• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co po kurie php, rozwiązania w dev , kiedy praca?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kamil Słapek Początkujący (260 p.)
Witam, skończyłem ze zrozumieniem kurs u Mirosława, zresztą nie tylko ten „przeleciałem” też przez inne wyłapując rzeczy, których nie wiem. Chciałbym nabrać doświadczenia na własnych projektach tylko nie wiem jak powinno to wyglądać w praktyce. Wcześniejsze projekty kodowałem strukturalnie, wszystko na if()ach i po 1000 linijek makaronu, teraz próbuje napisać cmsa obiektowo tylko przy użyciu funkcji, ale ta komunikacja… Oba rozwiązania (i inne) oczywiście działają, tylko wydaje mi się że nie tędy droga.Jak się nauczyć, kiedy w profesjonalnym dev stosuje się takie a kiedy inne rozwiązanie? Np, czy lepiej zrobić sobie funkcje do pobierania rekordów z bazy, gdy za każdym razem pobieramy co innego, czy lepiej skopiować ten fragment kodu kilka razy itp.

Co i na jakim poziomie muszę opanować waszym zdaniem, aby zacząć pracę jako pre-pre-prejunior od back-end :) ? Bo na własną renke tylko utrwalam sobie rozwiązania kodu na trytytkach i srebrnej taśmie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 marca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No to tak: W PHP kod obiektowy bardzo poprawia jakość kodu. Warto jest pisać obiektowo, ponieważ taki kod jest łatwiejszy w utrzymaniu, modyfikacji. Tworzysz sobie pliki z klasami, dodajesz odpowiednią przestrzeń nazw, i później korzystasz z tych klas. To nic trudnego. Czysty kod. Co do pracy - ciężko określić. Jeśli mówisz o pracy na etacie, to prawdopodobnie będziesz musiał się jeszcze dużo nauczyć. Jeśli chodzi o jakieś proste strony, proste skrypty, to w sumie już za chwilę możesz zacząć zarabiać.

Podobne pytania

+6 głosów
3 odpowiedzi 775 wizyt
+8 głosów
4 odpowiedzi 2,191 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Offtop przez KazikBozia Obywatel (1,600 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 487 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...