• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchamianie Aplikacji z SFML poza IDE

Object Storage Arubacloud
+1 głos
217 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w C i C++ przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
wiem ,że już co najmniej 4 razy to pytanie padło na forum ,ale nigdzie nie było na nie dobrej odp. chodzi o to ,że po zainstalowaniu biblioteczki do c++ SFML program działa w Code::Block's ale wersja *.exe już nie działa. Wygląda to tak ,że wyświetla się błąd "nie znaleziono libgcc_s_sjlj-1.dll" po dodaniu tego dll'a wyświetla "nie znaleziono libstdc++-6.dll" a po dodaniu również tego "nie znaleziono punktu wejścia procedury _ZSt24_throw_out_of_range_fmtPKcz w bibliotece [...]\bin\Debug\sfml-system-d-2.dll" na tej stronie https://www.sfml-dev.org/tutorials/2.4/start-cb.php znalazłem podpowiedź żeby nie mieszać dll'eli z surfiksem "-d" i bez niego więc zabrałem wszystkie dll bez surfiksu(oprócz openall32.dll) no i nadal nie działa sprawdziłem WSZYSTKIE odpowiedzi z innych pytań i nic nie działa dodałem różne biblioteki stattyczne i nic???

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
wybrane 4 kwietnia 2017 przez Milesq
 
Najlepsza

Cześć!

Prawdopodobnie twój priblem tkwi w tym, że nie dodałeś plików biblioteki SFML do folderu z projektem/plikiem .exe

Jest to krok niezbędny do działania aplikacji!

Rozwiązanie:

Wejdż w folder gdzie masz bibliotekę SFML, znajdź folder o nazwie "bin" (bodajże). Powinny się tam znajdować pliki z końcówką .dll, jeżeli tak przekopiuj je do folderu z projektem/plikiem .exe

PS: Przeczytałem resztę twojego postu i stwierdzam iż pierwsze rozwiązanie może nie pomóc! W wyniku tego mam do Ciebie pytanie: Czy gdy tworzyłeś projekt, ustawiłeś ścieżkę do wszystkich potrzebnych plików? (Include/bin/lib)

Możliwe, że źle skonfigurowałeś bibliotekę! Zajrzyj proszę pod TEN link i sprawdź czy aby na pewno wszystko poprawnie zrobiłeś!

Mam nadzieje, że działa. Jeżeli nie to szukaj rozwiązania dalej!

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 366 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w C i C++ przez Maciek123233 Gaduła (3,400 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 683 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w C i C++ przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 521 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w C i C++ przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...