• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak możliwości zalogowania wordpress i pusta tabela users w phpmyadmin

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,043 wizyt
pytanie zadane 30 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Fidell Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Mam pewien problem, którego nie potrafię rozwiązać, a niestety jestem zupełnym laikiem w tych kwestiach i dopiero próbuję zrobić pierwszą stronę internetową.

Cel: zainstalować Wordpressa na xampp/mamp i "uczenie" się robienia stron.

Proces: Instaluję xampp / mamp, robię wszystko zgodnie z poradnikami, pobieram wordpressa, wypakowuję go do docelowego miejsca (htdocs) instaluję worpdressa. Problem pojawia się na ostatnim etapie, w którym zatwierdzam wszystko i przechodzę do ostatniego kroku. Wtedy zamiast witryny "sukces, użytkownik, hasło, zaloguj się" wyskakuje logo Wordpressa i biały pasek. Po cofnięciu strony lub odświeżeniu wyskakuje komunikat o tym, że już zrobiłem konto. Niestety korzystając z nazwy i hasła nie mogę się zalogować. Próbowałem wszystkie kombinacje, moja nazwa i hasło, root i root, adres mail etc. Wyskakuje informacja, że nie ma takiego użytkownika.

Próbowałem z wyłączonym antywirusem, z wyłączoną zaporą internetową, ze zmianą niektórych wierszy w plikach wp-config.php (zmiana rozmiaru bazy, wpisu "false" na "true" etc), restartowałem komputer, robiłem ponowne instalacje, sprawdzałem proxy i zmieniałem nawet nazwy folderów z wtyczkami aby je wykluczyć (czy to nie one powodują tę sytuację). Sprawdzałem też w różnych przeglądarkach internetowych. Klikałem również zbadaj na ostatniej witrynie instalacji wordpressa, ale nic tam nie ma w zasadzie. Dodam, że na innym laptopie na tej samej sieci wszystko działa jak należy.

Mój system: Win 10 (legalny)
komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany
pokaż linka za pomocą którego odpalasz tego WordPressa lokalnie
komentarz 30 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

odpalam go przez http://127.0.0.1/wordpress  i panel instalacji startuje normalnie. 

Natomiast najpierw w przypadku MAMPa, którego miałem najpierw odpalałem go w ten sam sposób tylko przez localhost:80 (bo tak mam ustawione u siebie, nie standardowe 8888) i też działało

komentarz 31 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

Dobra, będę próbował coś dalej z tym wymyślić, przejrzę ten poradnik który mi podesłaliście. Bazy users w bazie wordpress jak mówiłem są puste więc nie mam za bardzo jak nawet w nich cokolwiek zmieniać. 

Dzięki 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
Hasło powinieneś ustalać podczas instalacji wordpresa, nie jest to email. Zazwyczaj domyślny login do wordpressa na xampp to root, a na serwerze zewnętrznym admin. Ewentualnie wejdź do bazy danych(nwm gdzie jest bo xampp to localhost i w różnych miejscach ona jest) znajdź folder wp_users w bazie danych, a w nim user_pass Tam po prostu edytując plik możesz ręcznie ustawić nowe hasło dla użytkownika. Hasło na pewno nie brzmi jako root, albo inne takie. Powinieneś je ustalić podczas instalacji wordpressa(wordpress często wymyśla swoje losowe hasło, którego nie trzeba zmieniać i można zostawić). Może przeoczyłeś okienko z hasłem jak go instalowałeś po prostu.
komentarz 30 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

@lecimyzzyczeniami, No cóż, nie próbowałem, bo jak już napisałem jestem laikiem w tej kwestii i próbuję się nauczyć jakiś podstaw, więc poczytam i poszukam jak takową bazę danych stworzyć. Aczkolwiek tworzy wszystkie te "podbazy" (nie wiem jak to nazwać właściwie) w bazie wordpressa, takie jak właśnie "users" tyle, że są puste. Przed instalacją wp nie ma ich w ogóle, po instalacji się pojawiają, więc jednak coś się dzieje w trakcie procesu instalacyjnego.  Natomiast chciałbym wiedzieć czemu tak się dzieje akurat u mnie, wyłącznie na moim sprzęcie, bo może być tak, że ta sama przyczyna będzie później powodowała następne komplikacje i problemy. 

komentarz 30 października 2018 przez niezalogowany

Fidell - wyżej, kolega @Comandeer podał Ci linka. Skorzystaj z niego.

komentarz 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)
edycja 30 października 2018 przez lecimyzzyczeniami
Nie tylko u Ciebie ;) Też miałem problemy z xamppem jak go używałem. Na hostingach online już nie było żadnego problemu. Localhost jest specyficzny. Spróbuj skorzystać z tego poradnika:

http://www.teacher.webd.pl/kurs_mysql/k_2_1_0.php

Mi się wydaje, że problem występuje właśnie przez bazę danych i jak utworzysz ją ręcznie w ten sposób to powinno działać.

Edit: Jak tam nic nie ma i baza danych jest pusta to on tam nie ma czego edytować i zmieniać... To działa na hostingach online gdzie automatycznie jest generowana baza danych. Xampp rządzi się swoimi prawami i najpierw trzeba ją samemu utworzyć.

W xamppie ja przynajmniej musiałem ja utworzyć ręcznie i tak to tu się robi.
komentarz 31 października 2018 przez Fidell Nowicjusz (120 p.)

Dobra, będę próbował coś dalej z tym wymyślić, przejrzę ten poradnik który mi podesłaliście. Bazy users w bazie wordpress jak mówiłem są puste więc nie mam za bardzo jak nawet w nich cokolwiek zmieniać. 

Dzięki 

komentarz 31 października 2018 przez lecimyzzyczeniami Początkujący (310 p.)

 

http://127.0.0.1 -> Przejdź do phpmyadmin -> Przejdź do bazy danych mysql -> utwórz bazę danych.

Jeżeli nie ma żadnej to najlepiej jest utworzyć nową bazę danych o nazwie np. wordpress i  z niej korzystać, wcześniej jeszcze upewnij się, że na xampp masz włączone appache, oraz mysql

Jeżeli masz bazę danych i nie możesz się zalogować, ani jej edytować to chyba trzeba będzie przeinstalować wordpressa do właściwych katalogów tak, żeby on mógł z tej bazy danych korzystać w ten sposób:

1) Jeżeli masz już bazę danych to pobierz wordpressa stąd w .zip

https://pl.wordpress.org/

2) Wrzuć pliki do folderu htdocs. Na serwerze lokalnym to on odpowiada za wszystko co na nim jest. Później w hostingu online jego rolę spełnia public_html

3) Domyślnie powinieneś mieć foder po instalacji wordpressa typu C:/XAMPP/htdocs/wordpress

4) I zalogować się do wordpressa i móc utworzyć użytkownika od nowa.

 

Na samym początku jednak sprawdź to http://127.0.0.1 -> Przejdź do phpmyadmin -> Przejdź do bazy danych mysql -> utwórz bazę danych/przeglądaj bazy danych.

Bez bazy danych moim zdaniem wodrpess nie ma prawa dobrze działać ;)

0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2019 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 281 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 848 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...