• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie prostych stron dla prywaciarzy

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mlukasik800 Początkujący (260 p.)
Witam .

Ostatnimi czasy działam w webdevie,aktualnie jestem na poziomie poznawania js, lecz stosunkowo dużo czasu poświęciłem na css i moje pytanie jest następujące- czy go już moment aby podbijać do małych firm i proponować stworzenie i opiekowanie się prostą stroną internetową bez żadnych mechanizmów za jakieś 100zl miesięcznie? Mieszkam na wsi gdzie małych firm i działalności bez stron jest wiele i mój plan od początku tak wyglądał, żeby uderzać do nich i przedstawiać zalety takiej strony. Taka praca by mi dużo dała, gdyż z braku laku pracuje w fabryce i ja rozwój mam stosunkowo mało czasu a i tak poświęcam 80% na naukę tworzenia. Co myślicie? Warto nauczyć się najpierw js przed takim przedsięwzięciem, czy wciąż to będzie zbyt mało?
komentarz 21 kwietnia 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Nie, nie ma sensu według mnie. Większość stron potrzebuje jakiegoś CMSa. Najczęściej można spotkać Wordpressa i bez znajomości PHP w tym przypadku będzie ciężko. Mało kto chce dzisiaj statyczne strony, a jak już chce to może to zrobić sam za pomocą gotowych narzędzi. Do tego trzeba mieć jakąś znajomość na temat SEO. Lepiej poświęcić ten czas na naukę niż na taką pseudo pracę.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Tylko, że bez js- to  planujesz opiekować się html? Prowadzenie strony jest ogromnie skomplikowane, tu chodzi też o serwer etc.
Myślę, że masz na myśli bycie coś na zasadzie "administratorem"? Wątpie że to się opłaca żeby komuś za to płacić
komentarz 21 kwietnia 2021 przez mlukasik800 Początkujący (260 p.)
Myślisz, że oferowanie ludziom np. Sprzedającym miód stworzenie prostej strony statycznej, wrzucenie jej na hosting i zakup domeny na rok za przysłowiowe 100 zł ma jakąkolwiek szansę się powieść?
2
komentarz 21 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
nie, bo po co im taka strona, jak nikt na nią wchodzić nie będzie- jeśli nie obsłużysz na niej SEO, tagów etc. będzie nie istotna, tylko osoba która będzie wiedziała że istnieje strona  ją znajdzie, albo będzie to przypadek. A jeśli to jest lokalne, to jak ktoś już zna i wie, to nie musi na taką stronę zaglądać.
A po drugie żeby ta strona mogła funkcjonować jako sprzedaż etc, to trzeba zaimplementować całe systemy obslugi, ochrony danych, możliwości transferów i przelewów.

Więc nie widze tego. w XXI w, gdzie jeśli już ktos taki chciał stronę statyczną- to kosztuje go to tyle co zrobienie GOTOWEJ strony w szablonie w 30 minut... która będzie świetnej jakości, reponsywna dynamiczna, nawet nowoczesna a zapłaci tle co za hosting.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...