• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra przeglądarkowe 2D

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2019 w Nasze projekty przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
Cześć, słuchajcie, chciałbym napisać grę wzorując się na grze haxball.com - 2D polegająca na grze w piłkę. Zerknąłem sobie na jej kod i cały interface jest całkiem prosty, ale zastanawia mnie znacznik <canvas>, w którym znajduje się kod gry. I teraz moje pytanie: czy pisanie gier przeglądarkowych w znaczniku canvas jest najlepszym rozwiązaniem pod względem płynnego działania gry? Czy cała fizykę będę musiał napisać sam? A może są jakieś silniki posiadające wszystkie potrzebne instrukcje?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2019 przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
wybrane 23 lutego 2019 przez MAXIM7
 
Najlepsza
Jak zaczynałem pisałem gry w czystym HTML/JS/CSS z dodatkiem PHP/MySQL, mówie o grach innych niż te klikane, gdzie postać się np. porusza itd. lecz na szczęscie szybko mnie wyprowadzono z błędu.

Do gier 2D jednym frameworkiem z którego sam korzystam jest Phaser 3 i szczerze go polecam, bardzo łatwo napisać w nim grę jesli ma się średnią znajomość JavaScriptu.

I aplikacje się zazwyczaj tworzy w oparciu o canvas ze względu na jego własności renderowania.

https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML5_Canvas

https://phaser.io/
+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2019 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
Polecam Construct 2/3. Jest dużo pluginów, też można dołączyć JS i PHP. Jest możliwość exportu andoroid/ios. Dzięki integracji z JS można tam robić wielkie rzeczy jeśli chodzi o umieszczeniu wyeksportowanych rzeczy w iframe:) Construct jest niby przeznaczony do tworzenia mini gier, ale jak masz pomysły i znasz dodatkowo JS możesz tam zrobić wszystko. Polecam

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 359 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2022 w Inne języki przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 537 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w PHP przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 552 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...