• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Proceduralne generowanie biomów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
557 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Cześć. Zrobiłem proceduralne generowanie biomów na podstawie seedu, i pozycji chunka, ale mnie to nie satysfakcjonuje. Chciałbym się dowiedzieć jak są generowane biomy np. w minecrafcie. Tak, aby ich kształt ani rodzaj biomu nie był przewidywalny

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 września 2016 przez niezalogowany
Wydaje mi się że mylisz kilka pojęć, bo biomy w minecrafcie są generowane w przewidywalny sposób (na tym polega generowanie na podstawie seeda: uruchom ten sam kod na 2 różnych sprzętach, a otrzymasz ten sam efekt).

http://minecraft.gamepedia.com/Seed_(level_generation)

https://www.gamedev.net/topic/657532-minecraft-terrain-generator/
komentarz 17 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Wiem że na podstawie seeda, ale nadal nie mają takiego bardzo przewidywanego kształtu
komentarz 17 września 2016 przez niezalogowany
mają przewidywalny - bo wszystkie operacje odbywają się na jednym ziarnie - jeśli chcesz nieprzewidywalny no to musisz pokusić się o losowość.
komentarz 17 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Myślimy o 2 różnych pojęciach na "przewidywalność". Ty myślisz o o tym jako "da się przewidzieć kształt", a ja myślę "Nie opiszesz mi dokładnie tego kształty bez odpowiedniego programy"
0 głosów
odpowiedź 17 września 2016 przez Spiral Obywatel (1,330 p.)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 819 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2022 w OpenGL, Unity przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 886 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,366 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...