• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed ESklep-zasada działania

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2016 w Offtop przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
zamknięte 13 marca 2016 przez Niespecjalny
Witam,

W PHP pisałem już sporo jednak jeszcze nigdy nie robiłem esklepu, w którym można by było płacić paysejfem czy przelewem bankowym. Chciałbym was prosić o wyjaśnienie, jak to działa(co się dzieje, jak się dzieje <<zacznijmy może od: przeglądarka klienta wysyła nagłówki do serwera a serwer wysyła pliki html+css+...>>). I co dalej?

Co ma gdzie wysłać php co musi pobrać, co zabezpieczyć itd. ?

Jak to wszystko działa?

Za wszelkie wskazówki bardzo dziękuję :D
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 marca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
wybrane 13 marca 2016 przez Niespecjalny
 
Najlepsza
Do obsługi płatności wykorzystujesz API serwisu, który daje Ci taką możliwość. Ono samo w sobie jest już odpowiednio zabezpieczone na wypadek, gdy ktoś się okaże słabym devem.

W takim razie, wszystko to, co masz  zrobić, jest opisane w dokumentacji danego serwisu i jego API.
2
komentarz 13 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Dodam, że jeżeli autor ma zamiar pisać od podstaw taki sklep, to lepiej sobie darować i pobawić się z: prestashop, sylius(b. ładny kod!), magneto.
komentarz 13 marca 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Dzięki, przyda się ale to nie wyczerpuje mojego pytania. Chcę się dowiedzieć jak to działa(będę się lepiej czuł jak będę wiedział na czym stoję) Chodzi mi o takie coś

użytkownik wysyła informacje do api->coś tam się dzieje z tymi danymi->Dostajesz komunikat z podziękowaniem za zakup
komentarz 13 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Od strony kodu?

https://github.com/Sylius/Sylius  Zapraszam do studiowania.
komentarz 13 marca 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
A jakaś wersja uproszczona? Bo nauka całego api to dużo, prawdopodobnie zbędnej nauki :P

Ja chcę tylko poznać mechanizm na podstawie, którego działa sama komunikacja między bankiem a naszą stroną.
1
komentarz 13 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Wersja uproszczona to katalog: features/ gdzie masz historyjki :P
+1 głos
odpowiedź 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Ogólnie jeżeli chodzi ci o paypala itd czytałem kiedyś o tym też mnie to interesowało, tam musisz wejść na stronę Paypala i dają ci jakieś kody itd, tam doczytasz się ja zbyt ogarnięty jestem. Wszystko to działa jak normalna strona internetowa, przy wysyłaniu produktu do internetu jest wysyłana treść (zwykły tekst z kodami html, przy wypisaniu interpretowany), id produktu i tak dalej potem co za trudność id właściciela przypisać id przedmiotu, z każdym zamówieniem leci wszystko na email, a dalej to już manualnie informuje sprzedający.
komentarz 13 marca 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Chcę się dowiedzieć jak to działa. Ze strony idzie zapytanie do strony banku czy czego tam innego? Co jest wysyłane ze strony banku do nas? Jak sprawdzić czy klient zapłacił itp.?
komentarz 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
To znaczy, potwierdzenie bank przecież produkuje przy przelewie i to widać, póki bank nie zaksięguje nie zobaczysz że przelew został wykonany jedyny dowód to właśnie potwierdzenie. Oferuje poczytać dokładniej na stronach banków

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez dark41 Użytkownik (760 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,345 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2015 w PHP przez Artix Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...