• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyki w Technikum Informatycznym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
15,113 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
edycja 10 listopada 2017 przez Arkadiusz Waluk
Jak wyglądają takie praktyki w wakacje?

Miał ktoś z Was?

Czy w 1 roku w wakacje też są zazwyczaj?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Zależy od szkoły, przeważnie są w okolicach początku 3kl

A to jak wyglądają, to zależy jakie sobie załatwisz
Możesz trafić na pracodawce który będzie z ciebie wyciągał prawie tyle co od normalnego pracownika
Możesz trafić na pracodawce który da ci sam podpis i masz wolne

Jak nie znajdziesz to zazwyczaj szkoła daje jakieś praktyki, często w szkole coś się psuje, szczególnie jeśli macie dużo klas z komputerami, praktycznie każdego dnia trzeba walnąć kilka formatów, postawić kilka systemów, wymienić kilka części (przynajmniej u mnie tak jest, ale ja mam dość dużą szkołe)
komentarz 12 września 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

praktycznie każdego dnia trzeba walnąć kilka formatów, postawić kilka systemów, wymienić kilka części (przynajmniej u mnie tak jest, ale ja mam dość dużą szkołe)

Ugh, to wskazuje, że administratorzy sal nie utrzymują systemów komputerowych w należytej kondycji. :)

komentarz 12 września 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
No w sumie polska szkoła
Sprzęt jest zmieniany dopiero jak przestanie działać
Uczniowie mają różne pomysły i umiejętności
Nie każdy nauczyciel potrafi zapanować nad klasą tak, żeby każdy przestrzegał regulamin

Są sale gdzie co najmniej raz w miesiącu system musi być przywracany

I tak oto pojawia się trochę pracy dla nauczycieli, którą może wykonywać osoba na praktykach w szkole
0 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

W technikum miałem praktyki - odbywaly się w III klasie. Moja wypadały w maju - ale to zależy od szkoły, mój znajomy miał owe praktyki w lutym. 

Czy w 1 roku w wakacje też są zazwyczaj?

To dziwna praktyka, w sumie nie za wiele umiesz(rzecz jasna mówię o wiedzy ze szkoły) po pierwszej klasie. Nie poznałeś ani stron, ani sieci  - czyli w sumie pozostaje Ci jakiś skrawek wiedzy o hardware. Warto, abys zapytał swojego wychowawcy jak dokładnie to wygląda.

0 głosów
odpowiedź 9 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
U nas nie było praktyk w wakacje tylko od kwietnia do czerwca około w III klasie. Każdy musiał znaleźć sobie sam i się dogadać, a jak mu się nie udało to szkoła szukała.
Podczas ich trwania prowadzisz sobie dzienniczek praktyk, w którym zapisujesz sobie, co danego dnia robiłeś ciekawego. Oczywiście każdy chyba tam czarował. Na koniec pracodawca wystawia Ci ocenę, a później w szkole przed całą klasą przedstawialiśmy w formie prezentacji, co robiliśmy na praktykach, czego się nauczyliśmy itd. Z tego była ocena również i z dzienniczka.
Ogólnie wniosek z tego taki, że jak ludzie mieli chęci żeby samemu załatwiać praktyki w "lepszych firmach" to później robili coś ciekawego niż granie w CS albo podbijanie pieczątek czy sprzątanie magazynów (autentyki).
0 głosów
odpowiedź 10 września 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Praktyki sobie możesz w wakacje sam załatwić, i szkoła nie zajmuje się praktykami w wakacje jak się nie mylę. Przynajmniej u mnie tak jest, w wakacje są staże jak już, praktyki szkolne są organizowane w trakcie roku szkolnego.
0 głosów
odpowiedź 12 września 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Ja również miałem praktyki obowiązkowe w 3kl (luty). Czasami szkoły załatwiają jakieś projekty unijne i wtedy jest szansa, że będziesz miał praktyki dodatkowe w wakacje. Sama praca wygląda różnie w zależności od firmy. Ja miałem to szczęście, że trafiłem do świetnej firmy gdzie byłem traktowany jak każdy inny pracownik i sporo się dzięki temu nauczyłem :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,138 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,211 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 2,368 wizyt
pytanie zadane 1 września 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hasis Nowicjusz (130 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...