• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja strona domowa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
289 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2018 w Nasze projekty przez hhh Gaduła (4,110 p.)
edycja 14 lutego 2018 przez hhh

Więc, jako zwieńczenie nauki podstaw webdevu oraz kamienia milowego mojej marnej egzystencji udało mi się stworzyć swoją stronę domową. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii co do wyglądu, jakości kodu, i ogólnego wrażenia po zajrzeniu na stronę. Udało mi się zrobić jako-taką responsywność (dość dobrze się przegląda na telefonie), w niedalekich planach mam refaktoryzację całego kodu i okodowanie kilku narzędzi online, np.: konwertery.

Link do kodu na github: https://github.com/vellurpatrick/homepage

Strona na razie stoi tu: vellur.mikr.us

Więc, co o tym sądzicie?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 lutego 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
edycja 14 lutego 2018 przez Kamil Łydka
  • Dlaczego tekstu na stronie nie da się zaznaczać? Po co ten: user-select: none;? Moim zdaniem w ogóle niepotrzebny, zmniejsza dostępność, a do tego są tacy dziwni ludzie (jak ja), którzy jak czytają, to często sobie zaznaczają tekst. :)

No i podstawowe błędy:

  • W niektórych miejscach stylujesz do id. Zawsze po klasach.
  • Gdzie jest h1? 
  • Co to za alt "moje logo"? Uważasz, że przydatna jest ta informacja? :) W twoim przypadku powinna prawdopodobnie zawierać nazwę strony albo być puste, jeśli nie jest istotne (nie wiem co to przedstawia, jeśli nazwę strony, to nazwa).
  • Tak samo: "Obrazek przedstawiający wygląd programu" - opisz jak to wygląda i co to jest, a nie że obrazek "coś" przedstawia.  W takim wypadku do każdego 'alt' mógłbyś dać taki sam opis: obrazek przedstawia obrazek. 
  • Piszesz o responsywności, więc jak chcesz się nauczyć jej lepiej, to możesz poznać inne jednostki niż px i %. Szukaj pod hasłem RWD.
  • Tworzysz zbyt dużo divów. Często dla jednego linku lub krótkiego zdania. Postaraj się zmniejszyć ich ilość. Uwierz, że są niepotrzebne. :)
  • W meta http-equiv="X-UA-Comp... możesz wywalić chroma. Niepotrzebny
  • Ten <br /> w stopce na pewno potrzebny? :) (Gdzieś tam też rzucił mi się w oczy podwójny...)

 

  • Jeśli chodzi o wygląd, to twoje menu sugeruje jakby "Narzędzia" i "Moje projekty" dało się kliknąć. Jeśli chodzi o estetykę, to niezbyt się znam, ale na pewno można popracować. ;)

Takie podstawowe rzeczy, które zauważyłem na pierwsze spojrzenie. Powodzenia w poprawkach i dalszej nauce. :D

komentarz 14 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)

Dzięki za odpowiedź!

Poprawiłem część rzeczy o których napisałeś. W wolnej chwili jeszcze poczytam o RWD dokładniej i chyba jeszcze zmodyfikuję to menu.

Jeśli chodzi o estetykę, to niezbyt się znam ...

Wszystko fajnie, z tym że ja się znam jeszcze mniej ;-;

1
komentarz 14 lutego 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)
Popatrz jak wyglądają obecnie strony internetowe. Na pewno mają bardziej żywe, wyraziste kolory i lepiej dopasowane. Popracuj nad czcionkami. :)

http://www.flatuicolorpicker.com/

https://material.io/guidelines/style/color.html#color-color-palette
+2 głosów
odpowiedź 14 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Oglądam witrynę na 8-calowym tablecie. Wyświetla się prawidłowo z tym, że w widoku pionowym są zdecydowanie za drobne litery. W układzie poziomym jest dużo lepiej. Ze względu na całkowicie białe tło, z jednej strony wygląda schludnie, porządnie, ale z drugiej bardzo ascetycznie, surowo. Dlatego ocena za "wrażenie artystyczne" nie może być wysoka. Spróbuj poeksperymentować z kolorem, nie twierdzę, że się uda.
komentarz 14 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)

... w widoku pionowym są zdecydowanie za drobne litery.

 Eksperymentuję teraz z responsywnością. Po zmienieniu jednostek w kodzie powinno być lepiej. (a przynajmniej mam taką nadzieję)

...całkowicie białe tło...

 ? Na pewno ta strona ładuje się u Ciebie tak jak powinna? Jeżeli mógłbyś, zrób proszę screenshot-a jak to u Ciebie wygląda.

Dzięki za odpowiedź.

1
komentarz 14 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
edycja 14 lutego 2018 przez Beginer
Strona na pewno ładuje się prawidłowo, i to, co ma być w kolorze  - jest w kolorze! (np.zielony przycisk, niebieskie napisy, jasno-niebieskie podświetlenie, czarna duża czcionka). W widoku poziomym wszystko jest ładnie, nic bym nie zmieniał. Wrażenie zbyt białego tła dominuje w widoku pionowym, ponieważ treść strony jest zbyt drobna, zajmuje tylko połowę ekranu, a druga - na dole jest całkowicie pustą i biała.

Z białą stroną jest dokładnie tak, jak z białą karoserią samochodu - nikt nie powie, że jest brzydka, ale pomalowana wygląda lepiej.
komentarz 14 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)
Hmm... poprawiłem odrobinę czcionkę na stronie i zmniejszyłem główne okno z treścią na mobilce. Powinno być teraz lepiej.
komentarz 14 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
P.S. Co nie znaczy, że namawiam Cię do kolorowania tła. W wielu przypadkach biały kolor jest jak najbardziej wskazany.
komentarz 14 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

@Vellur,  Na tablecie nic się nie poprawiło (w pionie), a na komórce wyświetla się zupełnie nieprawidłowo.

komentarz 14 lutego 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)
Strzelam że coś się zepsuło z cach-owaniem css'a, zaraz to poprawię. Dzięki za cynk

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 388 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2018 w Nasze projekty przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 5 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,551 zapytań

141,395 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...