• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia Rzeszów - Jaki kierunek wybrać? AiR czy Informatyka? Jakość, poziom uczelni

Object Storage Arubacloud
0 głosów
534 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez OretyTeoretyk Nowicjusz (120 p.)
Witam. Dostałem się na Politechnikę Rzeszowską na Automatyke i Robotyke oraz na Uniwersytet Rzeszowski na Informatyke. Od zawsze chciałem programować, ale słyszałem również, żeby iść na politechnike, bo lepszy poziom informatyki niż Uniwesytet, tylko no własnie.. informatyki . Po AiR nie wiem czego się tak naprawdę spodziewać. I tutaj moje pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji w Rzeszowie lub w innym mieście z wyborem pomiędzy dwiema uczelniami o różnych poziomach? Czas jeszcze jest, ale jest go nie dużo. Super gdyby ktoś po studiach informatycznych z uczelni nie typowo technicznych się wypowiedział:) Z góry dziękuje.
komentarz 22 lipca 2021 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)

No to skomentuję jako człowiek po studiach technicznych na politechnice.

Nie w Rzeszowie, ale te 25 lat temu byłem w podobnej sytuacji.

Też chciałem być programistą, dostać się na informatykę. Nie udało mi się. Dostałem się na AiR. Rozpocząłem te studia z myślą, żeby po semestrze, albo po dwóch przenieść się na infę.

Nigdy tego nie zrobiłem (choć, przynajmniej teoretycznie, szansę miałem: odpowiednia średnia). I nigdy nie pożałowałem. (A i teraz Bogu dziękuję, że dostałem się na AiR, a nie udało mi się na infę.)

Przekonałem się, że studia na AiR, choć znacznie trudniejsze w porównaniu z inf, dają mi większe możliwości. Do dziś uważam, że po AiR można być kim tylko się zechce - automatykiem, elektronikiem, lub informatykiem (akurat studiowałem na Wydziale AEiI...). Ja wybrałem drogę informatyka-programisty. Ale jak ktoś mi pokaże schemat blokowy układu sterowania, z regulatorem PID, też nie zgłupieję. Co ciekawe, pewien mój znajomy, który studiował infę, po studiach poszedł w elektronikę i musiał sam uczyć się tego wszystkiego, co ja miałem na studiach. Podpowiem: prościej jest się nauczyć programowania (więcej materiałów w sieci), niż elektroniki czy automatyki. Na elektronice się nie znam, ale automatyka to głównie teoria sterowania (a więc równania różniczkowe, w dużym uproszczeniu).

Swoją drogą, poza uczelnią nigdy nie pracowałem jako automatyk - zawsze jako informatyk-programista. I mogę śmiało powiedzieć, że nie odstawałem od tych, którzy byli po informatyce.

Osobiście pozostałbym na tym AiR. Nie tylko ze względu na kierunek, ale również ze względu na politechnikę. Ale to ja - wiem, co to AiR i przedkładam politechniki nad uniwerki.

A Ty, chłopie, podejmuj własne decyzje.

komentarz 22 lipca 2021 przez OretyTeoretyk Nowicjusz (120 p.)
Biorę pod uwagę właśnie również taką ścieżke. Wielkie dzięki za odpowiedź:)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,331 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,844 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 721 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...