• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

linux sterownik do wifi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
539 wizyt
pytanie zadane 15 października 2021 w Sieci komputerowe, internet przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
najpierw chciałem zainstalować kali linuxa i nie działało wifi to zainstalowałem ubuntu i tu też nie działa. Próbowałem dosłownie wszystkiego co jest w inernecie na ten temat i nic nie działa. Wszystkie sterowniki do tej karty sieciowej są tylko na wersje windowsową. cały czas pisze "no wifi adapter founds" dodam że to nie jest nic fizyczne bo na windowsie bardzo dobrze działało wifi
komentarz 15 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

a jak to zrobić? bo ja tylko wpisałem sudo apt-get install firmware-b43-installer

komentarz 16 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
No i co ci ta komenda pokazała?
komentarz 16 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
no to co tam wysłałem zrzut ekranu
komentarz 16 października 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ok, z jakiej karty sieciowej korzystasz?
komentarz 16 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
zewnętrznej karty sieciowej nie mam a tam wewnętrzne to chyba pisze w tym scr co wysłałem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 października 2021 przez overcq Pasjonat (21,710 p.)
komentarz 17 października 2021 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
czyli na linuxie nie mogę wogóle zainstalować sterownika dobrego do niej? i muszę kupić jakąś zewnętrzną?
komentarz 18 października 2021 przez overcq Pasjonat (21,710 p.)

Mógłbyś podać wynik komendy lspci -nn ?

I sprawdzić tutaj po HWid, czy jest obsługiwana?

Ostatecznie możesz spróbować zainstalować ndiswrapper z oryginalnym sterownikiem (http://ndiswrapper.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 328 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 464 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 380 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...