• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

IDE C++ z SFML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
520 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w C i C++ przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
Witam, mój kolega ma problem z SFML na C::B jagby tego nie instalował zawsze ma problem raz z plikami raz z Compilerem i chciałbym się was zapytać czy znacię jakieś IDE gdzie jest utwórz projekt SFML, tak jak w XCode jak zainstalujemy SFML. ( Mój kolega ma Windows'a ).

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 kwietnia 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Może trochę nie na temat, ale czy czytałeś to?

Jest tam wszystko krok po kroku wytłumaczone jak zainstalować SFML w C:B. Sam z tego korzystałem :)

PS: Pamiętaj, że przy projekcie dynamicznym należy wrzucić do folderu z projektem wszystkie pliki .dll!

 

Pozdrawiam 

komentarz 1 maja 2018 przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
Właśnie mu nie działa. Radziłem by zainstalował C::B 13.12 na którym ja miałem SFML jak miałem Windowsa. I też nic. Wystarczy zreinstalować C::B teoretycznie, ale on nie ogarnia.
komentarz 1 maja 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
To jest problem z kompilatorem czy z zainstalowaniem SFML-a?
+1 głos
odpowiedź 1 maja 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Jeśli kolega ma dużo miejsca na dysku to polecam visual studio. Instalacja sfml to wyszukanie paczki na liście. Poza tym visual studio jest o niebo lepszy od C::B :p chociażby dlatego że podkreśla Ci na żywo podczas pisania jak zrobisz jakoś błąd.
komentarz 1 maja 2018 przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
Tu jest problem on nie może mieć VS2015/VS2017 ponieważ komp mu zdechnie. Ledno mu C::B ciągnie.
+1 głos
odpowiedź 1 maja 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Ja też miałem problem z SFML w C::B i przesiadłem się na Visual Studio 2017 i nie mam żadnych problemów. Tylko trzeba pamiętać aby poprać odpowiednią wersję SFML pod VS.
+1 głos
odpowiedź 1 maja 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

jagby tego nie instalował zawsze ma problem raz z plikami raz z Compilerem

Jakie problemy? Jak są jakieś błędy kompilacji, to trzeba podać treść choć części błędów. Podejrzewam, że chodzi o błędy konsolidatora zaczynające się od "undefined reference ...". Tego typu błędy na ogól spowodowane są niezgodnością wersji kompilatora z bibliotekami SFML-a (na stronie twórców biblioteki jest napisane, jaka konkretnie wersja kompilatora powinna być użyta).

komentarz 1 maja 2018 przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
Nie, problem jest z plikami w toolchain patch.
komentarz 1 maja 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
W takim razie to nie ma związku z biblioteką, raczej z kompilatorem (lub jego brakiem).
komentarz 1 maja 2018 przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
Wiem, ale on tego nie ogarnia, więc jestem ciekaw czy jakieś IDE z wbudowanym SFML.
1
komentarz 1 maja 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie ma.
komentarz 1 maja 2018 przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
Ok, a ten SFML project który jest w C::B to on działa?
komentarz 1 maja 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie wiem, ale pewnie tak. Choć to tylko szablon aplikacji SFML, trudno to nazwać "IDE z wbudowanym SFML-em". Zapewne przy tworzeniu aplikacji będzie trzeba podać ścieżkę do biblioteki.

komentarz 2 maja 2018 przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
Ok, Dziękuje.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w C i C++ przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2019 w Java przez Gowi Użytkownik (830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Android, Swift, Symbian przez sapero Gaduła (4,100 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...