i używaniu go.
komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany
serio? ;)
komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
No ja przynajmniej na 10 stron postawionych na wordpressie nie wyobrażam sobie wp bez niego. A bez bazy danych to on wgle nie pójdzie. Mam na to portfolio w necie(działające strony) :)
komentarz 30 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

@lecimyzzyczeniami, No cóż, nie próbowałem, bo jak już napisałem jestem laikiem w tej kwestii i próbuję się nauczyć jakiś podstaw, więc poczytam i poszukam jak takową bazę danych stworzyć. Aczkolwiek tworzy wszystkie te "podbazy" (nie wiem jak to nazwać właściwie) w bazie wordpressa, takie jak właśnie "users" tyle, że są puste. Przed instalacją wp nie ma ich w ogóle, po instalacji się pojawiają, więc jednak coś się dzieje w trakcie procesu instalacyjnego.  Natomiast chciałbym wiedzieć czemu tak się dzieje akurat u mnie, wyłącznie na moim sprzęcie, bo może być tak, że ta sama przyczyna będzie później powodowała następne komplikacje i problemy. 

komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany

Fidell - wyżej, kolega @Comandeer podał Ci linka. Skorzystaj z niego.

komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
edycja 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami
Nie tylko u Ciebie ;) Też miałem problemy z xamppem jak go używałem. Na hostingach online już nie było żadnego problemu. Localhost jest specyficzny. Spróbuj skorzystać z tego poradnika:

http://www.teacher.webd.pl/kurs_mysql/k_2_1_0.php

Mi się wydaje, że problem występuje właśnie przez bazę danych i jak utworzysz ją ręcznie w ten sposób to powinno działać.

Edit: Jak tam nic nie ma i baza danych jest pusta to on tam nie ma czego edytować i zmieniać... To działa na hostingach online gdzie automatycznie jest generowana baza danych. Xampp rządzi się swoimi prawami i najpierw trzeba ją samemu utworzyć.

W xamppie ja przynajmniej musiałem ja utworzyć ręcznie i tak to tu się robi.
komentarz 31 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

Dobra, będę próbował coś dalej z tym wymyślić, przejrzę ten poradnik który mi podesłaliście. Bazy users w bazie wordpress jak mówiłem są puste więc nie mam za bardzo jak nawet w nich cokolwiek zmieniać. 

Dzięki 

komentarz 31 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)

 

http://127.0.0.1 -> Przejdź do phpmyadmin -> Przejdź do bazy danych mysql -> utwórz bazę danych.

Jeżeli nie ma żadnej to najlepiej jest utworzyć nową bazę danych o nazwie np. wordpress i  z niej korzystać, wcześniej jeszcze upewnij się, że na xampp masz włączone appache, oraz mysql

Jeżeli masz bazę danych i nie możesz się zalogować, ani jej edytować to chyba trzeba będzie przeinstalować wordpressa do właściwych katalogów tak, żeby on mógł z tej bazy danych korzystać w ten sposób:

1) Jeżeli masz już bazę danych to pobierz wordpressa stąd w .zip

https://pl.wordpress.org/

2) Wrzuć pliki do folderu htdocs. Na serwerze lokalnym to on odpowiada za wszystko co na nim jest. Później w hostingu online jego rolę spełnia public_html

3) Domyślnie powinieneś mieć foder po instalacji wordpressa typu C:/XAMPP/htdocs/wordpress

4) I zalogować się do wordpressa i móc utworzyć użytkownika od nowa.

 

Na samym początku jednak sprawdź to http://127.0.0.1 -> Przejdź do phpmyadmin -> Przejdź do bazy danych mysql -> utwórz bazę danych/przeglądaj bazy danych.

Bez bazy danych moim zdaniem wodrpess nie ma prawa dobrze działać ;)

0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2019 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 457 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 307 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 918 wizyt

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,816 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...