• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwszy projekt strony głównej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2018 w Nasze projekty przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)
edycja 25 czerwca 2018 przez shy_fox
Witam, chciałbym przedstawić ukończoną stronę główną al'a wizytówkę o mnie.

ciach

Strona wymaga wiele poprawek oraz kod nie jest napisany zbyt estetycznie w niektórych miejscach, lecz z czasem zdobywania umiejętności będę ją poprawiał.

i szczerze przyznam, że gdy skończyłem ją robić to mi się nie podoba i mam lepszy pomysł, ale i tak myślę że warto się pochwalić!

Dziękuję za poświęcony czas ^^

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Strona pod względem wizualnym, kolorystycznym, estetycznym wygląda ładnie (oglądam na 8-calowym tablecie) . Na pewno nie jest przeładowana, "przefajnowana". Jest trafiona w punkt, nie można się do niczego przyczepić. Masz "papiery" na webmastera.

Ja lubię się czepiać, mam dwie uwagi.

1. Z tytułu czy nagłówka strony powinno od razu jasno wynikać o czym jest, w jakim rodzaju i charakterze (co reklamuje, co promuje, czego dotyczy, etc.). Na Twojej stronie tego nie widać, tym bardziej, że używasz jakichś kryptonimów. Gdybyś nie wyjaśnił w poście, można by pomyśleć, że jest to witryna miłośników zwierząt, poświęcona podgatunkowi szakala.

2. Z animacjami, jak z kolorem trzeba bardzo uważać, zamiast skupiać - rozpraszają uwagę, Jeśli już są, powinny mieć jakieś uzasadnienie, pasować do charakteru strony. Na Twojej spokojnej, osobistej stronie, dynamika nie jest potrzebna. Ten mniejszy, delikatny banner ma sens i może pozostać.

P.S. Myślałem, że tylko kozy jedzą wszystko.
komentarz 12 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Jeszcze jedna uwaga. Ta jasno niebieska tonacja jest trochę lodowata, chłodna, kojarzy się z czymś arktycznym. Szakal ma wystrój wilka, a więc jakieś odcienie brązu, szarości. (Do tego muszą pasować podstrony). Poddaję do zastanowienia, ewentualnej zmiany.

Nie umawialiśmy się, że będzie łatwo!
+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2018 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
Strona wygląda estetycznie. Bardzo fajny pomysł z tymi animacjami js jedyne co bym zmienił to to żeby nie pisały się dwie linijki na raz no bo nie da sie czytać jednoczesnie. Ja bym zrobil jednak tytuł zeby byl statyczny ewentualnie zeby wyjezdzal bo mi osobiscie oczy sie rozjezdzaja xD i jak dla mnie troche za duzy font size. Poza tym szacun :)
komentarz 12 lutego 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Strona wygląda estetycznie. Bardzo fajny pomysł z tymi animacjami [...]

Całkowicie się nie zgadzam.

Zbyt jaskrawe kolory, które swoją drogą zostały źle dobrane, bezsensowne, powolne i wkurzające animacje jak i ciężko czytelny font.

Ewidentny przerost formy nad treścią.

+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2018 przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)
Poprawiłem mnóstwo rzeczy

Bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedźi
0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Nie wiem czy to bug czy feature, ale pasek, w którym pojawia się tekst, ten pod logo, często wypisuje randomowe znaki, przez co całość wygląda jakby ktoś wyrżnął głową w klawiaturę... kilka razy... Informacje w tym pasku wyświetlają się również po kilka razy pod rząd.

Sekcja z zadawaniem pytania jest pomysłowa, ale jest mało intuicyjna.

I jeszcze pytanie na koniec. To strona o szakalach czy o człowieku?
komentarz 19 lutego 2018 przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)
Błąd pojawiający się wtedy gdy zmienisz na jakiś czas aktywną kartę na inną, nie wiem jak go naprawić.

Strona jest o człowieku, którego marka, on sam opiera się i charakteryzuje z antropomorficznym szakalem - posiada taką postać, avatar.
1
komentarz 20 lutego 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Szakal, a Killer zdech? ;-)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2018 w Nasze projekty przez hhh Gaduła (4,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
pytanie zadane 5 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...