• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

okresowe problemy z połączeniem z niektórymi stronami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
917 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez doa1996 Nowicjusz (160 p.)
Problem z tych "samonaprawiających" się i powracających (ostatnio tydzień temu na 2-3 dni, dzisiaj znów). Przy próbie połączenia się z niektórymi stronami internetowymi dostaję komunikat - "upłynął limit czasu połączenia". Za każdym razem dotyczy to innych stron. Sprawdzałem już ustawienia firewalla, dns itp, strony nie odpowiadają także na polecenie "ping" w windowsowej konsoli. W dodatku problem wydaje się nie leżeć w komputerze (sprawdzałem z telefonu, było to samo) ani nawet w routerze (resetowałem ustawienia; podłączałem też zapasowy switch). Kiedy to piszę akurat wszystko działa, ale nie mam gwarancji, że problem nie wróci (możliwe, że wtedy nie będę mógł odpowiedzieć w tym wątku, bo tego forum też czasem to dotyczy). Spotkaliście się już z czymś takim? Możecie coś doradzić?
komentarz 12 czerwca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Podczas problemów pingowałeś przez adres ip czy nazwę mnemoniczną?
komentarz 12 czerwca 2016 przez doa1996 Nowicjusz (160 p.)
Dzisiaj tylko przez nazwę mnemoniczną, nie pamiętam jak było za pierwszym podejściem. Wiem, że pobawiłem się chwilę z ustawieniami DNS (automatyczny/ręczny, także inne niż 8.8.8.8...) i stwierdziłem, że problemem nie jest translacja adresów (chociaż naturalnie mogłem się pomylić). Niestety nie mam jak teraz sprawdzić, jakie dokładnie info dostałem po nieudanym pingowaniu, bo jak na złość wszystko działa.
1
komentarz 12 czerwca 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Skoro ten problem pojawia się cyklicznie, to spisz sobie ip kilku popularnych serwisów, google, fb itd. i kiedy pojawi się problem to pinguj przez ip. Wtedy będziesz wiedział czy to wina DNSów czy przyczyna leży gdzieś indziej.
komentarz 9 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
edycja 9 kwietnia 2017 przez lukas$
Dostawca internetowy słabe łącze.

Mam to samo możliwe że stronę którą otwierasz tamte serwery są przeciążone i też to następuje.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 288 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...