• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Inżynier z kierunku A, magister z kierunku B

Object Storage Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez z46h1 Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich, na wstępie od zawsze interesowałem się informatyką, jednakże będąc w liceum postanowiłem jednak, że wybiorę inną drogę kariery niż ślęczenie cały dzień przed komputerem. Miałem wtedy nawet jakieś małe osiągnięcie w konkursie na stronę internetową. Po liceum poszedłem na akademię morską i byłem bardzo zadowolony z tego wyboru. Myślałem tak cały czas, do czasu długiej praktyki na statku, gdzie stwierdziłem, że kompletnie się do tego nie nadaje, źle znoszę długi 4-6 miesięczny pobyt na morzu. Szkołę skończyłem, bo głupio było rzucać na ostatnim semestrze i skończyłem z stopniem inżynierskim. Przez ten czas kompletnie nic nie robiłem w kierunku informatycznym. Teraz miałem trochę dłuższe wakacje, przypomniałem sobie html, css, uczę się pythona, jakieś podstawy sieci itp. Myślałem nad rozpoczęciem magistra z informatyki we Wrocławiu. Na Pwr, gdzie spełniałem wymogi rekrutacji niestety nie dostałem się. Spóźniłem się z dokumentami, ponieważ dyplom ukończenia studiów dostane dopiero za tydzień, a rekrutacja skończyła się w sierpniu. Znalazłem prywatną uczelnię WWSIS, na którą mógłbym iść na informatykę na magistra. Chciałbym studiować zaocznie i pracować, fajnie by było złapać jakiś staż albo pracę jako junior. Moje pytanie brzmi czy warto iść na te studia czy lepiej poświęcić czas na naukę w domu. Czy dałbym w ogóle radę, macie może jakieś doświadczenia czy w ramach systemu bolońskiego są zajęcia powtórkowe?
1
komentarz 10 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Próbuj uczyć się w domu, bo nie będziesz tracił czasu na przedmioty "otoczki". Magistra zdążysz zrobić, jeśli będzie trzeba - na zaocznych są osoby po 30-40 roku życia, którzy robią magistra "bo szef nie da awansu pracownikowi bez wyższego wykształcenia". Nie oceniam tego, ale miałem poprawkę przedmiotu z zaocznymi, to co nieco opowiadali.

Przez rok ogarnij podstawy, zrób kilka dobrych projektów i umieść na GitHub, zacznij rozsyłać CV, przejdź się na Targi IT (lub podobne eventy) w Twoim lub pobliskim mieście (jeśli będa organizowane), bo można tam właśnie dostać się na praktyki/staże/etat. Poza tym, poczytaj podobne tematy na forum - jest ich dużo.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Liczy się tylko to co umiesz nie z jakiego kierunku jest papier

Ewentualnie może się liczyć to, że masz ten papier

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,524 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 386 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 627 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...