• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Webmasterstwo

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
620 wizyt
pytanie zadane 14 września 2016 w Offtop przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Cześć wszystkim,mam dzisiaj taką rozkminę czy webmasterzy wyginą?Bo są już dzisiaj takie serwisy jak np.Wix i każdy może sobie stronę  stworzyć bez umiejętności kodowania,co o tym myślicie?
komentarz 29 września 2016 przez niezalogowany
To może opłaca się robić i sprzedawać gotowe szablony? Np samo PSD za X zł, szablon zakodowany HTML CSS za X razy 2, szablon zakodowany do CMS za X razy 3?

6 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 14 września 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Nice joke, man!

A tak na poważnie: co mi ten Wix oferuje? Wygeneruje mi wysokiej jakości semantyczny i dostępny HTML? Albo może wygeneruje mi logikę aplikacji (bo dzisiaj statycznych stron jest bardzo niewiele… o ile wgl jeszcze są – patrz: Jekyll)? Nie? No to mogę być spokojny o swoją pracę.
komentarz 14 września 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
I to jest pytanie w jaki rynek celujemy.
komentarz 14 września 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
no cóż też prawda czy robimy strony dla zwykłych ludzi czy dla firm
komentarz 15 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Ale spoko: widzę, że ludzie uwielbiają sobie wyobrażać, że AI jest w stanie myśleć jak ludzie. Problem w tym, że nikt nie dostrzega tego, że to będzie oznaczać de facto koniec cywilizacji.

Oj przepraszam, ale ja to dostrzegam :). Teraz pytanko czy silne AI w ogóle powstanie w tym tysiąc leciu ? 

1
komentarz 15 września 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Oj przepraszam, ale ja to dostrzegam :). 

 

komentarz 7 czerwca 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

@Sławek, no i minęły 3 lata ;)

+4 głosów
odpowiedź 14 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Ale ta strona wix jest przez kogoś napisana.. więc aby taka strona była musi być jakiś programista więc raczej nie wyginą..
komentarz 14 września 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
to nie jest strona to zbiór narzędzi napisanych przez programistów właśnie po to aby każdy mógł zrobić własną prostą stronę internetową
komentarz 14 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Czyli to nie jest strona internetowa? Naprawdę? Nie kłamiesz mnie? Jesteś tego pewny? pod tym adresem nie ma strony internetowej? ---->>> http://pl.wix.com
komentarz 14 września 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
no ta tak,ale chodzi o to że za pomocą jej narzędzi możesz bez kodowania zrobić swoją stronę internetową
+2 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez niezalogowany
Takie pytania przypominają mi historię translatorów komputerowych. Pamiętam, jak, gdzieś pod koniec jeszcze XX wieku, w CD-Action pisali o tego typu programach. Snuli wizje świata bez ludzi zajmujących się tłumaczeniem. Od czasu tamtego artykułu minęło circa 20 lat i branża tłumaczy ma się całkiem nieźle.

 

Na tej samej zasadzie będzie z wixami i całą resztą: taką stronę można sobie zrobić, jak nie wymagasz "czegoś więcej".
0 głosów
odpowiedź 14 września 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Dedykowana funkcjonalność zamówiona przez klienta raczej nigdy sama się nie napisze, przynajmniej jeszcze nie przez bardzo długi czas
komentarz 14 września 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
obiło mi się o uszy że w tym wix sklep internetowy też można zrobić,więc może póżniej ten wix będzie popularny
0 głosów
odpowiedź 15 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Nigdy przy generowanych stronach nie będzie takiej funkcjonalności jak przy tych własnoręcznie napisanych. Nadal roboty, algorytmy nie zastąpią pracy człowieka. Webmasterzy nie wyginą zawsze ktoś będzie potrzebował ich pracy.
0 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
No i jak klient sobie zażyczy jakąś dedykowaną funkcjonalność to wtedy co? Nie wygenerujesz tego nigdzie
komentarz 29 września 2016 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
tak masz rację,ale ten wix jednak nadaję się do tworzenia prostych statycznych stron,dla zwykłych ludzi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w Offtop przez Wolfire Nowicjusz (240 p.)
+3 głosów
5 odpowiedzi 543 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2015 w Offtop przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 800 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Offtop przez loczekstyle Bywalec (2,320 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...