• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry przeglądarkowe

Ultraszybki serwer VPS NVMe START
0 głosów
114 wizyt
pytanie zadane 2 października w PHP, Symfony, Zend przez Raptor Bywalec (2,180 p.)
Hej, od jakichś 7 miesięcy tworze / rozwijam aplikacje web’owe z pomocą php, js ( + frameworki typu react).

Jakis czas temu zacząłem zastanawiać się nad tym czy wymienione wyżej technologie w pełni nadawałyby się do stworzenia gry przeglądarkowej i nie mówie tutaj o czymś pokroju plemion tylko bardziej rozbudowanej apcke z elementami fizyki etc

Czy w ogole opłaca sie tworzyc takie projekty uzywając php / js czy warto zwrócić się w stronę innej technologii.

Przykład takiej ostatnio  popularnej gry : Naruto Online - https://www.youtube.com/watch?v=XpeOUMQh6bM

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 października przez shead VIP (141,060 p.)
Z poziomu js'a możesz pisać gry w webgl, czy też silnikach na nim zbudowanych ;)
komentarz 2 października przez Raptor Bywalec (2,180 p.)
okej aczy za pomocą samego js + liby typu react, jquery + php (ew jakis fw do tego np symfony) jest możliwosć wykonania gry czy to strata czasu?
komentarz 3 października przez shead VIP (141,060 p.)
Nie wydaje mi się. Wynika to z tego, że React, jQuery, Symfony, to raczej nakładki na HTML / JS podmieniające same fragmenty HTML (mogę się mylić, ale raczej służą właśnie do tego), podczas gdy rendering gry odbywa się na Canvasie, gdzie już w jego wnętrzu nie ma HTML'a, a same dyrektywy do komunikacji z kartą graficzną.

Co innego by było gdybyś chciał zrobić grę przeglądarkową na kształt wspomnianych plemion - wtedy na spokojnie możesz skorzystać z wspomnianych przez ciebie technologii.
komentarz 3 października przez Raptor Bywalec (2,180 p.)
Rozumiem, a czy możesz polecić jakies artykuły lub kursy na ten temat?
    bardzo mnie ten temat zainteresowałszczerze mówiąc :)
komentarz 3 października przez shead VIP (141,060 p.)
NIe bardzo, nie należę do webowców, a tym interesowałem się jedynie gdy musiałem, czyli jako zaliczenie na studia ;)

Poszukaj w sieci coś w stylu "tutorial how to write webgl game"

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 10 października w PHP, Symfony, Zend przez adrian588 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 78 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2015 w PHP, Symfony, Zend przez Mateusz11 Pasjonat (22,440 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 91 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia w Nasze projekty przez signedInt Nowicjusz (120 p.)

41,548 zapytań

80,592 odpowiedzi

159,504 komentarzy

19,827 pasjonatów

Przeglądających: 132
Pasjonatów: 3 Gości: 129

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...