• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Firma po technikum ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
678 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KPJ Użytkownik (950 p.)
Witam mam pytanie idę teraz do technikum (informatyk) i myślę już o przyszłości i zastanawiam sie czy w technikum zdobędę wystarczającą wiedzę aby otworzyć (z 2 kolegami) cos na kształt firmy, na początek myśleliśmy o jakimś serwisie a potem coś bardziej poważnego i tu pytanie czy bez studiów będziemy w stanie coś takiego ogarnąć ?
komentarz 16 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Chciałbym zaznaczyć, że jak się zakłada działalność gospodarczą to można wybulić 20000 zł na rozpoczęcie działalności :)
1
komentarz 16 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Bzdura. Zwykły człowiek który chce pracować b2b musi wywalić 20 patyków?

Może podaj na co idą te pieniądze.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Jemu chyba chodziło o dotacje na rozpoczęcie działalności. Źle się wyraził.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Dokładnie o to mi chodziło, źle się wysłowiłem :)

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
wybrane 16 sierpnia 2017 przez KPJ
 
Najlepsza
Szkoła nie nauczy Cie niczego czym będziesz musiał się zajmować prowadząc własną firmę.

Jak chcesz założyć serwis sprzętu komputerowego to idź popracuj trochę w Komputroniku. Jak uznasz że się czegoś nauczyłeś to startuj z własnym biznesem. Informatyka w szkole to jakaś pomyłka...
+2 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Proponuję na początek stworzyć coś co będzie dawać minimalne zyski. Pochwalić się portfolio i zadowolonymi klientami.

Jeśli macie na kilku projektych w sumie zarabiać 1000 miesięcznie do podziału na 3, to jest to gra nie warta świeczki. Trzeba też mieć i opłacić kogoś kto zajmie się księgowością.
+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Jeśli będziecie się sami uczyć ponad to, czego was nauczą, lub nie nauczą w szkole, to jak najbardziej. Musicie tylko zmierzyć się z rzeczywistością. Nie patrzcie tak naprawdę na szkołę, tylko uczcie się sami dla siebie. Wszystko jest do zrobienia ale nie wszędzie i nie w każdym momencie.

Co z tego, że będziecie mieli duża wiedzę, a nawet i doświadczenie, jak otworzycie firmę, na której usługi, czy produkty nie będzie zapotrzebowania w tym czasie, czy miejscu.

Musicie to poprostu dobrze przemyśleć i zacząć uczyć się już teraz i obmyślać wszystko dokładnie patrząc jednocześnie na realia.
+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2017 przez rusk Obywatel (1,640 p.)
Teoretycznie studia nie sa ci potrzebne do prowadzenia dzialalnosci, ale pomysl co bedzie jesli firma nie wypali a ty bedxiesz musial jednak szukac pracy. Bedzie ci o wiele trudniej bez studiow. Tym bardziej ze studia zrobia z ciebie o wiele lepszego informatyka niz technikum. Mozesz zrobic jakies studia biznesowe, co pomoze ci prowadzic dzialalnosc. Ja bym jednak zachecal do zrobienia studiow. Tym bardziej ze to fajny czas.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Studia nie zrobiły jeszcze z nikogo "lepszego" informatyka. One wskazują drogę ale tak naprawdę to ile nauczysz się samemu i ile czasu będziesz spędzał na naukę potrzebnych Ci rzeczy, sprawi, że będziesz lepszy.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez rusk Obywatel (1,640 p.)
To oczywiste, że nic nie zastąpi osobistego zaangażowania i włożonej pracy we własny rozwój. To ile czasu i wysiłku będziesz wkładał w naukę jest decydujące. Jednak, studia znacznie ten proces ułatwiają, choćby przez to że zmuszają do pracy. Ucząc się samemu, musisz mieć ogromną motywację, samozaparcie i dużo wolnego czasu. Prowadząc firmę nie ma czasu na dokształcanie. Studia nie uczą nowinek technologicznych, nie po to są. Studia dają solidny fundament wiedzy, na którym moża się dalej rozwijać. Studia dają szeroką prespektywę wiedzy. Zgoda, wielu z tych rzeczy nie wykorzystasz później, ale dobrze mieć ogólną wiedzę o wszystkim zgodnie z zasadą: Know everything about something and something about everything. Dyplom w ręce otwiera drzwi, a jego brak je zamyka. Moim zdaniem warto poświęcić kilka lat na jego zdobycie, niż przez resztę życia żałować że się go nie zrobiło. Poza tym, nie słyszałem, żeby ktokolwiek żałował decyzji pójścia na studia.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Tak czy inaczej chodziło mi o to, że pojawianie się na zajęciach i dawanie minimum z siebie nic nie zdziała. Ważna jest ta praca, którą wykonuje się samemu po zajęciach, żeby zgłębić zagadnienia, które poznało się na uczelni.

Nie neguję studiowania. Wskazuję, że najważniejsza jest postawa studiującego. Sam wiem to po sobie, jak zmarnowałem dwa lata bo dawałem minimum z siebie, a teraz nadrabiam po godzinach.
komentarz 16 sierpnia 2017 przez rusk Obywatel (1,640 p.)
zgadzam sie w 100%

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,263 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,107 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 471 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez KPJ Użytkownik (950 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,656 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...