• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca studia zaoczne czy studia dzienne - Magister

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,518 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marakuja Użytkownik (590 p.)
Witam, stoje właśnie przed podjęciem dość istotnej decyzji w moim życiu (a przynajmniej tak mi się wydaje). Jestem akutalnie na ostatnim semestrze studiów dzinnych inżynierskich informatyka. Od 1,5 roku pracuję jako developer na pół etatu. Na początku bardzo ciężko było łaczyć pracę oraz zajęcia - ale jakoś dawałem radę "na wariata", potem gdy przyszedł covid, zrobiło się luźniej bo wszystko mogłem wykonywać z domu. W ostatnich dniach dostałem propozycje zmiany pracy, oferta mega spoko, gdyby nie było innych czynników od razu bym ją przyjął. Jednak po inżynierce planowałem iść na studia magisterskie dziennie i rzucić obecną pracę (skupić sie tylko i wyłącznie na studiowaniu, ewentualnie na ostatnim semestrze znaleźć jakąś pracę). Nowa oferta pracy nie daje szans na pracę na pół etatu, jest możliwość 4/5 ale to wciąż dużo godzin tygodniowo, więc raczej może być ciężko to połączyć. I teraz sie zastanawiam, czy przyjąć nową ofertę i pójść na studia zaocznie, czy może skupić się na studiowaniu nie pracując nigdzie. Zastanawiam się tak naprawdę jaka jest różnica na studiach zaocznych a dziennych? Również porównując to do tego co mogę się nauczyć pracując. Miał ktoś z Was podobną sytuacje? Ewentualnie może ktoś studiował najpierw dziennie potem zaocznie i jest w stanie jakoś to porównać? Jakieś ogólne rady?:)

 

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi:)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Zaocznie magisterkę, tak robiłem ja i większość osób w branży IT ( albo powiem tak, większość osób na studiach co była w branży IT- jako developerzy, testerzy etc ) - właśnie takie zagranie wybrali, że przeszli na pełen etat ( niektórzy już na licencjacie- 3 rok powiedzmy, kiedy nie było sporo ), ale juz 4-5 rok magisterki  80% robiło zaocznie, albo ktoś rezygnował.
Są też Ci co bardzo dobrze wiedli na utrzymaniu rodziców i im to nie przeszkadzało, że nie mają pracy.
komentarz 20 grudnia 2020 przez marakuja Użytkownik (590 p.)
Jeśli chodzi o utrzymanie to w moim przypadku nie ma problemu, bo przez ten czas co pracowałem zdążyłem sobie trochę odłożyć, ale też mogę liczyć na pomoc rodziców w razie potrzeby. Jednak mam wrażenie, że pójście na magistra dziennie, nie pracując może negatywnie wpłynąć na rozwój zawodowy. Przez 2 lata w firmie można sie sporo nauczyć. Tylko zastanawiam sie np. czy studia zaoczne są inaczej odbierane przez pracodawców.
komentarz 20 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
studia nie są wcale respektowane przez pracowników i nie spotkałem się od 5 lat, żeby ktoś przy przyjmowaniu kierował się tym. Nawet  :) nie interesował ich kierunek studiów , a jak już to tylko " studia inżynierskie/albo związane z IT" nie wazne gdzie, co jak
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Potrzebujesz w ogóle tego magistra? W momencie gdy nabędziesz doświadczenia zawodowego, nikt nie będzie pytał Cię o skończoną uczelnię tylko o zrealizowane projekty.

