• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP czy JAVA co lepiej zgłębić

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,008 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
Witam serdecznie mam następujące pytanie jestem świeżo po technikum informatycznym e12 zdane e13 zdane e14 teoria zdana praktyka mam nadzieję także  (wyniki w sierpniu ) od października idę na studia zastanawiam się co lepiej rozwijać i w jakim kierunku iść JAVA czy PHP ? Jeśli ktoś ma sugestie to proszę o pomoc z góry dziękuję i jeszcze jedno pytanie  czy mógłbym ktoś mi pomóc poradzić jak powiedzmy od zera nabrać praktycznych umiejętności jakieś porady książki materiały  bardzo serdecznie dziękuję za pomoc
komentarz 3 lipca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Po prostu naucz się programować ;) Potem będziesz mógł skakać z jednego języka na drugi bez żadnego problemu.

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 2 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 2 lipca 2017 przez jpacanowski
Z mojej strony polecam PHP. Język ten się rozwija prężnie, czego dowodem jest nowy PHP7 na nowym szybkim silniku. Jeśli chodzi o szybkość, to to już nie ten PHP co kiedyś... Nie słuchaj takich bzdur, że PHP to technologia stara i umierająca... Stara? PHP wyszedł w 1995 roku, czyli w tym co Java... i tym co JavaScript... JavaScript starą technologią... ?
komentarz 2 lipca 2017 przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
Dziękuję za odpowiedź
komentarz 2 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Mały update wypowiedzi... ;)
komentarz 2 lipca 2017 przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
Dziękuję uprzejmie
+2 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)

Akurat tak się składa, że programuję w obu technologiach - pracuję jako PHP dev, ale również piszę aplikacje na Androida. 

Jeśli chodzi o PHP, ludzie sieją herezje, że to stary język, niezdatny i umierający. Otóż nie! Jest to język rozwijający się, coraz szybszy i prawdę mówiąc ma niski próg wejścia, a więc łatwo od niego zacząć. Poznanie tego języka umożliwi potem łatwe wejście do Javy, bo ogólnie składnia praktycznie jest bardzo podobna. 

Argumentem przeciwko PHP jest też podobno uczenie tworzenia spaghetti code i innych tego typu rzeczy, ale społeczność PHP utworzyła standard pisania aplikacji w tym języku, warto zajrzeć: PHP Standards Recommendations. Plusem jest też mnogość frameworków, od łatwych, dość lekkich i przyjemnych takich jak np Laravel czy CodeIgniter po wielkie krowy, które dają mnóstwo możliwości takich jak Symfony czy Zend. 

Jeśli chodzi o Jave, znam ją trochę mniej, ale ogólnie jest to język do bardzo różnych zastosowań, przez co może być nieco bardziej skomplikowany, ja używam jej jedynie do Androida więc też bardzo nie chcę się wypowiadać o niej, bo i niewiele ją znam. Jeśli chodzi o Java i tworzenie webaplikacji, to  Na pewno oba języki są warte zainteresowania.

Co mogę podpowiedzieć od siebie - jeśli nie jesteś pewien - wybierz obojętnie który, serio. Nie zastanawiaj się nad tym, bo tylko przedłużasz ;) Drugiego nauczysz się szybko, gdy poznasz dobrze jeden.

+1 głos
odpowiedź 2 lipca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)

A tak na poważnie - wg mnie to porównanie ma sensu bo po pierwsze - to języki zupełnie innego typu, po drugie - każdy ma swoich fanów którzy będą przekonywać do swojej racji (co już tu widać) Chcesz wybrać ten którego fani będą krzyczeć głośniej? Bo porównać który jest lepszy się nie da, to jak pytać co jest lepsze młotek czy wkrętarka. Ale jak już chcesz jakąś sensowniejszą radę to radził bym ci się na start po prostu bardziej zagłębić w programowanie, testować języki i samemu zadecydować co ci się bardziej spodoba. Jeśli koniecznie chcesz wybrać pomiędzy tymi dwoma to na start Java będzie lepsza - jest bardziej 'klasycznym" językiem programowania niż PHP.

