• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista samouk - praca

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
2,181 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Offtop przez KazikBozia Obywatel (1,600 p.)
edycja 1 marca 2019 przez KazikBozia

Witam.

Mam dla Was pytanie mianowicie:
Czy znajdę płatną pracę bez wykształcenia jako programista?
Proszę Was o konstruktywną krytykę i porady.

Obecnie: mam 18 lat, od 3 lat uczę się programowania w C++/C# z kursów internetowych. Uczę się głównie poprzez praktykę - tworzę gry komputerowe.
~Doświadczenie: Mam kilka ciekawych projektów gier (obecnie pracuję nad tym https://shaibagamestudio.itch.io/tankman), trochę czasu pracowałem w mniej lub bardziej zaawansowanych studiach.
~Umiejętności: Wiem o co chodzi w testach jednostkowych, czystym kodzie, systemach kontroli wersji, filarach programowania obiektowego i trochę w networkingu ALE cały czas się uczę,
Znam C# na poziomie wyższym niż podstawy(ciężko to określić, jestem w połowie kursu średniozaawansowanego Remastered Impact IT), GIT, dobrze silnik Unity+PUN(networking pod ten silnik).
~Wykształcenie: skończone gimnazjum xd, obecnie jestem w liceum na mat-fizie i jest nie za fajnie... Mój angielski nie jest najlepszy ale dam radę się dogadać i przy pomocy tłumacza ogarnąć dokumentację.
I to tyle...

Nie chwalę się bo nie ma czym. mam 0.5 roku na podszkolenie się i zamierzam szukać pracy tylko że...
Czy mam szansę na znalezienie jakiejkolwiek pracy jako programista której zarobki by wystarczyły na utrzymanie i dalszy rozwój? Proszę Was o odpowiedź i porady. Dzięki!

4 odpowiedzi

+11 głosów
odpowiedź 26 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 27 lutego 2019 przez KazikBozia
 
Najlepsza
Moim zdaniem jak najbardziej możesz śmiało aplikować na stanowiska juniorskie. Nie wiem ja dużo jest ofert w samym game devie, ale śmiało możesz uderzać też w inne oferty.

Nikt, albo na 99% nikt nie skreśli Cię np. z oferty do aplikacji typu CRM dlatego, że masz doświadczenie w grach. Porządne firmy spojrzą na to inaczej - umiesz pracować z róznymi frameworkami, bibliotekami, czytać ich dokumentację i ją stosować, znasz GIT, umiesz się odnaleźć w całym ekosystemie danej działki, np. game devu. A to czy Ty będziesz pracować z biblioteką do gier czy libką do generowania wykresów 3D to naprawdę nie ma znaczenia. Uwierz mi, wiele początkujących osób nie potafi wejść w dokumentację i użyć jej aby coś sensownego zrobić - umiejętność szukania, skutecznego szukania informacji jest najcenniejsza.

Także moim zdaniem śmiało startuj i powodzenia!
+4 głosów
odpowiedź 26 lutego 2019 przez Zibi Obywatel (1,220 p.)
Ja też uważam, że jak najbardziej możesz się starać o pracę w zawodzie programisty.

Ważne, że się uczysz i rozwijasz. Postaraj się jeszcze na lepsze promowanie własnej osoby, np. jakiś blog gdzie dzielisz się wiedzą, konto na linkedin z opisem swoich osiągnięć itd.

Powodzenia
+2 głosów
odpowiedź 27 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jasne że jest szansa a nawet całkiem spora. Nie wspomniałeś na jakim poziomie jest twój angielski bo to też jest ważne. Co do liceum to skończ go choćby na 2.0 ale skończ bo średnie warto mieć.
komentarz 28 lutego 2019 przez KazikBozia Obywatel (1,600 p.)

Niestety nie zamierzam skończyć szkoły, zaryzykuję ale mam do tego inne powody niż (tak wielka, żeby rzucić szkołę) niechęć do nauki. Chyba że znajdę naprawdę poważne powody żeby skończyć szkołę bo na razie takowych nie dostrzegam...

+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2019 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Gra jest rewelacyjna, chapeau bas.
W procesie szukania pracy bardzo duża role odgrywają twoje przykładowe projekty.
Najlepiej gdybyś miał je na Gicie, tak żeby rekrutujacy mógł je przejrzeć.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,026 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 699 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...