• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w wyborze studiów.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
270 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ARCZIKOX Nowicjusz (120 p.)
Witam, stoję przed wyborem studiów i zastanawiam się co mam wybrać na oku mam takie kierunki jak :

LICENCJAT - BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE - SPECJALNOŚĆ CYBERBEZPIECZEŃSTWO

INŻYNIER - INFORMATYKA W BIZNESIE SPECJALNOŚCI :

ARCHITEKT SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH DLA BIZNESU

DEVELOPER APLIKACJI MOBILNYCH

INŻYNIER SYSTEMÓW BAZODANOWYCH I HURTOWNI DANYCH
 

 Zastanawiam się czy iść na licencjat czy na inżyniera. Wiem, dużo zależy od moich upodobań ale na chwile obecną to chyba ta ostatnia specjalność na inżyniera mi jakoś najmniej leży. Możecie się coś wypowiedzieć o tych kierunkach i specjalnościach?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wg mnie apki mobilne lub big data, tu już sam musisz stwierdzić co Ci bardziej odpowiada.

Z tymże z big data słyszałem wiele mega negatywnych opinii od ludzi, ktorzy szli na tego typu kierunki jako podyplomowe aby np. z programisty iść bardziej w big data... slyszalem nawet historie ze na jednej polibudzie uczą big data na bazach rzędu kilkaset tysiecy rekordow... trochę to smieszne uczyc big data na mikro bazach...

Jeśli chcesz iść w programowanie to weź apki mobilne, jeśli w analityke to big data. Ale to oczywiście w pełni subiektywna ocena, w dosatku programisty, który nie kończył nic zwiazanego z inf więc moje opinie o uczelniach są tylko zasłyszane od innych.
komentarz 21 lipca 2019 przez ARCZIKOX Nowicjusz (120 p.)
Aplikacje mobilne  też interesujący temat.  A jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo lub architekta systemów informatycznych to co o tym sądzisz?

Iść w licencjat czy robić inżyniera? Będzie jakaś różnica niż tylko papierek ?

Ja chyba najbardziej byłem nastawiony na te cyberbezpieczeństwo tylko chciałbym poznać opinie ludzi bardziej ogarnietych w tym temacie niż ja.

Jeszcze jedna kwestia z tym związana, bo planuje dostać się do wojska i właśnie widziałem, że tam mają teraz te wojska obrony cyberprzestrzeni. I myślałem, że jak się we wojsku nie uda to zawsze w cywilu będzie robota w miarę.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2019 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Jeśli na 100% zamierzasz podjąć tylko studia 1. stopnia, to zdecydowanie poleciłbym inżynierskie.

Jeśli zamierzasz iść na studia też II stopnia, to wtedy gdy już masz tytuł magistra to nikogo raczej nie obchodzi czy miałeś 1. etap licencjacki czy inżynierski, ważniejszy jest wtedy kierunek, wiedza i umiejętności. Nie zapisuj się na studia po nazwie - zobacz dokładnie programy, plany obu kierunków (drugiego też z podziałem na specjalności) i wtedy zdecyduj.
komentarz 21 lipca 2019 przez ARCZIKOX Nowicjusz (120 p.)

Na 2 stopnia też będę szedł, także na tym się nie kończy.  To w takim razie znaczenia nie będzie czy licencjat czy inżynier. Bo pewnie i tak większość czasu będę się uczył sam w domu niż na zajęciach. Tylko w jakimś stopniu chce sobie ten wybór zawęzić, napiszę email do szkoły, mam nadzieję że wyślą mi plan i jak do dokładnie wygląda.

Cyberbezpieczeństwo :
 

WYBRANE PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE:

  • Prawo karne 
  • Audyt informatyczny 
  • Technologie, systemy i rozwiązania organizacyjne dla bezpieczeństwa informacji i danych 
  • Ochrona danych w internecie 
  • Bezpieczeństwo teleinformatyczne 
  • Zwalczanie cyberprzestępczości  
  •   Elementy informatyki śledczej 

Architekt systemów informatycznych dla biznesu :

  • WYBRANE PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE:

  • projektowanie systemów informatycznych 
  • technologie aplikacji mobilnych 
  • technologie internetowe 
  • wdrażanie systemów informatycznych 
  • utrzymanie i rozwój aplikacji biznesowych.


    Developer aplikacji mobilnych :

    WYBRANE PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE:

  • mobilne systemy operacyjne 
  • aplikacje mobilne 
  • języki programowania aplikacji mobilnych 
  • programowanie aplikacji mobilnych 
  • projektowanie i wdrażanie aplikacji mobilnych.


    To tylko wybrane przedmioty, które są na stronie.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 225 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Unown Początkujący (460 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 315 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon234 Początkujący (340 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...