• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w wyborze studiów

Object Storage Arubacloud
+1 głos
231 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez munio Nowicjusz (130 p.)
edycja 14 marca 2019 przez munio
Witam wszystkich bardzo serdecznie:)

Jestem tegorocznym maturzystą i stoję przed ogromnie stresującym wyborem w życiu- wyborem drogi życiowej i kierunku studiów. Od zawsze byłem dobry z matematyki, nigdy nie sprawiała mi trudności(prawdopodobnie maturę podstawową napiszę na 100%, rozszerzenie na 50-60%), poza tym piszę rozszerzenie z informatyki(spodziewam się ok 60-70%). Z językami nie mam problemów, rozumiem i dobrze posługuję się angielskim. Muszę przyznać, że fizyka jest moją piętą achillesową:( Niestety nauka jej sprawia mi wiele trudności i nie lubię poświęcać jej mojego czasu. Pytanie kieruję do osób studiujących informatykę, informatykę po angielsku, informatykę w biznesie itp. kierunki związane z informatyką bądź zarządzaniem. Jak wygląda sprawa z fizyką podczas trwania na studiach? Czy rzeczywiście informatyka po angielsku reprezentuje słaby poziom? Ktoś jest w stanie pomóc w wyborze fajnego kierunku najlepiej we Wrocławiu- jednak nie przekreślam możliwości studiów w różnych rejonach Polski. Byłbym wdzięczny za wasze spostrzeżenia.

Pozdrawiam:)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 marca 2019 przez Nortalf Użytkownik (880 p.)
Jestem na ostatnim roku informatyki. Miałem przedmiot fizyka na studiach, ale w moim przypadku trafiłem na wykładowcę który był pasjonatem i prowadził na prawdę fascynujące zajęcia. Na zaliczeniu był egzamin, banalny. Drugą forma zaliczenia była prezentacja na temat swojej pasji i jej powiązania z fizyką.
Także wszystko zależy na kogo trafisz. Czasami masz wykładowcę który rozumie, że jego przedmiot jest tutaj tylko na doczepkę i nie robi problemów. Czasami trafisz na wykładowce który uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy/ każdy powinien to umieć... Jak wszędzie.
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Pokrótce odpowiadając na twoje wątpliwości: studiuję informatykę na uniwersytecie i fizyki nie ma wcale. W jej miejsce jest więcej informatyki i matematyki. Inaczej sprawa wygląda na politechnikach, gdzie fizyka towarzyszy studentom przez długi okres studiów.
komentarz 14 marca 2019 przez munio Nowicjusz (130 p.)
Dzięki za odpowiedź:) Słyszałem, że studia na uniwersytecie często skupiają się na wiedzy typowo teoretycznej i wchodzeniu wgłąb algorytmów. Jak wygląda nauka programowania bądź analizy baz danych? Możesz mniej więcej powiedzieć jak to wygląda na Twoim kierunku?
komentarz 14 marca 2019 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Na uniwerku bardziej wnika się w to jak coś działa i dlaczego coś działa. Jest sporo algorytmów oraz programowania w opór. Nieustannie jakieś projekty czy projekciki w ramach różnych przedmiotów. Przedmiot bazy danych jest jeszcze przed mną. Na politechnice uczą się bardziej stosować już jakieś narzędzia pokroju frameworki itp. Na uniwersytecie wychodzi się z założenia, że każdy ma internet i po solidnym zrozumieniu głębi programowania napisanie projektu w oparciu o framework i jego dokumentację nie stanowi żadnego problemu.
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2019 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Na Pana pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - na każdej uczelni, a nawet na każdym wydziale tej samej uczelni z informatyką może być inaczej. Na wielu fizyki nie ma w ogóle. Najlepiej niech Pan po maturze w maju/czerwcu przed rekrutacją popatrzy na interesujące Pana uczelnie i proszę tam sprawdzić programy studiów. Tutaj, gdy zadaje Pan pytanie do ogółu, to otrzyma Pan tylko mnóstwo odpowiedzi od ludzi studiujących na drugim krańcu Polski, a takie odpowiedzi niezbyt Panu coś dadzą.
1
komentarz 14 marca 2019 przez munio Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję za rzucenie troszkę światła na moje pytanie. Powinienem był bardziej dopracować zapytanie. Interesują mnie przede wszystkim Wrocławskie uczelnie, jednak nie przekreślam opcji studiów w innych rejonach Polski. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ARCZIKOX Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 253 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Unown Początkujący (460 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 373 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...