• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry przeglądarkowe

0 głosów
137 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Raptor Bywalec (2,180 p.)
Hej, od jakichś 7 miesięcy tworze / rozwijam aplikacje web’owe z pomocą php, js ( + frameworki typu react).

Jakis czas temu zacząłem zastanawiać się nad tym czy wymienione wyżej technologie w pełni nadawałyby się do stworzenia gry przeglądarkowej i nie mówie tutaj o czymś pokroju plemion tylko bardziej rozbudowanej apcke z elementami fizyki etc

Czy w ogole opłaca sie tworzyc takie projekty uzywając php / js czy warto zwrócić się w stronę innej technologii.

Przykład takiej ostatnio  popularnej gry : Naruto Online - https://www.youtube.com/watch?v=XpeOUMQh6bM

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez niezalogowany
Z poziomu js'a możesz pisać gry w webgl, czy też silnikach na nim zbudowanych ;)
komentarz 2 października 2017 przez Raptor Bywalec (2,180 p.)
okej aczy za pomocą samego js + liby typu react, jquery + php (ew jakis fw do tego np symfony) jest możliwosć wykonania gry czy to strata czasu?
komentarz 3 października 2017 przez niezalogowany
Nie wydaje mi się. Wynika to z tego, że React, jQuery, Symfony, to raczej nakładki na HTML / JS podmieniające same fragmenty HTML (mogę się mylić, ale raczej służą właśnie do tego), podczas gdy rendering gry odbywa się na Canvasie, gdzie już w jego wnętrzu nie ma HTML'a, a same dyrektywy do komunikacji z kartą graficzną.

Co innego by było gdybyś chciał zrobić grę przeglądarkową na kształt wspomnianych plemion - wtedy na spokojnie możesz skorzystać z wspomnianych przez ciebie technologii.
komentarz 3 października 2017 przez Raptor Bywalec (2,180 p.)
Rozumiem, a czy możesz polecić jakies artykuły lub kursy na ten temat?
    bardzo mnie ten temat zainteresowałszczerze mówiąc :)
komentarz 3 października 2017 przez niezalogowany
NIe bardzo, nie należę do webowców, a tym interesowałem się jedynie gdy musiałem, czyli jako zaliczenie na studia ;)

Poszukaj w sieci coś w stylu "tutorial how to write webgl game"

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 59 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w PHP, Symfony, Zend przez adrian588 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 82 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2015 w PHP, Symfony, Zend przez Mateusz11 Pasjonat (22,420 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

50,851 zapytań

93,099 odpowiedzi

188,924 komentarzy

24,763 pasjonatów

Przeglądających: 201
Pasjonatów: 6 Gości: 195

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...