• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki hardware?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez M.W. Użytkownik (750 p.)
edycja 10 lipca 2015 przez M.W.
Dopiero zaczynam uczyc sie kodować. Mam tu na mysli zarowno html, css jak i javascript, php, sql. Do tego frameworki. Celem jest biegłe tworzenie serwisów www i aplikacji mobilnych(na początek Android) oraz webowych. O ile html i css smiga na starej maszynie o tyle android studio i photoshop maja swoje wymagania. Jaką maszyne polecacie? Intresuje mnie głównie stosunek cena vs wydajność oraz mobilność sprzętu. Coś polecicie? Jakie minimalne parametry, żeby to miało sens? Na co odkładać?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Adii Użytkownik (960 p.)
wybrane 10 lipca 2015 przez M.W.

Najlepsza
Bardziej patrzyłbym na laptopa niż ultrabook'a z kilku względów. Po pierwsze ultrabook'i są małe. Skoro chcesz pisać kod potrzebujesz nieco większy ekran, chodzi o własną wygodę. Po drugie ich ceny są.. hm.. no cóż, dość kosmiczne. Polecałbym laptopa 15,6' ponieważ masz już całkiem duży ekran a mimo to jest całkiem mobilny. Sam ostatnio zakupiłem sobie laptopa Lenovo z mniej więcej podobnym zastosowaniem jak Ty. Cena wyniosła mnie 1600 zł, na pokładzie i3, 8gb ram, dysk SSD oraz dedykowana karta graficzna. Nie wiem czy jest sens się już pchać w i5, może przy renderowaniu animacji czy też modeli 3D wtedy to ma sens. Dysk SSD 120GB starczy i na programy i na system w zupełności, jeśli jesteś osobą, która "chomikuje dużo rzeczy polecam zrobić tak: kupić zewnętrzną kieszeń do dysków 2'5 ~30 zł i do tego kupić dysk używany (nie znam kosztów) i używać go jako przechowalnie danych.

Moja propozycja dla Ciebie to:

Procesor i3 - ma dwa rdzenie i dwa wątki. RAM - 4GB minimum, Dysk: SSD 120GB, i tutaj mam zagwozdkę, bo nie wiem czy photoshop wymaga mocnej grafiki? Jeśli nie, starczy Intel HD, jeśli tak jakakolwiek grafika dedykowana min. 1GB własnej pamięci. Pamiętaj, że w laptopie również możesz wymienić kilka rzeczy. Np. RAM, Dysk. Komputer o takich parametrach będzie w kwocie 1300-1700 zł.

Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Witam. Przykładowo możesz spojrzeć tutaj:

http://forum.pcformat.pl/Polecane-laptopy-netbooki-ultrabooki-%E2%80%93-Czerwiec-2015-t

I następnie dostosować wybór do swojego budżetu, potem poczytać trochę na temat laptopa, który "rzucił nam się w oczy" ze względu na budżet i dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Pozdrawiam. smiley

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
ramy ktore bym sobie nałożył to:

- minimum procesor i5

- 4gb ram

- nie duzy dysk ssd

Wszystko zapakowane w ultrabooku 14 cali. W miejscu stacjonarnym jakiś dodatkowy ekran. Do pracy o której napisałes dla mnie idealny:)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 655 wizyt
–1 głos
8 odpowiedzi 636 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 254 wizyt

92,687 zapytań

141,598 odpowiedzi

320,087 komentarzy

62,048 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...