• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Studia Informatyka Techniczna - PWr

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,232 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuki_shin Użytkownik (620 p.)
zamknięte 15 lipca 2022 przez kuki_shin
Hej, może już trochę za późno na takie pytanie, ale chce wiedzieć, czy nie popełniłem jakiegoś błędu życiowego.

Otóż jestem tegorocznym maturzystą i zapisałem się na dwa kierunki: Informatyka Techniczna PWr i Informatyka PP. Od początku wolałem na PWr jako, że tam jest specjalność Grafika (chcę tworzyć w przyszłości gry i aplikacje). Jednakże coraz częściej słyszę od bliskich, że lepiej Poznań. Do Poznania dostałem się na razie jako rezerwowy, a do Wrocławia dostałem się na luzie, co też mi daje trochę do myślenia...

Zauważyłem też, że (tak sądzę) przenieśli w tym roku kierunek Informatyki Technicznej na Wydział Informatyki i Telekomunikacji z Wydziału Elektroniki.

Czy kierunek Informatyka Techniczna to nadal dobry wybór dla mnie? Jakie są wasze opinie o tym kierunku?

PS.: Jeśli bym chciał jednak na PP to by mi się raczej udało w drugiej turze.
komentarz zamknięcia: Zdecydowałem sam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2022 przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)
Zwróć uwagę, że na pwr jest także informatyka stosowana, gdzie progi są zdecydowanie wyższe.
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

To tylko studia, tak jak matura... i inne tego typu rzeczy, szczerze nie ma to wielkiego wpływu na twoje życie i przyszłość, akurat nie w tej branży.

Wybierz to co chcesz studiować, bo po studiach nie będzie tak, że "za studia" będzie praca, bo jeśli tylko przestudiujesz to będziesz na tym samym poziomie u pracodawcy co ludzie bez studiów, bo papierek jest tylko papierkiem.
 

 (chcę tworzyć w przyszłości gry i aplikacje

to nie idz na studia bo zmarnujesz czas i tam nie ma opcji, żeby się tego nauczyć, chyba że w wolnym czasie tak jakbyś to robił bez studiowała, tylko weź na margines że będziesz miał go znacznie mniej  

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,008 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,701 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,080 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...