• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry przeglądarkowe

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
537 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w PHP przez niezalogowany
Hej, od jakichś 7 miesięcy tworze / rozwijam aplikacje web’owe z pomocą php, js ( + frameworki typu react).

Jakis czas temu zacząłem zastanawiać się nad tym czy wymienione wyżej technologie w pełni nadawałyby się do stworzenia gry przeglądarkowej i nie mówie tutaj o czymś pokroju plemion tylko bardziej rozbudowanej apcke z elementami fizyki etc

Czy w ogole opłaca sie tworzyc takie projekty uzywając php / js czy warto zwrócić się w stronę innej technologii.

Przykład takiej ostatnio  popularnej gry : Naruto Online - https://www.youtube.com/watch?v=XpeOUMQh6bM

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 października 2017 przez niezalogowany
Z poziomu js'a możesz pisać gry w webgl, czy też silnikach na nim zbudowanych ;)
komentarz 2 października 2017 przez niezalogowany
okej aczy za pomocą samego js + liby typu react, jquery + php (ew jakis fw do tego np symfony) jest możliwosć wykonania gry czy to strata czasu?
komentarz 3 października 2017 przez niezalogowany
Nie wydaje mi się. Wynika to z tego, że React, jQuery, Symfony, to raczej nakładki na HTML / JS podmieniające same fragmenty HTML (mogę się mylić, ale raczej służą właśnie do tego), podczas gdy rendering gry odbywa się na Canvasie, gdzie już w jego wnętrzu nie ma HTML'a, a same dyrektywy do komunikacji z kartą graficzną.

Co innego by było gdybyś chciał zrobić grę przeglądarkową na kształt wspomnianych plemion - wtedy na spokojnie możesz skorzystać z wspomnianych przez ciebie technologii.
komentarz 3 października 2017 przez niezalogowany
Rozumiem, a czy możesz polecić jakies artykuły lub kursy na ten temat?
    bardzo mnie ten temat zainteresowałszczerze mówiąc :)
komentarz 3 października 2017 przez niezalogowany
NIe bardzo, nie należę do webowców, a tym interesowałem się jedynie gdy musiałem, czyli jako zaliczenie na studia ;)

Poszukaj w sieci coś w stylu "tutorial how to write webgl game"

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 359 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2022 w Inne języki przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 531 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2019 w Nasze projekty przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,091 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...