• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia Rzeszów - Jaki kierunek wybrać? AiR czy Informatyka? Jakość, poziom uczelni

0 głosów
50 wizyt
pytanie zadane 22 lipca w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez OretyTeoretyk Nowicjusz (120 p.)
Witam. Dostałem się na Politechnikę Rzeszowską na Automatyke i Robotyke oraz na Uniwersytet Rzeszowski na Informatyke. Od zawsze chciałem programować, ale słyszałem również, żeby iść na politechnike, bo lepszy poziom informatyki niż Uniwesytet, tylko no własnie.. informatyki . Po AiR nie wiem czego się tak naprawdę spodziewać. I tutaj moje pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji w Rzeszowie lub w innym mieście z wyborem pomiędzy dwiema uczelniami o różnych poziomach? Czas jeszcze jest, ale jest go nie dużo. Super gdyby ktoś po studiach informatycznych z uczelni nie typowo technicznych się wypowiedział:) Z góry dziękuje.
komentarz 22 lipca przez edutomek Gaduła (4,860 p.)

No to skomentuję jako człowiek po studiach technicznych na politechnice.

Nie w Rzeszowie, ale te 25 lat temu byłem w podobnej sytuacji.

Też chciałem być programistą, dostać się na informatykę. Nie udało mi się. Dostałem się na AiR. Rozpocząłem te studia z myślą, żeby po semestrze, albo po dwóch przenieść się na infę.

Nigdy tego nie zrobiłem (choć, przynajmniej teoretycznie, szansę miałem: odpowiednia średnia). I nigdy nie pożałowałem. (A i teraz Bogu dziękuję, że dostałem się na AiR, a nie udało mi się na infę.)

Przekonałem się, że studia na AiR, choć znacznie trudniejsze w porównaniu z inf, dają mi większe możliwości. Do dziś uważam, że po AiR można być kim tylko się zechce - automatykiem, elektronikiem, lub informatykiem (akurat studiowałem na Wydziale AEiI...). Ja wybrałem drogę informatyka-programisty. Ale jak ktoś mi pokaże schemat blokowy układu sterowania, z regulatorem PID, też nie zgłupieję. Co ciekawe, pewien mój znajomy, który studiował infę, po studiach poszedł w elektronikę i musiał sam uczyć się tego wszystkiego, co ja miałem na studiach. Podpowiem: prościej jest się nauczyć programowania (więcej materiałów w sieci), niż elektroniki czy automatyki. Na elektronice się nie znam, ale automatyka to głównie teoria sterowania (a więc równania różniczkowe, w dużym uproszczeniu).

Swoją drogą, poza uczelnią nigdy nie pracowałem jako automatyk - zawsze jako informatyk-programista. I mogę śmiało powiedzieć, że nie odstawałem od tych, którzy byli po informatyce.

Osobiście pozostałbym na tym AiR. Nie tylko ze względu na kierunek, ale również ze względu na politechnikę. Ale to ja - wiem, co to AiR i przedkładam politechniki nad uniwerki.

A Ty, chłopie, podejmuj własne decyzje.

komentarz 22 lipca przez OretyTeoretyk Nowicjusz (120 p.)
Biorę pod uwagę właśnie również taką ścieżke. Wielkie dzięki za odpowiedź:)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,042 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,563 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 549 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

84,178 zapytań

132,949 odpowiedzi

294,115 komentarzy

55,592 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...