• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mogę prowadzić taką stronę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 5 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Witam, czy strona która posiada możliwość założenia konta i publikacji tekstów (moderowanych przeze mnie) gdy ja przetrzymuje tylko w celach technicznych adresy IP, nicki, hasla i emaile oraz postępy na stronie - czyli po prostu konta uzytkownikow, jest w porządku?

Mam napisany regulamin i informacje, hasla hashuje i uzywam najnowszych rozwiązań PHP, wystarczy tylko opublikować aby dzialała, potrzebuje czegoś jeszcze? Bo chciałbym ją upublicznić i spać spokojnie

 ~~ oczywiscie hosting, domene i certyfikat SSL także mam

I dodatkowe pytanie, jeśli ktoś wie:

Gdybym chciał z niej mieć jakiś zarobek, nie przekraczający nawet tych 200zł miesięcznie za wykupienie uslug np. premium, to czy musze sie rozliczać z tego nawet jeśli nie przekroczy kwoty wolnej od podatku? i czy lepiej najpierw postawic i zobaczyc czy generuje zyski a potem zajac sie stroną prawną, czy przed postawieniem postarać się żeby nie bylo zadnych problemow?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 października 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Stronę możesz sobie odpalić teraz, poobserwować np. przez 3-4 miesiące jak wygląda ruch i jeśli będzie ciekawy to po prostu załóż DG i zacznij z reklamami, ja osobiście polecam umowę z jakąś większą agencją reklamową. Ja współpracuję z Cormedia, mam pewne zastrzeżenia do nich ale koniec końców jest z tym więcej plusów, bo odpada Ci czas na szukanie klientów, tworzenie kreacji reklamowych, analiza ich statystych i prezentacje klientom itp. itd. Ja wolę tę opcję, ponieważ mój czas poświęcam na tworzenie ficzerow w apkach i rozwoju innych, a nie ma marketingu, ale to już jak kto woli.

A co do tych zabezpieczeń to wszystko oki, musisz odpowiednią informację rodo dać userowi, ale tutaj jest mały myk, bo musisz podać administratora danych osobowych i nie wiem, czy może nim być osoba prywatna, czy nie musi czasem być firma. Dlatego najlepiej to po prostu od razu robić wszystko na DG i najwyżej te parę pierwszych miesięcy przemęczyć się z mniejszym zyskiem, tak zresztą chyba większość osób zaczyna. Ale doczytaj o tym, bo być może da się prywatnego dać jako admina.

A tak na marginesie to co rozumiesz przez nowoczesne technologie PHP? :) Zabezpieczenia danych osobowych to nie tylko zaszyfrowanie hasła... to byłoby za proste :) Niektóre firmy nawet co jakiś czas wynajmują zewnętrzne firmy do wykonania tzw. testów penetracyjnych i z mojego doświadczenia wyraźnie testy te pokazują, że praktycznie w każdej firmie znajdzie się luki bezpieczeństwa :) Kwestia ich pilnowania i w razie czego odpowiedniej reakcji, ale to już temat bliższy monitoringowi aplikacji.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 200 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...