• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki Język ? :O

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
567 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Witajcie !

Od zawsze chciałem być programistą,teraz pora myśleć na poważnie i trzeba wybrać język i tu pojawiają sie moje pytania !

-Jaki Język aby za 5-10 lat była praca z tym językiem ?

-Myslalem nad Javą albo C# który bardziej polecacie ?

-Słyszałęm gdzieś że jezyki "C" niszczą Jave pod wzgledem mozliwosci itp. ? Czy to prawda ?

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 października 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Wydaje mi się, ze nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Jak w czyms bedziesz na prawde dobry to nie powinienes miec problemu z praca i dobrymi zarobkami. Osobiscie jakbym mial wybierac co chcialbym umiec to chyba zdecydowalbym sie na Pythona bo widze ze jest bardzo rozwojowy i duzo pracy niezle platnej jest dla Pythonowcow ;) Ale tak jak pisalem, nie ma reguly i wazne zeby byc dobrym w tym co sie robi
komentarz 24 października 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)

"duzo pracy niezle platnej jest dla Pythonowcow" 

Gdzie szukasz ofert pracy?

komentarz 24 października 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Nie szukam, tzn aktualnie sie rozgladam za stazem w C++, ale mam znajomych ktorzy prowadza firme HRową, dodatkowo znajomych ktorzy pracuja w Pythonie i stad moje obserwacje, bo z tego co slysze to stale kogos potrzeba.
komentarz 24 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

Ogłoszenia dla Pythona są na FB w polskiej grupie Python: Jobs https://www.facebook.com/groups/pythonjobs/ a także na Polskim Forum Pythona https://pl.python.org/forum/ (choć mogą być to te same ogłoszenia)

komentarz 24 października 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Dzięki, po prostu myślałem, że może jeszcze jakaś strona jest :) tak to już znam :)
komentarz 24 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Jest jeszcze móstwo stron w stylu pracuj.pl ale tam są oferty z różnych dziedzin - nie tylko informatycznych.
komentarz 24 października 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Jesli bys szukal pracy to moglbym Cie skontaktowac z ta firma HRowa
komentarz 24 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Można jeszcze tutaj szukać pracę: http://4programmers.net/Praca
0 głosów
odpowiedź 24 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Niektórzy mówią, że programista powinnien znać kilka języków bo różne języki mogą uczyć różnego sposoby rozwiązywania problemu.

Nigdy nie wiadomo co będzie w przyszłości. Zajmij się teraźniejszością. Języki typu C/C++/Java/PHP mają podobną składnię więc przynajmniej przerzucając się z jednego na drugi zna się podstawy.

Ostatnio Google wymyśliło język GO i teraz w tym ludzie zaczynają pisać. Apple tworzył w Object-C ale postanowił stworzył Swift i nagle wszystko się zmieniło.
komentarz 25 października 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
To "ostatnio" to z jakieś 5 lat temu ;) a jak się wspomina Go, to grzechem jest nie wspomnieć także Rusta od Mozilli, który jest dojrzalszym językiem.
komentarz 25 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Rzeczywiście Go nie jest już takie nowe :) Po prostu ostatnio częściej go zauważam w różnych informacjach :) Może ze względu na to, że napisano w nim Docker, którego obserwuję.

Stronę domową Rust odwiedzałem kilka razy ale nie korzystałem z tego języka.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Ogólnie luknij na to:

http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

Póki co najlepsze wyjście jak dla mnie to:

C#, Java, Python, C++, Javascript
0 głosów
odpowiedź 24 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

Powem tak: twórcy strasznie zaniedbują javę.

Słyszałęm gdzieś że jezyki "C" niszczą Jave pod wzgledem mozliwosci itp. ? Czy to prawda?

Nie.

Jaki Język aby za 5-10 lat była praca z tym językiem ?

W sumie...analizuj jak określony język programowania jest wspierany.

Jeśli jest non stop wspierany i rozwijany do znaczy że potrzeba pare dobrych lat aby nie był "niewspierany".

Od siebie polecam C# na początek...prosty...wspiera framework .NET.

