• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technikum informatyczne

0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Restej Użytkownik (900 p.)
Witam! Od września zaczynam nauke w technikum informatycznym. Wiem na czym to polega i co się tam robi lecz ciekawośc mnie pochłania i chciałbym się dowiedzieć jakie dokładnie tematy i jakie przedmioty się ma w pierwszej klasie na tym kierunku. Jest ktoś kto właśnie skończył 1 klase i mógłby mi to wyjaśnić? Dodam że interesuje się informatyką , między innymi programowaniem i eksploatacją systemów operacyjnych , więc nie myślcie sobie , że wybrałem szkołe a nie wiem co się tam robi ;) Jestem poprostu ciekaw jak dokładnie to wygląda. Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 lipca 2018 przez Criss Mędrzec (172,320 p.)
Z tego co wiem wygląda to bardzo różnie w zależności od szkoły zarówno w kwestii jakości zajęć i podziału materiału na klasy. Pierwsza klasa jednak w większości (tak zauważyłem) szkół nie różni się prawie od liceum (dlatego przepisanie się do liceum po pierwszym roku nie powinno być problemem). U mnie poza typowymi licealnymi przedmiotami były to binarne kodowania liczb (BCD, U2, może U1), bardzo ogólna budowa komputera (von Neumann) i bardzo podstawowe zagadnienia z elektroniki (bramki logiczne, przerzutniki, może multipleksery). To było 6 lat temu, nie wiem czy program się jakoś zmienił od tego czasu.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2018 przez profesorek96 Maniak (50,220 p.)
Wiesz co z tego co wiem rozkład przedmiotów w danej klasie nie jest do końca stały. Proponuje wejść na stronę towjego technikum i zerknąc na plan lekcji z poprzednich lat i roczników. Będziesz w tedy wszystko wiedział.
komentarz 15 lipca 2018 przez Restej Użytkownik (900 p.)
Niestety na stronie szkoły plany lekcji są puste ponieważ skończył się rok szkolny :/ Oczywiście pisze tam co robi technik informatyk ale chciałbym się dowiedzieć jakie tematy dokładnie się przerabia w 1 klasie.
komentarz 15 lipca 2018 przez profesorek96 Maniak (50,220 p.)
To wbijaj na grupę na fb roczników z wyższzyc lat.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
–2 głosów
4 odpowiedzi 246 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 107 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

64,959 zapytań

111,437 odpowiedzi

234,530 komentarzy

46,789 pasjonatów

Przeglądających: 126
Pasjonatów: 2 Gości: 124

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...