komentarz 2 lipca 2017 przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
Bardzo dziękuję za odpowiedź masz racje tak też postaram się osiągnąć pewien poziom w obu popracować trochę zobaczyć jak to wygląda w praktyce i na końcu zdecyduje w czymlepiej czuje się lepiej dziękuję jeszcze raz
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Jeżeli chodzi o php to może ten poradnik https://www.phpdevs.pl/  Manual php http://phpers.github.io/faq/. O javie sie nie wypowiem bo tylko Hello world umiem :P Języka nikt nie wybierze za ciebie musisz wiedzieć w czym sie czujesz lepiej :)
komentarz 2 lipca 2017 przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
PHP podstawy miałem w technikum i coś tam potrafię Javy zacząłem uczyć się sam i w sumie ciężko mi póki co określić w czym lepiej się czuję bo w obu językach umiem podstawy PHP trochę lepiej bo uczyłem się go do e14 więc siłą rzeczy musiałem osiągnąć pewien poziom :) póki co JAVA mentalnie interesuje mnie bardziej problem w tym że nie zbyt wiem gdzie i jak zgłębić praktyczną wiedzę taką pod pracę (oprócz książki  od kolegi powyżej ) jeszcze jedno pytanie iść w PHP co za tym idzie bazy danych czy JAVA i mobilne systemy komputerowe
komentarz 2 lipca 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Praktyczna wiedze zgłębisz w taki sposób. Siadasz i myślisz co by ci sie mogło w domu przydać np masz duzo ksiazek i musisz je skatalogować(przez to bedziesz miał wiekszą motywacje do pracy) poszukaj w szukajce na forum o javie bo napewno juz duzo razy ktoś poruszał temat poradników do niej. Ogarniesz troche wieksze podstawy dzieki którym bedziesz mógł napisac swój projekt i piszesz najwiecej sie nauczysz własnie przez takie coś :)
komentarz 2 lipca 2017 przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
Masz słuszność najpiej uczyć się przez praktpraktyczne przykłady bardzo dziękuję
–2 głosów
odpowiedź 3 lipca 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Jeśli czyjekolwiek życie zależałoby od wyboru między PHP a Javą to byście się tak pewnie tym phpem nie podniecali. Propagowanie, rozwijanie i dystrybucja PHP powinny być karnie zabronione pod groźbą utraty życia.
komentarz 3 lipca 2017 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
Made my day, man!
–4 głosów
odpowiedź 2 lipca 2017 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
JAVA JAVA i jeszcze raz JAVA
1
komentarz 2 lipca 2017 przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
Dziękuję za odpowiedź
1
komentarz 2 lipca 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
nie można komuś wciskać na siłę :(
–6 głosów
odpowiedź 2 lipca 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Powinieś iść w Jave. Powodem jest to iż PHP to technologia stara i umierająca. Ponadto Java nie służy prawie tylko do stron www jak PHP lecz pozwala na pisanie zaawansowanych aplikacji.

Książka: Java. Ćwiczenia praktyczne.

Link do książki:http://helion.pl/ksiazki/java-cwiczenia-praktyczne-wydanie-iii-marcin-lis,cwjav3.htm
3
komentarz 2 lipca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Na PHP stoi ok. 80% aplikacji webowych, więc nie sądzę, by został szybko wyparty. Poza tym PHP jest z tego samego roku co Java ;) Z kolei PHP7 jest z 2015 i przeżywa obecnie swój renesans.
3
komentarz 2 lipca 2017 przez Comandeer Guru (601,550 p.)

Lecz PHP nie będzie wieczny, ponadto warto znać technologię która nie tylko obejmuje web development ponieważ jak zostaniesz na lodzie znasz technologię o szerokim spektrum w przeciwieństwie do PHP który jest ograniczony do wspomnianej technologi

Nie chcę Cię martwić, ale na dzień dzisiejszy ta definicja bardziej pasuje do JS niż Javy :'D 

komentarz 2 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A czemu do JS? Uważasz, że JS może odejść w zapomnienie za jakiś czas?

Wydaje mi się, że obecnie robi się tak dużo aplikacji (np. crm) "przeglądarkowych", że chyba na razie nie ma co się martwić o upadek JS...
komentarz 3 lipca 2017 przez Comandeer Guru (601,550 p.)
Bynajmniej nie chodziło mi o podmianę PHP na JS w tym komentarzu ;) Niemniej tak, JS niekoniecznie będzie wieczny. Wszystko zależy od tego, jak bardzo ludzie polubią Web Assembly.
komentarz 3 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wieczny pewnie nie będzie, zresztą tego nie można na 100% powiedzieć o żadnym języku... pamiętam jeszcze swoje początki z "niebieskim" Turbo Pascalem... który dziś spotykam jedynie w starych książkach do algorytmiki :)

Pożyjemy, zobaczymy... ale z drugiej strony to i dobrze, że wciąż języki się rozwijają i różne technologie, przynajmniej mamy się co douczać i się rozwijać :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 510 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,107 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...