0 głosów
odpowiedź 25 października 2015 przez tytanik2011 Użytkownik (930 p.)
Myślę, że sam powinieneś wiedzieć w jakim języku chcesz pisać. Polecam ci zacząć od C++, jest dobry na start. Reszta języków jest podobna więc będzie ci się łatwiej uczyć. Ja osobiście na potem polecam PHP.
0 głosów
odpowiedź 25 października 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)

"-Jaki Język aby za 5-10 lat była praca z tym językiem ?"

Gdyby ludzie wiedzieli, uczyli by się tylko takich co będą za te 5-10 lat ;)

Można mówić o językach przyszłościowych za które uważane są Java oraz C#, osobiście polecam c++ na początek, dużo języków "zapożyczyło" od tego języka, dlatego też nauka następnych będzie prostsza. Jednak nie chce zniechęcać, fakt że od zawsze chciałeś być programistą nie oznacza, że jest to tym co sobie wyobrażałeś :P

Pozdrawiam i życzę wytrwałości :)

–1 głos
odpowiedź 24 października 2015 przez niezalogowany

Na początek: proszę bardzo http://szymonsiarkiewicz.pl/artykuly/programowanie/programowanie-pierwsze-kroki/ Najlepszy blog, jeśli chodzi o SFML (taka biblioteka graficzna do C++), a także różne inne tematy. Bardzo ci go polecam :) Tutaj dałem ci linka do tematu związanego z twoim pytaniem.

A jeśli chodzi o odpowiedzi na twoje pytania:

  • Tego niestety nie wiem, bo jeszcze nie interesuję się rynkiem pracy, ale wiem, że teraz opłacalne i potrzebne w niektórych firmach są Python, Java oraz C#.
  • Oba są całkiem podobne i nie znam się za bardzo ani na Javie, ani na C# (w ogóle ci nie odpowiadam na twoje pytania :D), ale ja bym wybrał na początek C++ ;D
  • Czy niszczą? Są wydajniejsze, w nich się robi większość gier (także dzięki wydajności właśnie), mają ładniejszą (według mnie) składnię i C++ ma możliwość pisania proceduralnie i obiektowo (nauczysz się co to jest ;)).

Ja na początek wybrałem C++, bo wcześniej całkiem dużo o nim słyszałem, że to najlepszy język świata (i tak też dalej uważam ;)), że robi się w nim gry, że jest najlepszy na początek, więc go wybrałem. Jeśli chodzi o to, że jest najlepszy na początek, to jest takie powiedzenie, że jak nauczysz się C++, to pozostałe języki (jak się w nim nie zakochasz i wybierzesz jakiś inny język ;)) pójdą ci jak z płatka, bo je zrozumiesz od razu, tylko będziesz musiał się nauczyć składni. No, strasznie długie to powiedzenie :D C++ jest bardzo dobry na początek, bo nauczysz się wielu rzeczy.

No i oczywiście co byś chciał robić, bo w sumie od tego zależy, który język wybierzesz. Jak chcesz gry, to najlepiej C++. Jak chcesz robić programy w jakichś firmach, to (najczęściej) C#, Python albo Java. Jak chcesz robić strony internetowe, to HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL i Python (Python to jak chcesz robić aplikacje przeglądarkowe, ale równie dobrze można je robić w PHP).

Wybór należy do ciebie ;)

–1 głos
odpowiedź 24 października 2015 przez oki987 Nowicjusz (140 p.)

Witam !

-Jaki Język aby za 5-10 lat była praca z tym językiem ?

Proponuję języki "webowe" czyli HTML,CSS. Te języki pozostaną na wiele lat, ponieważ internet jeszcze się rozwija.

komentarz 24 października 2015 przez niezalogowany
HTML i CSS niewiele mają akurat z programowaniem (jako takim) wspólnego.
komentarz 25 października 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
W teorii HTML i CSS są językami programowania: są Turing complete ;)
komentarz 25 października 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Prawdziwy "Nowicjusz" :D

Podobne pytania

–1 głos
6 odpowiedzi 739 wizyt
+2 głosów
9 odpowiedzi 1,399 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2016 w Inne języki przez prp35n Użytkownik (940 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 444 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...