• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Student kończący AiR - czy warto zacząć Informatykę na UJ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
722 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez macio Nowicjusz (120 p.)
Cześć wszystkim. ;)

Jestem studentem 4. roku automatyki i robotyki na WIMiRze na AGH. Myślę o skończeniu tego kierunku ma poziomie inżyniera.

Od 8 miesięcy programuję w Javie i wiąże przyszłość z programowaniem. Mam świadomość, że wiele rzeczy można nauczyć się korzystając z książek i internetu.  Ale zastanawiam się nad rozpoczęciem w październiku Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, na wydziale Matematyki i Informatyki.

Co o tym myślicie? Czy warto? Czy znacznie większa ilość matematyki, niż miałem na Automatyce jest warta nauczenia? Czy jest tam dużo wartościowych rzeczy? Łatwiej o dostęp do wiedzy? Czy może jednak lepszą opcją będzie nauka w swoim własnym zakresie (jestem pracowity), pomijając niepotrzebne przedmioty? Co sądzicie konkretnie o informatyce na tym wydziale?

Wiem, że studia informatyczne mogą sprawić dużo problemów, a nie jestem pewien czy to gra warta świeczki, stąd moje pytanie. :)

Pozdrawiam. :)
1
komentarz 6 września 2017 przez wxa123 Użytkownik (680 p.)
A co do studiów na AiR to co możesz powiedzieć na temat tego kierunku?
komentarz 6 września 2017 przez macio Nowicjusz (120 p.)
AiR na wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na AGH dobrze kształci przyszłych automatyków, którzy są potrzebni w przemyśle. Dużo PLC, trochę mechaniki, hydrauliki i pneumatyki.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 6 września 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Skończ inżyniera, ogarnij tematy programowania w Javie związane z pracą w grupie: 

  1. Git
  2. JUnit
  3. Poczytaj o Scrumie
  4. Ukierunkuj się w Javie: Spring/Android itp
  5. Poznaj relacyjne bazy danych, systemy z nimi związane i frameworki np. Hibernate.
  6. Poznaj podstawowe wzorce projektowe

Znajdź pracę jako Junior Java Developer. Żaden uniwersytet nie da Ci tak dużo wiedzy praktycznej.  

komentarz 6 września 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Oczywiście, że nie da :) Jednak uważam, że jak znajdzie pracę i zacznie zaocznie studia to wyjdzie na tym tylko lepiej.  Z jednej strony w IT studia mało dają ale z drugiej nikt nie wie co będzie za 10-15 lat i czy nie zechce zostać managerem:)
komentarz 6 września 2017 przez macio Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za odpowiedź i konkrety!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 665 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 193 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,144 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...