• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy nauka analizy przed studiami dużo mi da?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
754 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Offtop przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
Witam! Za 2 tygodnie rozpoczynam studia na AGH (kierunek Automatyka i Robotyka ). Od jakiegoś czasu zaczałem uczyć sie analizy matematycznejj z myslą,że na studiach będzie mi łatwiej.Myslicie,że to dobra praktyka i taka nauka rzeczywiscie zapewni mi dobry start czy raczej różnica będzie niewielka. Piszcie czy wy (tych ktorych to dotyczy) też uczycie lub uczyliscie się juz przed studiami(starsze roczniki).
komentarz 9 marca 2018 przez Forester Użytkownik (560 p.)
Jesteś po liceum czy technikum? Tak z ciekawości ;)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 marca 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Nie panikuj. Jest eTrapez :D

Zerwiesz dwie nocki przed kolokwium i zdasz wszystko.  Take your easy.
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez RobertGardzinski Bywalec (2,460 p.)
Jak już korci Cie na liczenie to ogarnij transformatę Laplace'a i transformatę Fouriera.
0 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Jak dla mnie nauka z wyprzedzeniem to słaby pomysł, bo wakacje nie są od tego (ale jak kto woli). W roku akademickim spokojnie zdążyłbyś ogarnąć to, co potrzeba. Ewentualnie to, co warto zrobić to przypomnieć sobie ze szkoły średniej granice i pochodne.
komentarz 16 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
ale wiesz,poczatki zawsze sa trudne,na poczatku to ja musze w ogole ogarnac jak to wszystko wyglada-w sensie samo studiowanie,wiec gdybym mial jeszcze martwic sie ze mam duzo doz zrobienia z matmy to molgbym nie dawac rady. Slyszalem,ze niektorzy jak poszli na AGH mieli tak,ze na wykladzie dowiedzieli sie o pojeciach,o ktorych wczesniej nawet nie slyszeli i co ciekawe wykladowcy od nich tego wymagali od razu i wielu studentow juz to umialo-a nie byli to tylko osoby ktore powtarzaly rok badz zmienily kierunek
1
komentarz 16 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
To normalka na studiach akurat, że dostajesz do ogarnięcia coś, czego wcześniej nie widziałeś na oczy. Też studiuję na AGH i jak potrafisz zarządzać swoim czasem to spokojnie da się nauczyć czego potrzeba, ale konieczna jest regularna nauka i dyscyplina.
komentarz 16 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
czyli jeśli będę sie solidnie uczył to sobie ze wszystkim poradze?  I czy ty prawda,że na studiach trzeba zarywać noce,żeby pozdawać wszystkie egzaminy,czy raczej dotyczy to tylko osób,które caly semestr nic nie robily?
komentarz 16 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Jak uczysz się regularnie to nie powinno być problemu. Chyba, że trafisz na jakiegoś dziwnego prowadzącego, co się zdarza niekiedy ;)
komentarz 16 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
na jakim kierunku jestes? Ja ide na AiR na IMiR
1
komentarz 16 września 2017 przez niezalogowany
Te też zależy od kierunku/wydziału/uczelni... To pewne, że nie nauczysz się teraz wszystkiego. Jednak możesz trafić na sytuację gdzie musisz liczyć całkiem niełatwe całki na jednym przedmiocie, a na matematyce nawet ich jeszcze nie było. Więc i tak okazać się może, że musisz się systematycznie uczyć, a czasami wyprzedzać tematy (zwłaszcza jeżeli chce się zbierać jakieś aktywności za prostsze zadania).
komentarz 16 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
czyli moja nauka przez wakacje zaprocentuje,tak?
komentarz 16 września 2017 przez niezalogowany
Jasne, że tak
komentarz 16 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Pewnie, że zaprocentuje - będziesz o krok przed resztą.
0 głosów
odpowiedź 9 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Solidna powtórka matematyki przed rozpoczęciem studiów (zwłaszcza jeśli byłeś uczniem technikum) jest jak najbardziej wskazana, ponieważ pierwszy rok studiów na uczelniach technicznych to głównie matematyka. Z niej jest największy odsiew.

Matematyka daje przewagę!
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2018 przez choinka765 Początkujący (300 p.)
Myślę ze mógłbyś posłuchać wykladow Janusza Gorniaka ktore sa dostepne na stronie pwr i robil razem z nim zbiory zadan na yt. Ja tak sie uczylam do studium talent na pwr i do dzis pamietam, tego czego sie nauczylam i nie musialam tyle kuć do egzaminu z analizy pierwszej (jestem na matmie). Do studium talent uczylam sie rok temu tylko 2 tyg ale zaliczyłam. :-)

Ale bez spiny!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 726 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,154 wizyt

92,596 zapytań

141,446 odpowiedzi

319,720 komentarzy

61,981 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...