• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hasło do WiFi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,932 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez TapQu Użytkownik (540 p.)
edycja 1 listopada 2017 przez TapQu
Jak mogę sprawdzić na komputerze stacjonarnym hasło do sieci WiFi bo zapomniałem go?

Internet przez kabel (zapomniałem hasła a chciałem się na telefonie połączyć)
komentarz 2 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Czy ty czasami nie chcesz złamać hasła do jakiejś szkolnej sieci? Bo coś mi tu nie pasuje...
komentarz 16 maja 2018 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Nie...

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Hasło zazwyczaj masz na routerze. Jeśli miałeś zmieniane to będziesz musiał zalogować się na router po kablu z komputera i tam sprawdzić/zmienić. Dane do zalogowania też powinieneś mieć na routerze ;)
komentarz 1 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Mam chyba internet przez kabel i wtedy w panel sterowania >> sieć i internet i tam gdzieś??
1
komentarz 1 listopada 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
adres ip routera wpisz w url

domyślne dane to login i hasło "admin"

jak są zmienione a nie pamiętasz, zresetuj router (przyciskiem)
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Zależy od systemu. W przypadku windowsa wchodzisz w panel sterowania/centrum sieci i udostępniania, wybierasz daną sieć, pojawia się okienko, wybierasz właściwości sieci bezprzewodowej i tam opcje zabezpieczenia i masz tam aktualne hasło (oczywiście jest ono wykropkowane, ale pod spodem masz opcję pokaż znaki i hasło jest widoczne).
W przypadku, gdy hasło chcesz zmienić to tak jak pisał przedmówca łączysz się z Access Pointem i tam w opcjach WiFi zmieniasz hasło.
komentarz 1 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Masz router Netii więc z komputera łączysz się z tym routerem i tam w opcjach wifi sprawdzasz, jakie masz hasło i już.
komentarz 1 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Nie wiem czy mam opcje wifi bo najprawdopodobniej mam przez kabel internet
komentarz 1 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Skoro nie masz wifi to nie ma też hasła i nie połączysz się telefonem... (i po co ta dyskusja była).
A tak na serio to raczej wątpię, po prostu zaloguj się i sprawdź czy jest opcja wifi. To że masz na komputerze internet bo jest on połączony z tym routerem kablem, nie znaczy, że wifi nie ma
1
komentarz 1 listopada 2017 przez 3Wmon Nowicjusz (100 p.)
Jeśli masz router z Netii (zapewne Netia Spot) to wpisz w swojej przeglądarce internetowej 192.168.1.254 - nie ma znaczenia czy jesteś połączony przez kabel czy przez wifi.

Następnie w oknie logowania wpisz użytkownik: user i hasło: user.

Takie są domyślne dane do logowania w tych routerach - gdy ktoś coś zmieniał to podany adres i użytkownik nie będą działać.

Następnie wybierz "Sieci bezprzewodowe" i tam masz podane hasło :)
komentarz 1 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
No i git :)
0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Wpisujesz w przeglądarkę 192.168.1.1 lub 192.168.0.1

Logujesz się do router: admin, admin: (zwykle działa, a w sieciach domowych prawie zawsze)

Wchodzisz w zakładkę wi-fi, podglądasz hasło
komentarz 2 listopada 2017 przez godlotom Nowicjusz (100 p.)

inne hasła do routera znajdziesz tutaj: Router Configuration Guide

komentarz 2 listopada 2017 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Po co takie hasła mi jak takiego nie mam :/
komentarz 2 listopada 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
To są hasła domyślne, takie które zostały założone przez producenta routera. Zawsze jak zresetujesz ruter do ustawień fabrycznych wróci ci

1. domyślne hasło do wi-fi

2.domyślne hasło do routera czyli zazwyczaj: admin, admin

Router resetujesz przyciskając dłużej 5-30s taki guziczek z tyłu na routerze i uzyskujesz w tedy do niego dostęp, by wszystkie hasła po prostu na nowo sobie skonfigurować.
komentarz 2 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Tylko pamiętaj, że po resecie obecne ustawienia się usuwają i być może trzeba będzie na nowo skonfigurować router, aby działał Ci internet
komentarz 2 listopada 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Po prostu są ustawienia domyślne, dla internetu idącego ze zwykłej skrętki raczej nie ma problemów. Dla internetu który puszczałem z karty areo2 zawsze musiałem coś tam jeszcze po resecie konfigurować.
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2018 przez katana1 Obywatel (1,400 p.)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 373 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez kordix Gaduła (3,910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 541 wizyt
pytanie zadane 15 października 2021 w Sieci komputerowe, internet przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 340 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez dequk Użytkownik (810 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...