• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technikum informatyczne

0 głosów
149 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Restej Użytkownik (900 p.)
Witam! Od września zaczynam nauke w technikum informatycznym. Wiem na czym to polega i co się tam robi lecz ciekawośc mnie pochłania i chciałbym się dowiedzieć jakie dokładnie tematy i jakie przedmioty się ma w pierwszej klasie na tym kierunku. Jest ktoś kto właśnie skończył 1 klase i mógłby mi to wyjaśnić? Dodam że interesuje się informatyką , między innymi programowaniem i eksploatacją systemów operacyjnych , więc nie myślcie sobie , że wybrałem szkołe a nie wiem co się tam robi ;) Jestem poprostu ciekaw jak dokładnie to wygląda. Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 lipca 2018 przez Criss Mędrzec (169,500 p.)
Z tego co wiem wygląda to bardzo różnie w zależności od szkoły zarówno w kwestii jakości zajęć i podziału materiału na klasy. Pierwsza klasa jednak w większości (tak zauważyłem) szkół nie różni się prawie od liceum (dlatego przepisanie się do liceum po pierwszym roku nie powinno być problemem). U mnie poza typowymi licealnymi przedmiotami były to binarne kodowania liczb (BCD, U2, może U1), bardzo ogólna budowa komputera (von Neumann) i bardzo podstawowe zagadnienia z elektroniki (bramki logiczne, przerzutniki, może multipleksery). To było 6 lat temu, nie wiem czy program się jakoś zmienił od tego czasu.
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2018 przez profesorek96 Nałogowiec (48,390 p.)
Wiesz co z tego co wiem rozkład przedmiotów w danej klasie nie jest do końca stały. Proponuje wejść na stronę towjego technikum i zerknąc na plan lekcji z poprzednich lat i roczników. Będziesz w tedy wszystko wiedział.
komentarz 15 lipca 2018 przez Restej Użytkownik (900 p.)
Niestety na stronie szkoły plany lekcji są puste ponieważ skończył się rok szkolny :/ Oczywiście pisze tam co robi technik informatyk ale chciałbym się dowiedzieć jakie tematy dokładnie się przerabia w 1 klasie.
komentarz 15 lipca 2018 przez profesorek96 Nałogowiec (48,390 p.)
To wbijaj na grupę na fb roczników z wyższzyc lat.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
–2 głosów
4 odpowiedzi 240 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 106 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

63,181 zapytań

109,416 odpowiedzi

228,572 komentarzy

42,831 pasjonatów

Przeglądających: 177
Pasjonatów: 7 Gości: 170

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...