• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Studia/Informatyka/Przyszłość

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
398 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bizen Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 29 lipca 2017 przez Bizen
Hej wszystkim. Myślę że najlepiej będzie jak opowiem wszystko prosto z mostu.
Jestem po 3 roku Technikum (Informatyk) i szykuję się już do Matury ( +Poszukiwanie Uczelni na którą chcę iść, co chcę w życiu robić itp.).Dodam tylko że z tym co się uczymy w szkole nie mam żadnego problemu, w sumie siedzę przy kompie od kiedy miałem 4-5 lat więc można powiedzieć że większość życia z nim spędziłem. Problem mam taki że autentycznie nie mam zielonego pojęcia za co się zabrać, i w którym kierunku zmierzać. Zrobiłem już testy predyspozycji zawodowych i pani doradziła mi SGH, szczerze przez pierwszy miesiąc bardzo mi się to podobało, ułożyłem sobie plan jak się tam dostać, co trzeba będzie dopracować itp., ale szczerze jak zadaje sobie pytanie p.t. : "co będę robił po tej uczelni" to nie mam zielonego pojęcia i się jakoś w tym nie widzę ( biurokracja, wyścig szczurów itp.). Teraz myślę nad informatyką lecz nie wiem jaka dziedzina mnie interesuje ( tak w 100%). Pytania mam do was takie: w jaki sposób szukaliście własnej drogi i dziedziny z informatyki w której jesteście najlepsi ? Czy ktoś z was studiuje/studiował na PW i mógłby opowiedzieć trochę o tym jak wygląda tam nauka (Ludzie, wykładowcy, zajęcia itp.)
komentarz zamknięcia: Dostałem odpowiedź

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

"co będę robił po tej uczelni" to nie mam zielonego pojęcia i się jakoś w tym nie widzę ( biurokracja, wyścig szczurów itp.).  Teraz myślę nad informatyką lecz nie wiem jaka dziedzina mnie interesuje ( tak w 100%).

Bardzo dobre pytanie, które powinna sobie zadać każda osoba zmierzająca na studia. Co do wyścigu szczurów po/na SGH to nie powiedziałbym. W każdym miejscu można spotkać ludzi goniących za sukcesem i stawiających go ponad wszystko inne. Ale skoro dalej nie wiesz co chcesz robić to dlaczego informatyka ?

w jaki sposób szukaliście własnej drogi i dziedziny z informatyki w której jesteście najlepsi

Zacząłem po prostu od tworzenia stron internetowych, jakoś mnie najbardziej to zaciekawiło. Później przyszło programowanie w C++ i już bardziej na poważnie Android i Java. I tak zostało.

Czy ktoś z was studiuje/studiował na PW i mógłby opowiedzieć trochę o tym jak wygląda tam nauka

Zapewne jak każdej informatyce. Nie przywiązywałbym jednak dużej wagi do tego, co możesz się nauczyć na uczelni, tylko uczyć się samodzielnie przede wszystkim. 

Na PW masz trzy informatyki na różnych wydziałach. Różnią się dość sporo między sobą. Popatrz sobie w syllabusy, obadaj jakie są przedmioty i na tej podstawie zdecyduj.

komentarz 29 lipca 2017 przez Bizen Nowicjusz (120 p.)
Informatyka dlatego że nie mam z nią trudności, baaa nawet kiedyś się nią jarałem, ale nie wiem co się stało teraz, tak jakby moja "ciekawość" wygasła, czy coś w ten deseń.( cały czas mam w głowie świadomość że informatyka to przyszłość i wiem że brakuje specjalistów na rynku pracy). Nie wiem czego to wina, ale tak czy owak wiem że jeżeli wybiorę się w stronę informatyki to sobie poradzę i właśnie teraz szukam Dziedziny, która będzie najbardziej możliwie mi przyjazna
komentarz 29 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ale czemu nie na np. dekorację wnętrz. Czemu akurat na studia informatyczne, skoro jesteś się wszystkiego w stanie sam nauczyć?

teraz, tak jakby moja "ciekawość" wygasła

Tym bardziej studia ciebie nie zaciekawią i będzie to dla ciebie stratą czasu. Zadaj sobie pytanie co chcesz robić jeśli chodzi o IT i się tego sam ucz. Jeśli chcesz być programistą to na tym polega praca programisty, że się wszystkiego sam uczy i sam szuka informacji.

komentarz 29 lipca 2017 przez Bizen Nowicjusz (120 p.)
Nie wiem skąd wywnioskowałeś że jestem w stanie wszystkiego sam się nauczyć, ponieważ nic takiego nie napisałem.
Po prostu wiem że dziedzin informatyki jest mnóstwo ale nie wiem jak zacząć mieć z nimi jakiekolwiek styczności (pomijam grafikę,programowanie i sieci jakie mieliśmy w szkole) więc pytam tutaj czy ktoś był w podobnej sytuacji .
komentarz 29 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie wiem skąd wywnioskowałeś że jestem w stanie wszystkiego sam się nauczyć, ponieważ nic takiego nie napisałem.

Przecież chcesz być informatykiem, a to główna cecha informatyka... Wszystkiego, w sensie, wszystkiego co trzeba.

Dobra, nie ważne...

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,241 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,709 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GeSSu44 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...