• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwis po technikum ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
467 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez KPJ Użytkownik (950 p.)
Witam.

Mam pytanie czy w technikum informatycznym zdobędę taką wiedzę abym mógł pracować w serwisie komputerowym ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
ja pracuję w serwisie bez żadnej szkoły informatycznej
komentarz 5 listopada 2017 przez KPJ Użytkownik (950 p.)
Miałeś jakieś kursy ? czy uczyłeś sie w pracy dopiero? ;)
1
komentarz 5 listopada 2017 przez niezalogowany
Też pracowałem w serwisie, ale bez żadnej szkoły, tj. z podstawowym wykształceniem. Co ciekawe, niektórzy pomijali pytanie o to, dlaczego nie ukończyłem średniej szkoły (i chwała im za to, bo było mi wstyd).

Bardziej interesowały ich umiejętności, co umiem, gdzie się nauczyłem i czy mam jakieś doświadczenie w branży.
komentarz 5 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Wszystkiego się nauczyłem już w pracy.
+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Dlatego też uważam, że to, co oferuje nam każda szkoła średnia to podstawa do działania dalej. Zatem czy da się podjąć pracę bezpośrednio po technikum? Owszem, ale miej na uwadze, że na posadę czeka conajmniej 30 osób. Zakres wiedzy, jaką otrzymujemy jest spory, ale dotyczy on kwalifikacji, a nie rynku pracy.

[klik] - tutaj masz moją opinię nt. technikum i sensu wybrania go jako dalszy kierunek. Czy można pracować w serwisie? Pewnie że tak - jak widzisz nie jest do tego potrzebne nawet technikum. Jeżeli interesujesz się hardwarem i wiesz jak zadbać o komputer to z pewnością możesz pracować jako serwisant. Miej jednak na uwadze, że nie będziesz jedyną osobą na te stanowisko i warto się czymś wyróżnić.

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Absolutnie NIE
komentarz 5 listopada 2017 przez KPJ Użytkownik (950 p.)
Czyli jakieś studia by się przydały ? ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 226 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2021 w Java przez Comparion Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,247 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 674 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KPJ Użytkownik (950 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...