• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki hardware?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez M.W. Użytkownik (750 p.)
edycja 10 lipca 2015 przez M.W.
Dopiero zaczynam uczyc sie kodować. Mam tu na mysli zarowno html, css jak i javascript, php, sql. Do tego frameworki. Celem jest biegłe tworzenie serwisów www i aplikacji mobilnych(na początek Android) oraz webowych. O ile html i css smiga na starej maszynie o tyle android studio i photoshop maja swoje wymagania. Jaką maszyne polecacie? Intresuje mnie głównie stosunek cena vs wydajność oraz mobilność sprzętu. Coś polecicie? Jakie minimalne parametry, żeby to miało sens? Na co odkładać?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Adii Użytkownik (960 p.)
wybrane 10 lipca 2015 przez M.W.
 
Najlepsza
Bardziej patrzyłbym na laptopa niż ultrabook'a z kilku względów. Po pierwsze ultrabook'i są małe. Skoro chcesz pisać kod potrzebujesz nieco większy ekran, chodzi o własną wygodę. Po drugie ich ceny są.. hm.. no cóż, dość kosmiczne. Polecałbym laptopa 15,6' ponieważ masz już całkiem duży ekran a mimo to jest całkiem mobilny. Sam ostatnio zakupiłem sobie laptopa Lenovo z mniej więcej podobnym zastosowaniem jak Ty. Cena wyniosła mnie 1600 zł, na pokładzie i3, 8gb ram, dysk SSD oraz dedykowana karta graficzna. Nie wiem czy jest sens się już pchać w i5, może przy renderowaniu animacji czy też modeli 3D wtedy to ma sens. Dysk SSD 120GB starczy i na programy i na system w zupełności, jeśli jesteś osobą, która "chomikuje dużo rzeczy polecam zrobić tak: kupić zewnętrzną kieszeń do dysków 2'5 ~30 zł i do tego kupić dysk używany (nie znam kosztów) i używać go jako przechowalnie danych.

Moja propozycja dla Ciebie to:

Procesor i3 - ma dwa rdzenie i dwa wątki. RAM - 4GB minimum, Dysk: SSD 120GB, i tutaj mam zagwozdkę, bo nie wiem czy photoshop wymaga mocnej grafiki? Jeśli nie, starczy Intel HD, jeśli tak jakakolwiek grafika dedykowana min. 1GB własnej pamięci. Pamiętaj, że w laptopie również możesz wymienić kilka rzeczy. Np. RAM, Dysk. Komputer o takich parametrach będzie w kwocie 1300-1700 zł.

Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Witam. Przykładowo możesz spojrzeć tutaj:

http://forum.pcformat.pl/Polecane-laptopy-netbooki-ultrabooki-%E2%80%93-Czerwiec-2015-t

I następnie dostosować wybór do swojego budżetu, potem poczytać trochę na temat laptopa, który "rzucił nam się w oczy" ze względu na budżet i dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Pozdrawiam. smiley

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
ramy ktore bym sobie nałożył to:

- minimum procesor i5

- 4gb ram

- nie duzy dysk ssd

Wszystko zapakowane w ultrabooku 14 cali. W miejscu stacjonarnym jakiś dodatkowy ekran. Do pracy o której napisałes dla mnie idealny:)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 643 wizyt
–1 głos
8 odpowiedzi 587 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...