• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak możliwości zalogowania się do routera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
905 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Czajkos Początkujący (370 p.)

Cześć!

Mam mały problem. Otóż od jakiegoś czasu posiadam router firmy airRouter. Niestety w żaden sposób nie mogę uzyskać możliwości zalogowania się do panelu. Próbowałem po adresie IP lecz ani ten w komputerze, ani podany na urządzeniu nie działa. Po prostu wyświetla się błąd połączenia, jak gdyby strona nie istniała, mimo iż gdy pinguję adres IPv4 to wszystko elegancko działa. Dodam, iż już nieraz logowałem się do routerów w ten sposób, ale jakoś magicznie ten nie działa i nie mam pojęcia o co może chodzić :(

komentarz 1 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Od początku  masz problem, czy tylko ostatnio on występuje?
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Czajkos Początkujący (370 p.)
Od samego początku.
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
No to idź na gwarancję :)
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Czajkos Początkujący (370 p.)

Zawsze to jakieś wyjście, ale mam nadzieję, że jest szansa to obejść laugh

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
wybrane 1 kwietnia 2018 przez Czajkos
 
Najlepsza
1 - Zeskanuj nmapem adres routera i pokaż wynik.

2 - adres routera uzyskasz wpisując w wierszu polecenia ipconfig /all (oczywiście jak masz połączenie po kablu.)

2 - Czasem jest tak ze przez wifi jest blokowane zarządzanie routerem
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Czajkos Początkujący (370 p.)

Blokowanie zarządzania nie jest zablokowane po wifi, ponieważ nawet gdy podłączę się fizycznie od razu do routera nie udaje mi się wyświetlić strony 

komentarz 1 kwietnia 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
i tu już wszystko widać zarządzanie z konsoli po ssh ( czyli uruchamiasz putty (w przypadku windows) lub w konsoli linux ssh admin@adresik  wpisujesz adres potem login i hasło) i konfigurujesz z wiersza poleceń.

Jak by było po interface web prawdopodobnie był by otwarty port 80 lub 8080 lub coś koło tego.
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Czajkos Początkujący (370 p.)
Wielkie dzięki, ale pojawia się 2 problem. Mianowicie, zawsze spotykam się z błędem:

ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host

Co można na to poradzić?
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
pokaz do dostaniesz po wydaniu polecenia ssh -v  admin@adres
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Czajkos Początkujący (370 p.)

Pojawia się coś takiego 

+2 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
A nie możesz go zresetować?- często jest przycisk resetu (czasem nieco schowany). Reset przywraca ustawienia fabryczne.
komentarz 1 kwietnia 2018 przez Czajkos Początkujący (370 p.)
Obawiam się, że gdy go zresetuję wciąż nie będzie możliwości zalogowania się i wykonania taki czynności jak chociażby zmiana SSID czy hasła.
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2018 przez Dominik Kłodziński Obywatel (1,610 p.)
Próbowałeś się logować po kablu ? Podłącz Rj45 do karty sieciowej i wpisz domyślny adres. Jeżeli nie pomoże to polecam ci poszukać w ruterze małej dziurki do przywracania domyślnych ustawień.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 2 października 2021 w Sieci komputerowe, internet przez chillin Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 243 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...