• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w wyborze szkoły.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
327 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon234 Początkujący (340 p.)
Witam!
Zanim napiszecie ze taki temat był milion razy bardzo proszę wysłuchajcie mnie.
Od kilku tygodni uczę się programowania w C++ na początek i chciałbym wiązać swoją przyszłość z programowaniem. Przejdę do omówienia mojego problemu. Jestem uczniem klasy 3 gimnazjum i muszę wybrać sobie szkołę ponadgimnazjalną. Na początku chciałem wybrać sobie technikum informatyczne, ale czytając m.in. to forum stwierdziłem, że się nie opłaca bo jest mało programowania, a też tam gdzie mieszkam jest technikum informatyczne, ale ma niski poziom nauczania. Teraz przejdę do pytania. Mam dwie opcje:

1) Iść do tego technikum i się uczyć w domu programowania ( i tak trzeba się uczyć samemu bo w technikum są tylko podstawy ).

2) Iść do technikum na handlowca ( interesuje mnie też ten zawód i szkoła z tym kierunkiem ma wysoki poziom nauczania ) i iść później np na studia zw. z programowaniem.

Chyba wszystko jak by było coś nie jasnego to proszę napisać.

Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 maja 2016 przez niezalogowany
wybrane 18 maja 2016 przez Szymon234
 
Najlepsza
Jeśli nie widzisz siebie w roli informatyka innego niż programisty, czyli np. nie chcesz poznać podstawy: grafiki, sieci komputerowych, systemów, modernizacji itd. to chyba powinieneś udać się do technikum na handlowca.

Tym bardziej, że moje technikum jest na bardzo wysokim poziomie (w porównaniu z innymi), a i tak z informatyki i programowania nauczyłem się tam bardzo mało, a kończę 3 klasę. W przyszłej mamy się zagłębiać w sieci komputerowe i uczyć się aplikacji internetowych (PHP i JavaScript) - tyle, że to co się nauczymy, to ja już zapewne umiem.

Jeśli wybierzesz handlowca, a następnie pójdziesz na jakieś studia informatyczne, to będziesz miał dwa zawody i 'gdyby coś nie wyszło" to masz koło zapasowe.

Powodzenia
komentarz 18 maja 2016 przez Szymon234 Początkujący (340 p.)
Dzięki za odpowiedź.
komentarz 18 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Hmm

W przyszłej mamy się zagłębiać w sieci komputerowe i uczyć się aplikacji internetowych 

Ciekawy tok nauczania wybrany przez szkołe. By 2 kwalifikacje były w klasie maturalnej. Może chodziło Ci o 3 klasę ?

komentarz 18 maja 2016 przez niezalogowany
Nie, mam za rok dwie kwalifikacje + maturę. To nie szkoła chyba tak wybrała, ale młodsze roczniki już mają podobno lepiej zaplanowane. W drugiej klasie zdawałem e12 czyli modernizacja i systemy operacyjne.
komentarz 18 maja 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Hmm dziwne, ponieważ w szkole mam 1-2 rok to e12, 2-3 rok e13, 2- 4 rok e14 i tak cały czas u mnie było
+1 głos
odpowiedź 18 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wiesz co tak szczerze mowiac, nie na widze stwierdzenia "bo tam jest niski poziom naucznia", tak to prawda ze nie ktore szkoly przyjmuja slabych uczniow bo nie maja wyboru... Kazdy powiat musi miec szkole technikum i liceum, a wiec musza miec ludzie w szkolach bo innaczej to tylko i wylacznie straty. Nie ma czegos takiego jak niski poziom nauczania... Ten niski poziom tworzysz ty i twoi koledzy i inni ludzie ktorzy tam mieszkaja. Jesli sie chcesz sie czegos nauczy to nawet jak stanie Putin z cala armia na przeciw Ciebie to i tak sie nauczysz. Wybierz co chcesz i to co lubisz. A technikum ma cie nauczyc podstaw, ktore dostaniesz. Ale na pewno nauczysz sie wielu ciekawych rzeczy na profilu informatycznym.
2
komentarz 18 maja 2016 przez niezalogowany
Co za głupoty gadasz? Wysoki poziom nauczania istnieje, ale w innej formie to znaczy, że nie przepuszczają debili i jeśli ktoś się nie uczy i nie chodzi do szkoły, to po prostu nie zdaje. W szkołach o niskim poziomie takich ludzi się przepuszcza z klasy do klasy.

W dodatku mogą być szkoły z lepszymi i gorszymi nauczycielami. Są tacy, którzy przedstawią Ci materiał w ciekawej formie i widać, że lubią to co robią, a są również nauczyciele którzy mają konkretną wyjebke na Ciebie i będą kazali przepisywać tekst z prezentacji na każdej lekcji.
komentarz 18 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jakie glupoty, nauczyciel swia poziom, ale jak chcesz sie nauczyc to stawiasz go sobie sam. Nie masz perspektyw to nie masz poziomu. Jak szkola nie ma uczniow to przynosi straty z tego powodu ci uczniowie sa puszczani.
komentarz 18 maja 2016 przez Szymon234 Początkujący (340 p.)
Dzięki za odpowiedzi.
+1 głos
odpowiedź 18 maja 2016 przez Szymon234 Początkujący (340 p.)
A jeszcze jedno pytanie. Czy mógłbym znaleźć prace jako programista w jakiejś firmie nie mając studiów ani technikum ?
1
komentarz 18 maja 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tak. Odpowiedz tez juz byla kilka razy. Ale musisz pokazc jakies ciekawe projekty.
komentarz 18 maja 2016 przez Szymon234 Początkujący (340 p.)
Dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 9,024 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ARCZIKOX Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 233 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...