Studia są fajne do budowania znajomości oraz na początku gdy nie wiesz co chcesz robić dalej. Większość kończy karierę na tytule inżyniera. Jeśli chcesz wykładać na uczelni coś więcej niż kafelki to idź na magistra, w przeciwnym wypadku olałbym temat.
komentarz 20 grudnia 2020 przez marakuja Użytkownik (590 p.)
Zdarzają sie oferty pracy, które wymagają magistra, rzadko się zdarzają, ale są to oferty zazwyczaj dla ekspertów. Dlatego chcę zrobić magistra.
komentarz 20 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
które? Bo "bachelor's degree" to licencjat i generalnie wykształcenie wyżssze, nigdy nie widziałem w ofercie tytułu Magistra :) w Polsce to już w ogóle i to nawet w firmach pokroju- > dawnych profesorów jak Comarch, gdzie zwykle inżynierem być trzeba, ale tu chodzi o wykształcenie wyższe i starcza licencjat np. jeśli ktoś nie robi kierunku inżynierskiego
komentarz 20 grudnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
W wymaganiach pojawia się co najwyżej Bachelor degree, albo nasze studia wyższe, ale serio nikt nie będzie na to patrzył jak masz już prace i możesz wykazać się doświadczeniem.

Twojego pracodawcę tak naprawdę interesuje jedynie to, co potrafisz, a nie to, co masz wpisane w CV w sekcji edukacja. Jeśli będzie miał do wyboru studenta, który coś tam pracował na boku, a osobę z dużo większym doświadczeniem, to nie muszę chyba mówić kto dostanie pracę?

Kolejna sprawa, że obecnie w okresie pandemii zauważyłem bardzo duży spadek ogłoszeń o pracę na stanowiska juniorskie, ten trend pewnie się utrzyma jeszcze jakiś czas.
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez niezalogowany

Krótko...na Twoim miejscu podjąłbym prace ale nie zrezygnował z nauki ! W trakcie możesz korygować ścieżkę kariery ...

Przemyśl sobie wszystko na spokojnie, chłodno , rozbierz na części pierwsze i podejmij decyzję.

W trudnych poważnych decyzjach życiowych zalecany jest spokój rozwaga i unikanie pośpiechu emocji ...

Wierzę że wybierzesz Dobrze !

Powodzenia !wink

komentarz 20 grudnia 2020 przez marakuja Użytkownik (590 p.)
Muszę dać znać nowemu pracodawcy jutro jaką decyzję podejmuję ;d Dzięki za dobre słowo :)
komentarz 20 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

@niezalogowany, tylko magister i studia nie uczą w zawodzie programisty :), też byłbym skłonny unikać komentowania tematów w sytuacji braku styczności z czymś takim, a niestety przeglądająć twoje pytania choćby, dochodzę do wniosku, że próbujesz doradzać komuś w aspektach w których nie masz doświadczenia. 

komentarz 20 grudnia 2020 przez niezalogowany
edycja 20 grudnia 2020

@Wiciorny,

W programowaniu nie mam doświadczenia to fakt ! Tutaj masz rację !!!  Ale mam doświadczenie życiowe...Mam prawie 40 i ostatnie 15lat spędziłem w finansach ..Studiowałem i zostawiłem studia przez Bardzo dobrą ofertę pracy czego nie żałuje ....Żeby było śmiesznie ! laugh Najwięcej nauczyłem się w Pracy! zmieniałem branże 2 razy zaczynałem od zera ....I teraz znów chcę zacząć od zera...I z tego co widzę całkiem nieźle mi idzie cheeky ale do czego zmierzam ...Wiele decyzji podejmowałem zbyt pochopnie pod presją czasu i emocji (akurat w kwestii kariery zawodowej miałem szczęście Co nie znaczy że podjąłem dobre decyzje!!)...Dlatego z troski o Naszego Kolegę z Forum próbuję go ustrzec przed swoimi błędami ..tyle ..W skrócie chodzi o PLAN B który dobrze jest mieć zanadrzu...

.A Pana Wiciorny prosiłbym serdecznie aby skupił się Pan na ODPOWIEDZI na pytania a nie mojej skromnej OSOBIE ...Bo ja jestem tutaj od paru miesięcy i cóż tak naprawę może Pan o mnie wiedzieć czytając moje pytanie lub odpowiedzi ?????!!! Oceniając kilka wybranych postów ...??? To że się różnimy Nic nie znaczy przynajmniej dla mnie....i na pewno nie nobilituje mnie do Oceniania Pana i wyciągania jakichkolwiek wniosków...

 

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,474 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,120 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 391 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...